Fotbalista Michal Ševčík v dresu Sparty.

Fotbalista Michal Ševčík v dresu Sparty. | foto: Profimedia.cz

Sparta B v druhé lize rozdrtila Prostějov, dvakrát skóroval Ševčík

• 2
Fotbalisté Sparty B v 17. kole druhé ligy rozdrtili Prostějov 4:0 a posunuli se na 11. místo tabulky. Hanáci zůstali poslední. Úvodní dvě branky letenské rezervy v prvním utkání jarní části sezony dal člen širšího kádru A-týmu Michal Ševčík.

Pražané na Žižkově rozhodli už v úvodní čtvrthodině. Ševčík nejprve v sedmé minutě otevřel skóre tvrdou střelou po zemi a za dalších osm minut poslal odražený balon do horního rohu branky. V závěru sparťané přidali ještě dvě pojistky. V 85. minutě se po chvíli na trávníku z dorážky prosadil střídající Michl a poté z dálky Penxa. Letenská rezerva v druhé lize potřetí za sebou zvítězila.

AC Sparta Praha B - 1. SK Prostějov 4:0 (2:0)

Branky: 7. M. Ševčík, 15. M. Ševčík, 85. D. Michl, 87. Penxa. Rozhodčí: Volek – Líkař, Malimánek. ŽK:25. Okeke, 45+2. Šiler, 61. Uhrinčať, 81. Ševínský, 82. M. Ševčík - 39. Bartolomeu, 81. Malec. Diváci: 531.

AC Sparta Praha B Surovčík – Uhrinčať (88. Jedlička), Ševínský (C) (83. Stárek), Večerka – Váňa, Horák, Okeke (88. Jonáš), Penxa – M. Ševčík, Šiler (83. D. Michl), Rus (70. Hranoš).

1. SK Prostějov Vejmola – R. Látal (85. Jamiu), Bednár, Harušťák, Rudzan – Habusta (C), Bartolomeu (77. Zapletal) – Slaměna (66. Matocha), Šimek (66. Koudelka), P. Jaroň (77. J. Matoušek II) – Malec.