K radosti fotbalisté Hradce Králové proti Čáslavi moc důvodů neměli.

K radosti fotbalisté Hradce Králové proti Čáslavi moc důvodů neměli. | foto: Václav Šlauf, MF DNES

Fotbalisté Hradce opět vydrželi hrát jen poločas

Dva týdny stará historie se opakovala. Fotbalisté Hradce Králové také v dalším domácím utkání vydrželi hrát jen poločas. Ten vyhráli 1:0, ale ve druhém odpadli a Čáslav vyrovnala. "Soupeř šel po přestávce do maximálního rizika a my nemáme hráče, kteří by tyto situace zvládli," uvedl hradecký trenér Václav Kotal.

Aktivita obou týmů, zpočátku dobře tlumená obranami, vyvrcholila kolem 20. minuty a vše podstatné se odehrálo před brankou hostů. Nejprve si Hradec vytvořil tlak, na jehož konci byla střela Karala z hranice pokutového území, kterou do branky hostujícího Frydrychy nepustila jen tyč.

O pět minut později však hostujícímu týmu už nic nepomohlo. Po rohovém kopu se míč dostal až ke Kasálkovi, jenž míč napálil do čáslavské sítě. Bez šancí dát gól ale nebyli ani hosté. V největší se objevil ve 28. min. Dolejš, ale jeho šanci výborným vyběhnutím zlikvidoval brankář Lindr.

"Ale jsem rád, že jsme svým výkonem vyvrátili spekulace, které se o nás a o Čáslavi objevily," poznamenal Kotal. Šancí hostujícího týmu také začala druhá půle. Hnáni touhou alespoň vyrovnat si ihned vypracovali tlak a už ve 47. min. byli k úspěchu velmi blízko. Z hranice pokutového území tvrdě vystřelil Ondrášek, jeho rána jen těsně minula roh domácí branky.

Čtvrthodinové tápání domácí ukončil Fischer, ke kterému dolétl dlouhý míč, hradecký hráč sám před Frydrychem vystřelil, ale nepřekonal ho. A pak přišlo něco podobného jako před dvěma týdny v utkání s HFK Olomouc. Domácí tým odpadl a soupeř si vypracoval velký tlak.

A stejně jako tehdy je tento výpadek připravil o vítězství. V 77. min. vystřelil Fikejz, trefil tyč a odraženýmíč vrátil pohotově do branky Špidlen. A Čáslav tlačila i dál, Hradec byl rád, že uhájil alespoň bod. "Jsem na své mužstvo pyšný, ukázalo obrovskou morálku a předvedlo, proč je nahoře,“ uvedl trenér Čáslavi Miroslav Koubek.