Bubník v Bohemians má poslední šanci

20 2005
Praha - Do pátku 21. ledna do 14.00 musí mít hráči a zaměstnanci druholigových fotbalových Bohemians v hotovosti dlužné výplaty za listopad a prosinec. Takový je jeden za závěrů jednání nového majitele klubu Gustava Bubníka a Jiřího Křížka, který Bubníkovi klub 7. ledna prodal. Jednání se zúčastnil i Michal Vejsada, člen klubového představenstva.

Bubník měl zatím pro hráče jen plané sliby, které neplnil. Proto ke čtvrteční schůzce došlo. Vypadalo to, že Bohemians se vrátí původnímu majiteli Křížkovi, protože Bubník nedodržel ani další, mnohem důležitější dohody, které byly při koupi Bohemians uzavřeny.

Už minulý týden Bubník slíbil, že zpožděné výplaty budou mít hráči na svých kontech v pondělí 17. ledna. Nestalo se. Místo toho mužstvo v pondělí informoval, že právě odchází z banky, kde dal téměř tři desítky příkazů k odeslání peněz.

Fotbalisté tak měli mít peníze na účtech ve středu odpoledne, nejpozději ve čtvrtek ráno, tedy dnes.

"Žádné peníze na kontech nemáme, po ránu jsme si to ověřovali," sdělil před čtvrtečním dopoledním tréninkem jedenatřicetiletý obránce Miroslav Obermajer, kapitán mužstva a zároveň jeho mluvčí.

Bubník to ve čtvrtek zdůvodnil potížemi při odesílání peněz.

"Dali jsme panu Bubníkovi ještě poslední šanci, aby svým slibům dostál. Klubové akcie jsou deponovány v jedné advokátní kanceláři a když Bubník nesplní, k čemu se zavázal, Bohemians přejdou zpátky do mého vlastnictví," sdělil Křížek.

Co bylo dále na čtvrteční schůzce domluveno?

Do úterý 25. ledna musí Bubník uhradit další nespecifikované závazky. "Do 4. února pak musí být na určeném kontě pro potřeby klubu třicet miliónů korun," upřesnil Křížek.

Minulý vlastník klubu Křížek připustil, že mezi ním a Bubníkem existuje dohoda. Podle ní podnikatel Bubník klub bývalému majiteli vrátí, pokud se ukáže, že není dostatečně solventní.

Bubník měl údajně 7. ledna složit na účet deset milionů korun a do konce ledna dalších deset milionů. Tak měla při koupi znít zmíněná dohoda. V tuto chvíle je jasné, že Bubník dohodu neplní.

Insolventnosti Bubníka, který obchod s Křížkem uzavřel právě v pátek 7. ledna, nasvědčovalo v posledních dnech mnohé.

Nechce komunikovat s novináři, tají jména českých podnikatelů z domova a ze zahraničí, pro něž podle vlastních slov Bohemians koupi (kdo ví, zda vůbec tito lidé existují), zrušil tiskovou konferenci avizovanou na 18. ledna a místo toho si vzal dalších devadesát dní na to, aby se v klubu "lépe zorientoval", jak sám prohlásil.

Když v neděli 9. ledna poprvé předstoupil před hráče Bohemians, nasliboval jim toho hodně. Kromě velkolepého plánu výstavby nového stadionu ujistil, že co nejdřív zaplatí hráčům a trenérům částky, které jim klub dluží na mzdách za listopad a prosinec.

Bohemians mají v současné době zastavené přestupy do klubu, protože pěti subjektům dluží podle prohrané arbitráže přes pět a půl milionu korun. Což Bubník slíbil v dohledné době uhradit také.

Klubu teď navíc hrozí kvůli téměř celkově čtyřicetimilionové zadluženosti ztráta profesionální licence a pád minimálně do ČFL.

Bubník se ve čtvrtek odpoledne sešel se zástupci mužstva, které na této schůzce reprezentovala trojice Michal Lesák, Pavel Raba a Martin Třasák. Poté, co dal Bubník další slib, zakázal hráčům komunikovat s novináři.

Bubník na tomto setkání prohlásil, že v pátek do 14.00 na devětadevadesát procent vyplatí dlužné částky za loňský listopad a prosinec jak hráčům, tak trenéru Vladimíru Hruškovi a dalším zaměstnancům klubu.

Hráči přitom Bubníka upozornili, že se v žádném případě nespokojí s tím, pokud by v pátek měli dostat jen části peněz, které jim klub dluží. V takovém případě by nenastoupili k sobotnímu utkání Tipsport Cupu proti Mladé Boleslavi.

Kapitán mužstva Miroslav Obermajer se sice čtvrteční schůzky kvůli lehčímu onemocnění nezúčastnil, nicméně v pátek si pro dlužnou částku půjde. A jestli Bubníkovým slovům věří?

"Nevěřím. Spíš všichni jen v hloubi duše doufáme. Ale jak máme věřit někomu, kdo vám v pondělí ukazuje bankovní výpis s tím, že peníze na naše konta odešly, a o další tři dny později ujišťuje, že vás v pátek vyplatí hotově," poznamenal Obermajer.

Kapitán Bohemians zároveň potvrdil, že pokud v pátek odpoledne nebudou dluhy vyrovnány, mužstvo končí s tréninky a v sobotu na Tipsport Cupu hrát nebude.

Autor:

Slavia v Lize mistrů

23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Kvalifikace o Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.

  • Nejčtenější

Slavia - Barcelona 1:2, parádní výkon na bod nestačil, rozhodl vlastní gól

Slávističtí fotbalisté svedli vyrovnaný boj se slavnou Barcelonou, s fanatickým publikem v zádech v Edenu proti...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Teplice - Sparta 1:1, hosté vedli, domácí srovnali minutu před koncem

Třináctý zápas, osmá ztráta. Sparťanští fotbalisté pokračují v klopýtání fotbalovým podzimem. V 13. kole Fortuna ligy...

Generální partner z Kataru? Jednáme, potvrdil slávistický šéf Tvrdík

Fotbalová Slavia možná brzy získá nového, zámožného sponzora z Arabského poloostrova. Předseda představenstva klubu...

Nefauloval jsem, tvrdil sparťan Frýdek. Ale ano, oponoval teplický kouč

Měl platit gól fotbalové Sparty v Teplicích, anebo ne? Aktéři nedělní ligové partie se na tom neshodli; trnem v oku...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Důležité body trefil Prostějovu ze vzduchu veterán Kroupa

Nejpohlednější a současně hodně dramatické utkání v sezoně odehráli fotbalisté Prostějova. Ve druholigovém střetnutí...

Premiéra nových trenérů na sokolovské lavičce body nepřinesla

Nešťastná sedmička. Sokolov měl po prvním zásahu Štursy, v dresu Baníku, konečně našlápnuto k bodovému zisku. Bohužel...

Pardubický kouč: Díky vyloženým šancím jsme si asi výhru zasloužili

A zase jsou první! Pardubičtí fotbalisté sice o víkendu vinou ostatních výsledků na chvíli klesli na druhé místo v...

Chrudimský trenér Veselý: Fotbal není krasobruslení

Chrudimští fotbalisté v pátek prohráli na hřišti Ústí nad Labem 0:2 a již pět druholigových duelů čekají na vítězství....

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Specialista na pojištění

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Praha, Středočeský kraj

Najdete na iDNES.cz