Jan Peterka v dresu pražské Dukly.

Jan Peterka v dresu pražské Dukly. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Brno v druholigovém šlágru porazilo rezervu Sparty, pokračuje sešup Dukly

• 12
Fotbalisté Brna mají na čele druholigové tabulky už sedmibodový náskok. V souboji prvního týmu s druhým porazili rezervu Sparty 2:1. Trápení Dukly nekončí ani v 10. kole. Pražský klub podlehl doma 0:1 Prostějovu. Svěřenci trenéra Bohuslava Pilného nebodovali ve třetím z posledních čtyř zápasů. Jihlava porazila 3:1 Táborsko.

Brno vykročilo za čtvrtým vítězstvím po sobě už ve 12. minutě, kdy se prosadil po rychlé akci Přichystal. Hosté sice na začátku druhé půle vyrovnali po trefě Václava Sejka, svěřenci trenéra Richarda Dostálka však získali hned po rozehrávce ztracené vedení zpět. Centr Adama Fouska vyrazil brankář František Kotek jen k Přichystalovi a ten svou druhou brankou v utkání rozhodl. Brněnský záložník zaznamenal svůj pátý gól z posledních tří zápasů.

Nedávný účastník nejvyšší soutěže neprohrál v druhé lize sedm utkání v řadě, rezervní tým Sparty naopak nebodoval podruhé za sebou.

Třetí porážku z posledních čtyř duelů utrpěla Dukla. Někdejší lídr soutěže inkasoval s Prostějovem rozhodující branku už v 7. minutě, kdy se trefil povedenou ranou Jakub Urbanec. Šlo o jeho první gól v sezoně.

Domácí měli několik šancí na vyrovnání, ale střelu Štěpána Šebrleho vyhlavičkoval z brankové čáry Jan Schaffartzik a ve druhé půli příležitost Jana Peterky zastavila prostějovská obrana.

Hanáci vyhráli třetí druholigový zápas z posledních čtyř a dotáhli se na pátou Duklu na rozdíl jediného bodu. Prostějov poprvé vedl trenér Daniel Šmejkal, jenž nahradil Jiřího Jarošíka, který převzal v nejvyšší soutěži Teplice po odvolaném Radimu Kučerovi.

Jihlava porazila Táborsko 3:1 a přerušila v druhé lize sérii tří zápasů bez vítězství. Jihočeši dohrávali v devíti poté, co byli po dvou žlutých kartách ve druhé půli vyloučeni Roman Holiš a Muhamed Tijani. Táborsko zůstává se 16 body sedmé, devátá Jihlava se mu přiblížila na rozdíl dvou bodů.

Program soutěže pokračuje čtyřmi zápasy v sobotu a jedním v neděli.

FK Dukla Praha - 1. SK Prostějov 0:1 (0:1)

Branky: 7. Urbanec. Rozhodčí: Křepský – Mikeska, Dresler. ŽK:14. Fábry, 17. Kozma, 42. Ruml, 55. J. Peterka, 74. F. Rada, 79. Adediran, 90+3. Doumbia - 35. Omale, 61. Zapletal, 81. Jiráček. Diváci: 506.

FK Dukla Praha Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml (77. Kovernikov) – Šebrle (65. Doumbia), Kozma /C/ (77. Kozel), Peterka, Buchvaldek – Faleye (77. Pázler), Fábry (34. Adediran).

1. SK Prostějov Mucha – Machynek, Schuster /C/, Schaffartzik, Zapletal – Omale – Bartolomeu (65. Stříž), Kopřiva (82. Koudelka), Jiráček, Urbanec – Žák (90+1. Bialek).

FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B 2:1 (1:0)

Branky: 12. Přichystal, 48. Přichystal - 47. Sejk. Rozhodčí: Batík – Kotík, Melichar. ŽK:64. Jakub Řezníček - 50. Vácha, 90+2. Šimáček. Diváci: 4018.

FC Zbrojovka Brno Berkovec – Bariš, Jakub Šural (68. Endl), Štěrba, Hrabina – Texl – M. Ševčík (72. Štepanovský), A. Fousek (72. Jan Moravec) – Hladík, Jakub Řezníček (C), Přichystal (90+3. Hlavica).

AC Sparta Praha B Kotek – Gelašvili, Piško, Vitík – A. Gabriel, Jonáš, Vácha (C) (68. Šimáček), Pudhorocký (85. Schánělec), Ryneš (80. Dudl) – Kozák, Sejk.

FC Vysočina Jihlava - FC MAS Táborsko 3:1 (2:0)

Branky: 16. Vedral, 29. Pojezný, 90+3. Fila - 52. Mu. Tijani. Rozhodčí: Radina – Šimáček, Líkař. ŽK:50. Křišťál, 59. Araujo-Wilson - 54. Rafa, 59. Tusjak, 60. Holiš, 69. Boula, 87. Mu. Tijani. ČK:78. Holiš, 90+2. Mu. Tijani. Diváci: 433.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Pojezný, Křišťál – Křivánek (87. Fila), Tureček, Lacko (C), Selnar (87. Peřina) – Araujo-Wilson (75. Arroyo), Vedral (80. Zoubele).

FC MAS Táborsko Pecháček – Navrátil (C), Tusjak, Holiš, S. Almeida – P. Plachý (80. Vozihnoj), Icha (68. Drozd), Boula, Kopečný (80. Havrda) – Mu. Tijani, Provazník (42. Rafa).