Pavel Jirousek

Pavel Jirousek | foto: Michal Klíma, MAFRA

Chybné neuznání gólu se chrudimské lavičce nelíbilo

• 0
Až ve dvanáctém třetiligovém kole si v tabulce zaplnili poslední kolonku, která odlišuje jednotlivé bodové sbírky. Ta dvoubodová fotbalistům Chrudimi ještě scházela, což změnil jejich duel proti Jirnům. Po remíze 0:0 zvládli domácí střelci penaltový rozstřel a s ambiciózními Středočechy brali bod navíc.

„Zápas byl dlouho otevřený a mohl skončit tak i tak. V součtu jsme měli šancí více, takže bod navíc je zasloužený. Ve druhém poločase jsme vyvinuli větší tlak než soupeř. Hráčům těžko mohu něco vytknout kromě toho, že míč nedotlačili do brány,“ uvedl pro klubový web kouč Chrudimi Pavel Jirousek.

Šéf domácí lavičky ovšem neopomenul zmínit situaci, kdy balon skončil za hostujícím gólmanem. V 67. minutě si kanonýr Kopecký naběhl na centr Dostálka a hlavou mířil přesně.

Jenže pomezní rozhodčí nesprávně odpískal ofsajd. Kopecký totiž vystartoval z hloubi hřiště a v době centru před sebou měl sedmičku soupeřů. Nikdo další míč netečoval, takže si měl regulérně připsat osmý zásah v sezoně.

„Moc se nám neuznání gólu nelíbilo, ale s tím nic neuděláme,“ poznamenal Jirousek.

Bezbrankový výsledek patřil na chrudimském stadionu Za Vodojemem mezi vzácné jevy. Naposledy tam branka ze hry nepadla před rokem a půl. Navíc letošní gólový průměr je v Chrudimi přes tři trefy na zápas, takže příchozí si mohli tentokrát připadat ochuzeni.

Penalt si ale užili až až. Nakonec se v nich zaskvěl domácí gólman Mrázek, který vychytal tři exekutory Jiren. Chrudimský mečbol pak proměnil v sedmé sérii krajní obránce Řezníček. „Jsem rád, že jsem týmu pomohl. Byl jsem určený předem, ještě než soupeř předtím nedal,“ uvedl úspěšný střelec.