Fotbalisté Hradce si připsali další výhru na ligovým týmem - ilustrační foto.

Fotbalisté Hradce si připsali další výhru na ligovým týmem - ilustrační foto. | foto: ČTK

Fotbalisté Hradce Králové zdolali i dalšího soupeře z první ligy

Bylo by ošidné z toho vyvozovat dalekosáhlé závěry, ale přesto poslední dva výsledky připravných zápasů fotbalistů Hradce Králové něco naznačují. Druholigový tým v nich totiž porazil dva soupeře z dolní části prvoligové tabulky a jako by tím chtěl vyvrátit pochybnosti o své síle prosadit se mezi elitou. Ty musel poslouchat hlavně v létě, kdy se vedení hradeckého klubu pokoušelo koupit od Čáslavi prvoligová práva.

Hradec si minulý týden pro obě vítězství dojel do Nymburka. Ve středu tam nejprve zdolal pražské Bohemians 1905, v sobotu pak Kladno dokonce 3:0. "Po celý zápas jsme solidně kombinovali a naše hra měla hlavně v prvním poločase velmi dobré paramatery," uvedl pro internetové stránky klubu trenér Václav Kotal.

Hradec - Kladno 3:0 (3:0) branky: Chleboun, Pilař, Dvořák

První poločas Hradci vyšel nedmíru dobře i střelecky, prvoligové obraně nastřílel v úvodních dvaceti minutách tři góly. "Že jsme se prosadili i v koncovce, nás také těší," pochvaloval si Kotal. Hradec i v sobotním utkání stejně jako v těch předcházejících střídal hráče, kteří ve velké většině byli v podzimním kádru týmu. Výjimkou byl dorostenec Zelený a pak také slovenský obránce Roman Chomistek.

Ten je v Hradci od minulého týdne na zkoušce a klub stále nemá jasno, zda ho bude angažovat. "Rozhodnutí zatím nepadlo," uvedl generální ředitel hradeckého klubu Richard Jukl. Chomisko je dalším hráčem, kterého Hradec v zimní přípravě zkouší, dva předcházející už ale nepokračují.

Slováka Ivana Brezinu by klub nemohl angažovat, protože už nastoupil v této sezoně ve dvou klubech, Radek Klazar, nadějný dorostenec ze Dvora Králové, se nejprve zranil a poté se vrátil do mateřského klubu.

Asi větší šanci na místo v kádru má Jaroslav Starý, jenž by měl s Hradcem poprvé trénovat v pondělí. Levonohý fotbalista přichází na východ Čech z pražské Slavie, ve které byl na podzim kapitánem třetiligové rezervy.

Stejně jako minulý týden Hradec sehraje i tentokrát dva zápasy. Ve středu přivítá na umělé trávě Všesportovního stadionu Hlavici (15.00), v sobotu pak bude hostovat v Jihlavě (11.00).