Momentka z druholigového utkání Chrudim - Sokolov

Momentka z druholigového utkání Chrudim - Sokolov | foto: Martin Veselý, MAFRA

Pardubický lídr druhé ligy nezaváhal, Dukla i Ústí se ztrátami

• 1
Fotbalisté Pardubic přidali ve druhé lize další vítězství, lídr tabulky uspěl v 15. kole při výjezdu do Prahy, když porazil Vyšehrad 2:0. Viktoria Žižkov zdolala na domácím stadionu Ústí nad Labem 2:1 a ukončila čtyřzápasovou vítěznou sérii Severočechů. Dukla remizovala 1:1 ve Varnsdorfu a stejně jako třetí Jihlava ztrácí na první Pardubice čtyři body. Po dvou porážkách zabral Hradec, který si doma poradil 3:0 s předposledními Vítkovicemi a je pátý.

Pardubice na hřišti soupeře vyhrály po dvou venkovních porážkách za sebou. Na Strahově, kde hraje Vyšehrad své domácí zápasy, poslal favorita do vedení v 37. minutě Solil a pojistku přidal po kombinační akci v 61. minutě Hlavatý.

Páteční vítězství Brna a Jihlavy

O vítězství Žižkova se brankami zasloužili Jaroslav Diviš a Filip Halgoš, v závěru zkorigoval výsledek osmým gólem v sezoně druhý nejlepší střelec soutěže Lukáš Matějka.

Diviš už ve 14. minutě ukončil po rychlém útoku tři zápasy trvající neprůstřelnost Mariána Tvrdoně. Halgoš pak překonal slovenského gólmana střelou do šibenice z dvaceti metrů. Matějka efektními nůžkami osm minut před koncem zadělal na drama, ale obrat se nekonal.

Sokolov se nadále výsledkově trápí a zůstává na dně tabulky. V Chrudimi měli Západočeši řadu šancí, ale vychytal je brankář Mrázek. Vyrovnaný zápas rozhodl ve 23. minutě ve skluzu Vašulín a Chrudim vyhrála 1:0.

Nováček z Líšně vybojoval v nastavení remízu 1:1 v Třinci. Domácí v souboji sousedů ze středu tabulky přišli o vítězství až ve čtvrté minutě nastavení. Slezané vedli od 14. minuty po penaltě, kterou proměnil Bedecs, ale v závěru vyrovnal střídající Zikl.

Dukla na severu Čech prohrávala od nastavení prvního poločasu, ve kterém se prosadil Adam Houser. Pražané srovnali v 53. minutě zásluhou Karstena Ayonga, ale další gól nepřidali a zaznamenali druhou ztrátu venku za sebou. Na Duklu se díky pátečnímu vítězství nad Vlašimí dotáhla Jihlava. Varnsdorf je třináctý.

Hradec Králové rázně ukončil dvouzápasové čekání na body a za výhrou nad Vítkovicemi vykročil už v prvním poločase, ve kterém se prosadili Otto Urma a David Doležal. Třetí branku přidal po přestávce Jakub Šípek. Východočeši za postupovými pozicemi zaostávají o čtyři body. Vítkovice natáhly sérii bez vítězství na šest zápasů a na předposlední příčce je dělí dva body od míst zajišťujících záchranu.

FK Fotbal Třinec - SK Líšeň 1:1 (1:0)

Branky: 14. Bedecs - 90+4. Zikl. Rozhodčí: Hocek – Batík, Dohnálek.. ŽK:40. Jeřábek, 74. O. Ševčík, 90. O. Vintr, 90. M. Vintr, 90+2. Hladík. Diváci: 382.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Kušnír (C), Gáč, Bedecs, Janoščín – Samiec, J. Valenta (64. Kubala) – Hlúpik (90+3. Arroyo), Machalík, Cienciala (82. Omasta) – Mu. Tijani.

SK Líšeň Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bačo, Suchý (72. M. Vintr) – Ad. Čermák – Reteno Elekana (77. Zikl), Demeter (77. O. Vintr), Hladík, T. Machálek – O. Ševčík.

MFK Chrudim - FK Baník Sokolov 1:0 (1:0)

Branky: 23. Vašulín. Rozhodčí: Dubravský – Flimmel, Vitner. ŽK:71. Vencl, 78. Sixta, 90+2. Mrázek - 55. Hošek, 56. Machek, 65. Červenka, 79. Jakub Dvořák II.. Diváci: 856.

MFK Chrudim Mrázek – Řezníček, Vencl, Krčál, Hlavsa – Kesner (C), Janoušek, Sixta (87. Froněk), T. Dostálek (83. Sulík) – Rybička (90+3. Ujec), Vašulín.

FK Baník Sokolov Šiman – Mejdr, A. Čihák, Hošek, Jakub Dvořák II. (C) – Štípek, Machek (80. Štursa), Kopřiva, Machuča (73. Selnar), Vávra (46. Šmehyl) – Červenka.

FK Slavoj Vyšehrad - FK Pardubice 0:2 (0:1)

Branky: 38. Solil, 60. Hlavatý. Rozhodčí: Cihlář – Vaňkát, Váňa. ŽK:78. Hlavatý. Diváci: 386.

FK Slavoj Vyšehrad Otáhal – Šandera, Nitrianský, V. Mareš, T. Jablonský – Drobílek (83. Rataj) – Kozel (70. Alexandr), Verner – Pouček (C), Mashike Sukisa, Vejvar (59. Čvančara).

FK Pardubice Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Kohút (90. Sokol), Solil, Jeřábek (C), Hlavatý (86. F. Čihák) – Zifčák, P. Černý (83. Miker).

FC Hradec Králové - MFK Vítkovice 3:0 (2:0)

Branky: 9. Urma, 21. D. Doležal, 55. Šípek. ŽK:73. Leibl - 51. Martišiak.

FC Hradec Králové Ottmar – Kopečný, Martinec (C), Leibl, Urma – Zbrožek, Šípek (74. D. Procházka), Soukeník, D. Doležal (87. Djurdević) – Vlkanova, Prekop (83. Firbacher).

MFK Vítkovice Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna (C), Klusák – Motyčka – Matoušek, Bzirský, Suchan (80. Mikula), Matěj (20. Martišiak) – M. Kovařík (73. Buchvaldek).

FK Varnsdorf - FK Dukla Praha 1:1 (1:0)

Branky: 45+1. Houser - 53. Ayong. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Ratajová. ŽK:37. Lehoczki - 51. Dancák, 67. Kovernikov. Diváci: 954.

FK Varnsdorf Samoel – Rudnytskyy (C), M. Richter, Ngimbi, Lehoczki, Heppner (79. Daniel Novák) – Bláha, Houser, Kocourek (71. Barac) – Micovčák, D. Breda (62. Ondráček).

FK Dukla Praha F. Rada – Kovernikov, Piroch, Doumbia, Preisler – Krunert (46. Ayong), Daniel Tetour (C), Kovaľ (46. F. Hašek), Lu. Holík (76. Kott) – Dancák, Hadaščok.

FK Viktoria Žižkov - FK Ústí nad Labem 2:1 (1:0)

Branky: 14. Jaroslav Diviš, 74. Halgoš - 82. L. Matějka. Rozhodčí: Vojkovský – Myška, Mikeska. Diváci: 1058.

FK Viktoria Žižkov Švenger (C) – Tusjak, Březina, Jaroslav Diviš (90+2. Muleme), Řezáč – Urbanec, Petrlák, Cabadaj, Gil (84. T. Zeman) – Halgoš (88. Egidio), Martan.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Krátký, Strada, Pimpara, T. Vlček – M. Valenta (71. Bassey), J. Peterka (C) – Drame, M. Bílek, Prošek (82. Miskovič) – L. Matějka.