Zleva brankář Bohemians Tomáš Fryšták, jeho spoluhráč Martin Dostál, Karel...

Zleva brankář Bohemians Tomáš Fryšták, jeho spoluhráč Martin Dostál, Karel Soldát z Příbrami a dále hráči Bohemians Daniel Krch, David Bartek a Jusúf Hilál. | foto: ČTK

Příbram končí v českém poháru, do čtvrtfinále postupují Bohemians

• 7
Příbramské zoufalství neskončilo ani v poháru, tým trenéra Josefa Csaplára vypadl z osmifinále MOL Cupu po porážce 1:2 od Bohemians 1905. Hostující fotbalisté vedli o dvě branky zásluhou Bartka, za domácí jen snížil Kodr.

Příbramští prohráli v součtu s ligou už popáté v řadě. Od Bohemians inkasovali už v osmé minutě, kdy Júsufuovu střelu dorazil Bartek.

Druhou branku přidali hosté po změně stran. Júsuf napřed z volného přímého kopu napálil tyč, o několik okamžiků později přesněji mířil Bartek a slavil svůj druhý zásah v utkání.

V 73. minutě si málem vstřelil vlastní gól domácí Tregler, poté už byla Příbram konečně nebezpečná i před bránou soupeře. Hlúpik v samostatném úniku na Fryštáka nevyzrál, Kodr posléze hlavou z rohového kopu ano.

Ke zvratu už nedošlo, Bohemians těsný náskok udrželi a postupují mezi osm nejlepších, kde si zahrají teprve podruhé od roku 1993 - poprvé to bylo v ročníku 2016/17.

Ve čtvrtfinále doplňují Baník Ostrava a Karvinou, kteří si další kolo zajistili před týdnem.

1.FK Příbram - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)

Branky: 77. Kodr - 8. Bartek, 67. Bartek. Rozhodčí: P. Rejžek – J. Kubr, M. Fišer. ŽK:45. Soldát, 50. Fantiš, 60. Antwi.

1.FK Příbram Kočí – Nitrianský, Antwi (83. Nový), Katidis (46.Květ), Fantiš (C), Pejša (58. Hlúpik), Tregler, Rezek, Kodr, Soldát, Voltr.

Bohemians Praha 1905 Fryšták – Švec, Schumacher, Bartek (90+2. Vodháněl), Záviška, Helal (78. Vaníček), Šmíd, Krch (C), Dostál, Hašek, Mašek (85. Jindřišek).