Slávisté Ewerton a Ondřej Lingr (zleva) slaví gól proti Dukle.

Slávisté Ewerton a Ondřej Lingr (zleva) slaví gól proti Dukle. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Plzeň v poháru propadla. Slavia zvítězila na Dukle, Sparta dala šest gólů

• 220
Šok ve fotbalovém poháru. Úřadující ligový mistr a současný suverénní lídr nejvyšší domácí soutěže selhal na hřišti třetiligového Hlučína, kde prohrál 2:3. Naopak Slavia nezaváhala a porazila pražskou Duklu 4:0. Postupuje také Sparta, která v Domažlicích dominovala a zvítězila 6:1. Dál jde i obhájce trofeje Slovácko.

V každém ze středečních zápasů domácího poháru se představil prvoligový klub. Až na Plzeň ostatní mužstva svá utkání zvládla. Dál jdou Bohemians, Ostrava, Olomouc, Hradec, České Budějovice, Mladá Boleslav, Brno, Slovácko, Sparta i Slavia. Už v úterý postoupily Teplice.

3. kolo MOL Cupu

Plzeňský trenér Bílek šetřil pět opor, po bezbrankovém poločase ale všechny nastoupily na hřiště. Hru hostů ale nezlepšily, přestože Plzenští mohli jít vzápětí do vedení. Chorý však nabídnutou možnost z pokutového kopu nevyužil.

A tak se prosadil Hlučín. Daniel Smékal otevřel skóre v 70. minutě. O čtyři minuty později sice odpověděl Tijani, ale Smékal zanedlouho vrátil třetiligovému celku vedení.

Oslavte titul Sparty na Letné! Vstupenky na poslední zápasy sezony zdarma

V poslední minutě srovnal Bucha, ale k prodloužení nakonec nedošlo. Ve čtvrté minutě nastavení šokoval mistra opět Smékal, který završil hattrick. Posledních deset minut dohrávala Plzeň v deseti, protože se jí zranil Kaša a už nemohla střídat.

Smékal je olomouckým odchovancem, v šestnácti odešel do akademie Interu Milán, kde působil dva a půl roku. Po návratu do Česka to zkoušel v béčku Baníku Ostrava, působil v Senici, kde hrál nejvyšší slovenskou soutěž. Poté byl v Petřkovicích, v Opavě hrál druhou ligu a letos v březnu zamířil do Hlučína.

Hlučínští fotbalisté Dominik Mládek, Dominik Smékal a Oliver Putyera (zleva) se radují z gólu.

Namále měla také Slavia, byť konečný výsledek 4:0 vyznívá jednoznačně. Favorita však na Julisce proti Dukle dlouho držel výborný brankář Kolář. Když pak po hodině hry zpoza šestnáctky krátkým švihem k bližší tyči otevřel skóre Ewerton, z gólu se vlastně pořádně ani neradoval.

I on musel cítit, jak se slávisté s druholigovým outsiderem trápí.

Kdyby byli domácí klidnější v koncovce, mohli tou dobou vést o dva nebo i tři góly. Robustní Nigerijec Adediran ani šikovný Korejec Kim, dvě nejvýraznější postavy ve žlutých dresech, ale svá nadějná sóla v prvním a druhém poločase nedotáhli.

„Proti soupeřům z nižších soutěží to občas bývá zápas smraďoch, takže jsme z toho měli přirozený respekt. My jsme se navíc v řadě situací špatně rozhodovali, někteří hráči podali vyloženě špatný výkon,“ zmínil Jaroslav Köstl, asistent hostujícího trenéra.

Slávisté byli druzí v soubojích, hráli pomalu, kupili zbytečné ztráty, nebyli ve své kůži. Potom, co Masopust, jenž v prvním poločase hrál levého stopera, podklouzl na půlce, domácí šli ve třech proti jednomu. Adediran ale finiš pokazil, lekl se vracejícího se Ousoa a bodlem střílel vedle.

Trefa Moulise v závěru první půle zase neplatila kvůli ofsajdu, a když stejný hráč po pauze zleva pálil z ostrého úhlu, u své pravé tyče byl připravený Kolář.

I proto je výsledek pro domácí nakonec krutý. Od Masopusta, Olayinky a Tecla dostali tři góly v posledních minutách.

„Trochu to náš výkon znehodnotilo, což nás mrzí. Závěr jsme nezvládli,“ řekl Jiří Vágner, asistent potrestaného Petra Rady, kouče Dukly.

Slávisté slaví branku v českém poháru proti Dukle.

Sparta si s Domažlicemi poradila a zvítězila 6:1. Utkání od začátku kontrolovala a rychle vedla po dvou brankách Čvančary. Domácí sice snížili, ale drtivé porážce nezabránili. Dvě branky dal také Vitík, třemi asistencemi se blýskl Mejdr.

V závěru vyloučil sudí Hocek domácího Pavlíka za hrubý faul na Fortelného, který však následně oplácel a zápas předčasně skončil i pro něj. Dvě červené karty byly vyvrcholením chvílemi ošklivých zákroků domažlických hráčů, které však hlavní rozhodčí předtím dostatečně netrestal. Především faul Fedaka na Minčeva byl hodně za hranou.

Sparťanský kouč dal šanci některým hráčům, kteří tolik nenastupovali. V nominaci na utkání nebyli Kuchta, Krejčí, Höjer či Sörensen.

Sparťanští fotbalisté se radují ze vstřeleného gólu proti Domažlicím v českém poháru.

V sestavě Domažlic nechyběl bývalý reprezentační obránce David Limberský, který do léta 2021 hrával za plzeňskou Viktorii. „Rozdíl v kvalitě byl obrovský, na víc jsme neměli. Jen nás mrzí, že jsme tři góly dostali ze standardek,“ řekl Limberský v rozhovoru pro Českou televizi. „Mezi týmy byl velký rozdíl, na nás to bylo moc rychlé, ale i tak mě to bavilo.“

Strhující závěr prožila brněnská Zbrojovka. Na hřišti druholigového Táborska ještě minutu před koncem prohrávala, ale pak dvěma rychlými brankami skóre otočila.

TJ Jiskra Domažlice - AC Sparta Praha 1:6 (1:4)

Branky: 22. Dvořák - 8. Čvančara, 18. Čvančara, 28. Zelený, 32. Vitík, 50. Vitík, 73. Minčev. Rozhodčí: Hocek – Kubr, Vyhnanovský. ŽK:24. Fedak, 25. Mužík, 26. Zajíček, 36. Došlý. ČK:87. Pavlík - 87. Fortelný. Diváci: 3 114.

TJ Jiskra Domažlice Brych – Fedak (65. Sojka), Teršl (79. Brabec), Limberský, Rychnovský (46. Mlynařík) – Zajíček, Kuhajda (53. Vávra), Pavlík, Mužík (K), Došlý (46. Aubrecht) – Dvořák

AC Sparta Praha Vorel – Mejdr, Panák, Vitík (65. Kukučka), Zelený – Sáček, Pavelka (K) (46. Fortelný) – Daněk (46. Goljan), Karabec (65. Juliš), Minčev – Čvančara

Přejít na on-line reportáž

FC Hlučín - FC Viktoria Plzeň 3:2 (0:0)

Branky: 70. Smékal, 76. Smékal, 90+4. Smékal - 74. Tijani, 90. Bucha. Rozhodčí: Batík – Paták, Žurovec. ŽK:68. Tomšů. Diváci: 1 256.

FC Hlučín Lapeš – Tomšů, Plesník (C), Hasala, Lehnert (27. Moučka) – Buchvaldek (66. Holzer), Praus – Putyera, Mládek (82. Šindler), Zajíček (66. Ptáček) – Smékal.

FC Viktoria Plzeň Jedlička – Kaša, Hejda (C) (46. Jemelka), Tijani – Holík, Jirka (46. Mosquera), Čermák (46. Bucha), Ndiaye (68. Kalvach), Pilař – Bassey, Dedič (46. Chorý).

FK Dukla Praha - SK Slavia Praha 0:4 (0:0)

Branky: 64. Ewerton, 75. Masopust, 90. Olayinka, 90+2. Tecl. Rozhodčí: J. Všetečka – I. Nádvorník, J. Váňa. ŽK:59. Adediran, 83. Holiš - 21. Douděra.

FK Dukla Praha Čtvrtečka – Adediran (68. Huf), Havelka (56. Barac), Holiš, Hrubeš, Kim, Moulis (56. Matoušek), Piroch (K), Šebrle (68. Kozel), Uhlíř, Ullman (56. Buchvaldek).

SK Slavia Praha Kolář – Douděra (46. Kačaraba), Ewerton, Jurásek D., Lingr (79. Jurásek M.), Masopust (K), Nikl (55. Hromada), Ousou, Sor (46. Tecl), Tiéhi, Usor (69. Olayinka).

Bohemians Praha 1905 - FK Třinec 2:1 (1:1)

Branky: 21. Mužík, 71. Mužík - 4. Samiec. Rozhodčí: Radina – Dobrovolný, Matoušek. ŽK:89. Květ, 90+1. Prekop. Diváci: 1212.

Bohemians Praha 1905 Bačkovský – Krch /K/, Křapka, Köstl (46. Hůlka) – Nový (68. Jánoš), Morávek (57. Květ), Petrák, Beran, Hála (80. Kovařík) – Mužík, Puškáč (46. Prekop)

FK Třinec Kerl – Szewieczek, Brak, Straňák, Hýbl – Habusta /K/ – Tandara (65. Jursa), Holík (59. Kateřiňák), Machuča, Obadal (59. Kania) – Samiec (72. Gembický)

SK Dynamo Č. Budějovice - FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 (2:0)

Branky: 13. Čavoš, 43. Zajíc, 63. Švec - 75. Solomon. Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Špindlerová. ŽK:48. Čoudek - 88. Zinhasovič, 90+2. Lehoczki.

SK Dynamo Č. Budějovice Šípoš – Čolić, Čoudek, Králik, Skovajsa – Sladký, Čavoš (72. Hellebrand) – Penner (79. Sluka), Hora (72. Broukal), Potočný (62. Švec) – Zajíc (62. Hais).

FC Sellier & Bellot Vlašim Kolář – Lehovec, Toula, Horský (66. Solomon), Onije, Zinhasovič, Lehoczki, Hošek (60. Heppner), Langhamer, Ugwu, Kulhánek.

1. FC Slovácko - FK Varnsdorf 6:0 (1:0)

Branky: 26. Tomič, 57. Trávník, 63. Mihálik, 71. Vecheta, 76. Vecheta, 86. Brandner. Rozhodčí: Křepský – Caletka, Lakomý. ŽK:21. Schön. Diváci: 1771.

1. FC Slovácko Nguyen – Tomič (80. Reinberk), Kadlec, Šimko, Doski – Ljovin, Trávník (66. Havlík) – Siňavskij, Kohút (72. Daníček), Holzer (66. Brandner) – Mihálik (66. Vecheta)

FK Varnsdorf Šerák – Ludvíček, Kubista (73. Ondrášek), Kouřil, Radosta (69. Richter) – Schön (59. Pajkrt), Michal, Zbrožek, Rudnytskyy – Kříž (73. Bláha) – Tanko (59. Vachoušek)

SK Zápy - SK Sigma Olomouc 1:3 (1:1)

Branky: 34. Duben - 39. Vodháněl, 51. Zmrzlý, 69. Vodháněl. Rozhodčí: Berka – Vlček, Hádek. ŽK:51. Růžek, 61. Duben, 80. Kubeš. Diváci: 350.

SK Zápy Durov – Padubský, Duben (C), Růžek, Tarasiuk, Janko (77. Kubeš), Hajdo, Eliáš (83. Koutenský), Jelínek (70. Kubů), Petrlák (83. Zoubek), Matějka (70. Kavalír)

SK Sigma Olomouc Trefil, Zifčák (86. Chytil), Sedlák, Růsek (77. Zlatohlávek), Zmrzlý, Vraštil (C), Chvátal, Poulolo, Spáčil (66. Navrátil), Sláma (46. Beneš), Vodháněl (86. Breite)

FK Chlumec nad Cidlinou - FC Hradec Králové 0:4 (0:1)

Branky: 35. Čihák, 73. Čihák, 82. Novotný, 84. Vašulín. Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Kotalík.. ŽK:44. Čáp, 51. Veselka. ČK:44. Frizoni. Diváci: 1265.

FK Chlumec nad Cidlinou Lichtenberg – Veselka, Zukal, Krčál, Frizoni Da Cruz, Čáp (82.Gluski), Žahourek, Zeman (68.Vaníček), Finěk, Ruml (68. Hartman), Kraus (5.Bastin).

FC Hradec Králové Vízek – Smrž, Čihák, Kubala, Gabriel (78.Novotný), Dvořák (78.Kučera), Ševčík, Kodeš, Ryneš (46.Harazim), Čech (84.Leibl), Koubek (63.Vašulín).

FC SILON Táborsko - FC Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)

Branky: 59. Ledecký - 88. Alli, 90+4. Ševčík. Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Volf. ŽK:69. Mezera - 53. Šural. Diváci: 605.

FC SILON Táborsko Zadražil – Tusjak, Plachý, Mezera, Bederka, Kosek (85. Varačka), Alexandr (63. Bezpalec), Kopřiva, Mach (63. Provazník), Babacar (63. M. Šplíchal), Ledecký (78. Svatek).

FC Zbrojovka Brno Šiman – Hlavica, Pachlopník (63. Rogožan), Alli, Ševčík, Hladík, Hrabina, Šural, Divíšek (78. Granečný), Souček (63. Fousek), Řezníček (63. Blecha).

TJ Slovan Velvary - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Branky: 48. Miškovič, 84. Smékal. Rozhodčí: Petřík – Hájek, Pfeifer. ŽK:30. Šustr - 30. Miškovič, 73. Juroška.

TJ Slovan Velvary Měsíček – Šustr, Šimkovský, Vopat (C), Havránek, Kott, Drozda, Chábera, Richter, Šlegl, Rubeš

FC Baník Ostrava Hrubý – Měkota, Frydrych, Pojezný, Sanneh, Mišković, Boula, Šehić, Jaroň, Klíma, Buchta

FK Mladá Boleslav - 1. SK Prostějov 4:0 (3:0)

Branky: 19. Ladra, 30. Mašek, 36. Látal, 56. Mareček. Rozhodčí: Klíma – Pečenka, Cichra.

FK Mladá Boleslav Mikulec – Šimek, Ladra (46. Žitný), Fulnek (59. Stránský), Donát, Látal, Darmovzal, Kubista (46. Dancák), Mareček (59. Pech), Mašek, Karafiát (K) (77. Suchý)

1. SK Prostějov Krynskyj – Blahuta, Elbel, Kulig, Pinc, Bolf, Bialek, Šumbera (70. Zbožínek), Kušej, Koudelka (K), Píchal