BOJ. Momentka z utkání Hradec Králové (bílá) vs. Pardubice.

BOJ. Momentka z utkání Hradec Králové (bílá) vs. Pardubice. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Opava potvrdila vedení, Hradec zvládl druholigové derby v Pardubicích

• 11
Fotbalisté Opavy slaví páté vítězství za sebou. V dohrávce 17. kola porazili Ústí nad Labem 2:0 a druhou nejvyšší soutěž vedou už o osm bodů. Východočeské derby ovládl Hradec Králové, na hřišti Pardubic zvítězil 1:0.

Vedoucí Opava se proti Ústí poprvé prosadila ve 23. minutě, kdy skóroval Kuzmanovič. Ve druhé půli pak zvýšil Smola po rohovém kopu. Hosté mohli v nastavení alespoň snížit, ale Richter neproměnil penaltu. Pro Opavu to bylo páté vítězství za sebou.

Utkání v Pardubicích, které bylo v úvodu března odloženo pro nezpůsobilý terén, rozhodla 28. minuta. Funda našel za domácí obranou Schwarze, který měl dostatek času zamířit a podstřelil gólmana. Už předtím Hradec trefil tyč.

Deset minut před koncem mohl Hradec definitivně rozhodnout, jenže Pázler po brejku v ideální pozici přestřelil prázdnou branku. Pardubice to ale nedokázaly potrestat a žádnou ze svých šancí neproměnily.

Naopak Táborsko ukončilo sérii čtyř porážek, když doma přehrálo Sokolov 5:1. Klíčový byl úvod zápasu, jelikož Táborsko už v osmé minutě vedlo o dvě branky po gólech Nešického a Kučery. Ještě do poločasu zvýšil Navrátil. Sokolov sice snížil gólem Čiháka, ale domácí v závěru přidali další dvě branky a mohli slavit první výhru od listopadu.

Jediný zápas ze 17. kola se odehrál v žádném termínu na začátku března: Žižkov tehdy zahájil jaro v druhé fotbalové lize výhrou v derby nad Olympií.

16 Frýdek - Místek 17 2 5 10 8:27 11

FC MAS Táborsko - FK Baník Sokolov 5:1 (3:0)

Branky: 4. Nešický, 8. Kučera, 28. Navrátil, 74. Musiol, 82. Kopřiva - 69. Čihák. Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Petřík. ŽK:61. Kopřiva - 49. Přeučil, 57. Čihák, 57. Kosak. Diváci: 581.

FC MAS Táborsko Toma – Navrátil (C), N'Gimbi, Šandera, Prošek – Kučera, Nešický, Kopřiva (90. Vozihnoj), Mršić (90. Schramhauser) – Vandas, Musiol (82. Linhart).

FK Baník Sokolov Bolek – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čermák (34. Končal) – Glaser (C), Kosak, Čihák, Vávra (81. Fišer) – Jakub Dvořák II. (34. Strada), Přeučil.

FK Pardubice - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

Branky: 28. Schwarz. Rozhodčí: Lerch – Vlček, Vlasjuk. ŽK:68. T. Čelůstka - 72. M. Černý, 86. Urma. Diváci: 1710.

FK Pardubice Knobloch – Prosek, Kopřiva, Šejvl, T. Čelůstka – A. Fousek (62. D. Novák), Jeřábek (C), Řezníček, Sokol (62. Mužík) – P. Černý, Petráň (72. Kašiar).

FC Hradec Králové Ottmar (C) – M. Černý, Čech, Kvída, Urma – Martan (84. Súkenník), Janoušek, Schwarz, Funda (64. Zorvan) – Vlkanova, Pázler (90. Plašil).

SFC Opava - FK Ústí nad Labem 2:0 (1:0)

Branky: 23. Kuzmanović, 57. Smola. Rozhodčí: Julínek – Dresler, Podaný. ŽK:61. M. Zeman, 90. Jakubov. Diváci: 3 684.

SFC Opava Šrom – Žídek, Svozil, Simerský, Pospěch (83. Jursa) – Stříž (62. Kayamba), Zavadil, Schaffartzik, Kuzmanović (C) – Smola (79. Puškáč), Jurečka.

FK Ústí nad Labem Vašek – Kingue, Pimpara (C), P. Pilík (69. Jindráček), D. Richter – Miskovič (76. Drame), J. Pokorný, M. Zeman, F. Novotný (76. D. Procházka) – Šnirc, Jakubov.

1. SC Znojmo FK - MFK Vítkovice 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Polák. ŽK:49. Dramé, 64. Urbančok, 68. Mišinský, 78. Chmiel. Diváci: 490.

1. SC Znojmo FK Veselý – Mezlík, Malár, Cihlář (C) (46. Pospíšil), Helísek – Machuča, Lacko, Javůrek, Teplý (59. Šamánek), Ambrozek (80. Pecháček) – Vašíček.

MFK Vítkovice Chmiel – Dramé, Hýbl, Mikula (C), Prajza – Urbančok (69. Bzirský), Ožvolda (75. Mrázek), Pašek, Motyčka, Kučera (88. Cverna) – Mišinský.