Fotbalisté Hradce neprohráli ani potřetí

Blšany, Hradec Králové - Fotbalisté Hradce Králové ve 2. lize potřetí za sebou bodovali. Po dvou výhrách tentokrát remizovali na hřišti Blšan 0:0. "Věřil jsem, že vyhrajeme, ale tentokrát na to moc nebylo," uvedl trenér hradeckého týmu Luděk Klusáček, "chyběla nám totiž řada hráčů a ve hře dopředu to bylo hodně znát."

Hradec v Blšanech postrádal zraněné Boušku, Jirouška, Hableho a Rezka, navíc stoprocentně v pořádku nebyl ani Pilař a na zápas kvůli studijním povinnostem neodjel Špidlen.

Soupeř na tom byl s útočnou aktivitou podobně, a tak s výjimkou začátku a konce zápasu nebylo příliš příležitostí, ze kterých by mužstva mohla dát gól.

"Zápas byl spíš bojovný, se hrou dopředu měla obě mužstva velké problémy," poznamenal hradecký kouč.

Hradec se přesto k ohrožení soupeřovy branky dostal už v úvodu, v jednom případě dokonce gól dal, ale rozhodčí ho neuznal. Na druhé straně v 18. minutě unikl po křídle Bogdanov, ale žádný z jeho spoluhráčů na jeho centr nedosáhl.

Druhý poločas vypadal podobně s tím, že více ze hry měli domácí hráči. "My jsme jejich tlak chtěli eliminovat tím, že jsme před naší šestnáctkou zahustili prostor," poznamenal Klusáček.

Hradci se to vyplatilo, domácí se dostali jen do minima příležitostí. Jen v 51. minutě přišla šance domácích, když Rosendo přešel kličkou obránce, ale z hranice šestnáctky nedokázal Podhajského překonat. O 15 minut později po přímém kopu Pilaře prohrál soubor Novotný, ale na následný rohový kop nedoskočil Smejkal.

Ani další minuty nepřinesly na obou stranách mimořádné příležitosti a zápas směřoval k bezbrankové remíze. Tu mohl narušit až nastavený čas. V jeho třetí minutě Loos málem přehodil Podhajského, k odkopnutému míči se následně dostal Smejkal, vrátil jej před bránu, tady však zaváhal Pilař a neprostřelil hradeckého obránce, který v tu chvíli střežil branku.

"Bod byl asi spravedlivý," konstatoval hradecký kouč. Hradec Králové si jeho ziskem posílil svoji pozici ve středu tabulky, což může potvrdit už v pátek, kdy na svém stadionu v dalším druholigovém kole přivítá mužstvo Vítkovic.