Momentka z utkání Jihlava - Prostějov.

Momentka z utkání Jihlava - Prostějov. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Fotbalisté Jihlavy doma znovu neuspěli, z výhry se radoval Prostějov

• 0
Fotbalisté Jihlavy prohráli v úvodním duelu 6. kola druhé ligy s Prostějovem 1:2. Vysočina zaváhala po předchozích dvou venkovních výhrách a nezvítězila ani v druhém domácím utkání sezony. Prostějov poprvé v ročníku naplno bodoval.

Po nezáživném prvním poločase otevřela skóre Jihlava. Smejkal sice neproměnil v 49. minutě penaltu, ale z dorážky se prosadil Červ. Rozhodčí Adámková poté odpískala pokutový kop i na druhé straně a Kopřiva v 64. minutě suverénně srovnal. Za dvě minuty dokonal obrat střelou po zemi na zadní tyč Matoušek.

FC Vysočina Jihlava - 1. SK Prostějov 1:2 (0:0)

Branky: 49. Červ - 64. Kopřiva, 66. Matoušek. Rozhodčí: Adámková – Mojžíš, Lakomý. ŽK:20. Červ, 58. Smejkal, 63. Horák, 75. Štefánek, 81. Arroyo, 90+4. Araujo-Wilson - 34. Omale, 43. Stříž, 45+1. Zapletal. Diváci: 831.

FC Vysočina Jihlava Číž – Horák, T. Vlček, Štefánek, T. Svoboda – Lacko (C), Červ (88. Ritter) – Peřina (88. Křišťál), Tureček (70. Araujo-Wilson), Smejkal – Vedral (70. Arroyo).

1. SK Prostějov Mucha – Stříž, Schuster (C), Bala, Machynek – Zapletal (54. Jurásek), Omale (90+2. Bialek), Kopřiva, Langer (54. Matoušek) – Píchal (85. Šteigl) – Zikl (85. Rolinc).