F:NL2023/2024

Momentka z druholigového utkání Vyškova (v bílém) proti Vlašimi (9. března 2024) | foto: Zonerama MFK Vyškov

Fotbalisté Vyškova v druhé lize opět nevyhráli, s Vlašimí zachránili remízu

• 3
Fotbalisté Vyškova ani ve druhém utkání jarní části druhé ligy nezvítězili. Lídr tabulky v 18. kole doma proti Vlašimi ještě minutu před koncem nečekaně prohrával 0:2 a až v závěrečných minutách mu Amidou Diallo dvěma brankami zajistil aspoň remízu 2:2. Znovu zaváhal i největší předsezonní favorit čtvrtá Zbrojovka Brno, která remizovala s třetím Táborskem bez branek. Počtvrté za sebou zvítězila sparťanská rezerva, která uspěla v Chrudimi. Prostějov v hanáckém derby porazil olomoucké „béčko“ 2:0.

Vyškov, který vloni neuspěl v baráži o nejvyšší soutěž, potvrdil, že ho začátek jara nezastihl ve formě. Moravský celek měl v azylu v Drnovicích blízko k teprve druhé domácí porážce v sezoně. Důrazný francouzský útočník sice v závěru potrestal dvě zaváhání vlašimské obrany, i tak ale lídr tabulky počtvrté z posledních pěti kol nezvítězil. K Vyškovu se může v neděli přiblížit Dukla Praha, která z druhého místa neúplné tabulky aktuálně ztrácí čtyři body.

Příbram nestačila na Líšeň. Sedmnáctiletý Tauš rozhodl, pak se nechal vyloučit

Ani v druhém jarním utkání nezvítězil také další adept na postup Brno. Zbrojovka se doma s Táborskem rozešla bez branek a ze čtvrtého místa ztrácí na dnešního soupeře bod. Jihočeši hráli na jaře i podruhé 0:0 a nezvítězili už pět kol. Na vedoucí Vyškov mají sedmibodové manko.

Dobrou formu má sparťanské „béčko“. Za vítězstvím 2:0 v Chrudimi nakročili Letenští v druhé minutě nastavení prvního poločasu, kdy skórovali po rohovém kopu. Domácí marně reklamovali útočný faul na brankáře. V 84. minutě dostal chrudimský Čolič červenou kartu za prudké strčení do soupeře v přerušené hře a přesilovku brzy využil po úniku Šiler. Sparťané ztrácejí z 11. místa na Východočechy už jen bod.

Z poslední příčky se odpoutal Prostějov. V domácím azylu na stadionu HFK Olomouc se v derby proti béčku Sigmy dostal do vedení díky vlastní brance Vepřeka z 27. minuty. Záhy po další chybě v obraně zvýšil po brejku Koudelka. V polovině druhého dějství dostal po druhém napomenutí červenou kartu hostující Fabiánek.

MFK Vyškov - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:2 (0:1)

Branky: 90. Diallo, 90+3. Diallo - 23. Beran, 69. Kareem. Rozhodčí: Vokoun – Cichra, Kotalík. ŽK:28. Delferriere, 37. Ab. Sylla, 46. Krollis, 71. Bayo - 60. Beran. Diváci: 787.

MFK Vyškov Stejskal – Ilko, Ab. Sylla, Němeček (C), Aberkane (70. Nghabo) – Diallo, Delferriere (63. Krška), Mafwenta, Fomba (63. Schön) – Krollis, Bayo (83. A. Svoboda).

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – Kurka, Kulhánek (C), Breda, Kareem – Beran (74. Lacík), Nogha, Osuagwu, Pikul (88. Musil) – Planka (88. Onije), Vachoušek (65. Kneifel).

MFK Chrudim - AC Sparta Praha B 0:2 (0:1)

Branky: 45+2. Rus, 87. Šiler. Rozhodčí: Jelínek – Hurych, Dohnálek. ŽK:10. F. Novotný - 47. Horák, 71. Hranoš, 78. Šiler. ČK:83. Čolić. Diváci: 1235.

MFK Chrudim Floder – Čolić, Míka, Toml, Kutík – Jan Řezníček (C) – Záviška (57. D. Látal), Skwarczek, Langhamer (73. Kesner), F. Novotný (73. Kosek) – Mašek.

AC Sparta Praha B Surovčík – Hodouš (80. Váňa), Uhrinčať, Ševínský (57. Jedlička), Večerka – Horák (52. Lilling) – Penxa, Jonáš, Rus (80. D. Michl), Hranoš – Šiler.

1. SK Prostějov - SK Sigma Olomouc B 2:0 (2:0)

Branky: 27. Vepřek, 30. Koudelka. Rozhodčí: Hocek – Kotík, Bureš. ŽK:38. J. Matoušek II, 64. Habusta, 72. Koudelka - 9. Fabiánek, 56. Vepřek, 64. Israel. ČK:69. Fabiánek. Diváci: 620.

1. SK Prostějov Vejmola – R. Látal, Harušťák, Štěrba, Rudzan – Habusta, Bartolomeu (86. Šimek) – J. Matoušek II (74. Slaměna), Koudelka (C) (74. Mach), P. Jaroň (86. Matocha) – Malec (90. Jamiu).

SK Sigma Olomouc B Digaňa – Slavíček (46. Amasi), Vepřek (C), Elbel, Matys – J. Spáčil, Šíp (65. Zifčák) – Israel (65. Muritala), Fabiánek, Mikulenka (90. Cahel) – Hadaš.

FC Zbrojovka Brno - FC SILON Táborsko 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Trska – Pfeifer, Vodrážka. ŽK:35. Kateřiňák, 89. Varačka, 90+2. Bláha. Diváci: 2810.

FC Zbrojovka Brno Sváček – Lu. Pernica, Gyamfi, Hamza, Falette – Nový (46. Texl), Koželuh – Fousek (75. Dav. Jambor), Potočný (75. Smejkal), Alijagić (64. Granečný) – Jak. Řezníček (C).

FC SILON Táborsko Pastornický – Osmančík (72. Zeman), Nsunzu, Novák (C), P. Plachý – Kateřiňák, Bláha – Varačka, Sojka (72. Koné), Dordić – Šašinka (80. Svatek).