Jihlavský Karol Karlík v souboji s Janem Martykánem z Ústí nad Labem.

Jihlavský Karol Karlík v souboji s Janem Martykánem z Ústí nad Labem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dva zápasy, jediný gól. Za jihlavské fotbalisty se trefil jen Karlík

• 0
Střelecké trápení fotbalistů FC Vysočina v přípravných zápasech pokračuje. Ve dvou středečních utkáních proti prvoligovému 1. FC Slovácko se jihlavští hráči prosadili pouze jedenkrát. Přesto dokázali vybojovat vítězství. Po úvodní porážce 0:2 totiž jihlavští mladíci, doplnění o hráče třetiligové juniorky, vyhráli 1:0.

"V prvním zápase, který byl co se týká sestav trochu silnější, bylo vítězství Slovácka zasloužené," uznal jihlavský kouč Josef Vrzáček.

"Zejména za druhý poločas, byť v závěru jsme si nějaké možnosti také vytvořili." Jihlavu v úvodním duelu sestřelila vlastní branka ve 29. minutě, které předcházelo nedorozumění mezi brankářem Svobodou a záložníkem Šilingerem.

Zimní posila FC Vysočina sice byla vzápětí střídána, podle Vrzáčka však rozhodně nešlo o reakci na předchozí situaci. "Chtěli jsme něco změnit, i směrem ke druhému utkání. Proto jsme ho vyměnili a Šilinger pak nastoupil ve druhém duelu," vysvětlil jihlavský kouč.

Po přestávce se Vysočina ve snaze po vyrovnání rozhodla vysunou presing. "Ovšem jeden z nákopů za naši obranu skončil brejkem," litoval Vrzáček. "Nás tak mohou mrzet trošku lacinější góly."

Do druhého střetnutí nastoupil jihlavský celek ve značně kombinované sestavě, v níž k pravidelným oporám patří především Uvarenko, Gabriel a Karlík. Právě posledně jmenovaný se v 68. minutě postaral o vítěznou branku.

"Trefil se krásnou střelou ze třiceti metrů," pochvaloval si Vrzáček. "Už v prvním poločase navíc trefil tyčku," doplnil.

Naopak domácí si vytvořili pouze jednu velkou příležitost, když v první půli kanonýr Slovácka Švancara přeloboval nejen gólmana Uvarenka, ale i branku.

"V závěru se sice domácí snažili o vyrovnání, ale do šancí se nedostávali. Naopak jsme mohli zvýšit své vedení, ale Demeter velkou šanci neproměnil," dodal Vrzáček.

V příštím přípravném zápase se FC Vysočina konečně představí v Jihlavě, kde v sobotu od 11.00 hostí Čáslav.