Zápas 2. fotbalové ligy mezi Ústím nad Labem  a Spartou B. Daniel Turyna dává...

Zápas 2. fotbalové ligy mezi Ústím nad Labem a Spartou B. Daniel Turyna dává gól. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Béčko Sparty prohrálo s Táborskem, Prostějov remizoval s Vyškovem

• 0
Fotbalisté Sparty B prohráli ve 20. kole druhé ligy na hřišti Táborska 0:1 a nevyužili šanci dotáhnout se na druhou a třetí příčku neúplné tabulky. Pražané zůstali o skóre čtvrtí s tříbodovou ztrátou na Vlašim a Líšeň. Brněnský tým má navíc zápas k dobru. Prostějov sérii čtyř proher a remizoval doma 2:2 s Vyškovem.

Hráči sparťanského béčka vyšli bodově naprázdno po třech zápasech. Proti Táborsku inkasovali rozhodující gól v 77. minutě, kdy se prosadil domácí Plachý, jenž začínal kariéru právě v letenském klubu. Jihočeši vyhráli po osmi zápasech a posunuli se na deváté místo.

Prostějov se ujal před svými fanoušky proti Vyškovu vedení v 19. minutě zásluhou Omaleho. Po půl hodině hry vyrovnal Klesa, a když domácí Koudelka neproměnil v nastaveném čase pokutový kop, Vyškov ve druhém poločase duel díky Lualovi otočil. Pátou porážku Prostějova za sebou odvrátil až v 78. minutě Schaffartzik.

Vyškov neprohrál počtvrté v řadě a je osmý, o bod před svým dnešním soupeřem. Prostějovu patří desátá příčka.

FC MAS Táborsko - AC Sparta Praha B 1:0 (0:0)

Branky: 77. P. Plachý. Rozhodčí: Starý – Váňa, Pfeifer – Hocek. ŽK:16. Kosek, 49. Mezera, 79. Holiš, 84. Provazník, 90+2. P. Plachý - 23. Červak, 78. Turyna. Diváci: 936.

FC MAS Táborsko Zadražil – Navrátil (C), Tusjak, Holiš (90+2. Rydval), P. Plachý – Mezera, Kosek, Javorek, Liepa (75. Krch), Vozihnoj (84. Provazník) – Muhamed Tijani (90+2. Robakidze).

AC Sparta Praha B Tůma – Piško, Tvaroh (46. Gelašvili), A. Gabriel, Červak – Ambler (23. Goljan), Holoubek (81. Dao), Jonáš, Pudhorocký (87. Vydra), Ryneš (81. Šilhart) – Turyna (C).

1. SK Prostějov - MFK Vyškov 2:2 (1:1)

Branky: 19. Omale, 77. Schaffartzik - 31. Klesa, 52. Lual. Rozhodčí: Cieslar – Bureš, Mikeska. ŽK:35. Omale, 87. Stříž - 87. Klesa.

1. SK Prostějov Bárta – Zukal (75. Bialek), Urbanec, Omale, Stříž, Schaffartzik, Jiráček, Zapletal, Bartolomeu (56. Amobi), Kušej (56. Hönig), Koudelka.

MFK Vyškov Kinský – Štěpánek, Ilko, Oulehla, Lual (56. Macej), Moučka (83. M. Sedlák), Lahodný, Lacík, Němeček (27. Klesa), Matys, Ackroyd (83. Kanakimana).