Marek Kalivoda

Marek Kalivoda | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Kalivodovo kouzlo nekončí. Fotbalový Zlín vyhrál i jeho čtvrtý zápas

• 0
Fotbalisté Fastavu Zlín se po roční pauze přihlásili do Tipsport ligy a sobotní druholigový zápas na zasněženém mosteckém stadionu označil jejich trenér Marek Kalivoda v nadsázce jako přípravu na zimní ligu.

A tahle "příprava" se jeho týmu nadmíru povedla. Zlín porazil poslední Most 3:0 a pod staronovým trenérem vyhrál i čtvrtý duel. Ze 14. místa si polepšil už na sedmé.

"Utkání jsem se přitom trochu obával," přiznal Kalivoda, jemuž se nezamlouval stav hrací plochy. Stejně jako domácí si přál, aby rozhodčí zápas odložili. "Naší kombinační hře takový terén nesvědčí. Tentokrát jsme tak uspěli díky jiným atributům - bojovnosti a morálním vlastnostem."

A také produktivitě a štěstí. Už ve druhé minutě centroval Elšík a mostecký stoper Lafrance si srazil míč do vlastní sítě.

Zlín pak přečkal bez úhony několik závarů ve své šestnáctce a ve druhé minutě nastaveného času první půlky po Poláchově uvolnění proměnil sólo Železník. Jeho vítězství ještě zvýraznil v závěru Malcharek, který obešel i gólmana a střílel do prázdné brány.