Jablonec B - Bohemians Praha

Jablonec B - Bohemians Praha | foto: Roman Čejka, MF DNES

Bohemians 1905 přišli o výhru v nastavení

• 1
Český Dub - Fotbalisté Bohemians 1905 nevyhráli ani svůj druhý zápas v ČFL. Na hřišti jabloneckého B-týmu dvakrát vedli, ale v nastaveném čase o vítězství přišli a zápas skončil remízou 2:2. Mezi osmi sty diváků byl i bývalý trenér Bohemians a nyní kouč Zenitu Petrohrad Vlastimil Petržela.

Na hřišti v Českém Dubu, kde hraje jablonecký nováček ČFL domácí zápasy, šli Pražané  dvakrát do vedení zásluhou branek bývalých jabloneckých hráčů Dalibora Slezáka a Petra Jirouška. Domácí dokázali vždy vyrovnat, poprvé skóroval Jiří Vágner a v první minutě nastaveného času se trefil obránce Tomáš Huber.

Mezi osmy sty diváků v Českém Dubu byla většina fanoušků z Prahy, kteří se před zápasem připomněli házením dělbuchů na hřiště, k vážnějším incidentům však nedošlo.

Na rozdíl od Bohemians 1905 další loňský účastník druhé ligy Tatran Prachatice už podruhé vyhrál. Tentokrát porazil doma 2:0 tým Chomutova.

Dramatický zápas viděli diváci v Příbrami, kde domácí béčko prvoligové Marily prohrávalo s nováčkem s Krče už 0:2, ale ještě do poločasu srovnalo skóre. Pět minut před koncem střetnutí pak rozhodl o výhře Příbramských Tomáš Fenyk.

Podstatně lépe než ligový tým začalo sezonu béčko pražské Slavie. Ve druhém kole ČFL si připsalo hladké vítězství 5:1 nad Čáslaví a vede tabulku. Dva góly vítězů dal Černý, po jednom Černoch, Janda a Vondráček z penalty. Na výhře rezervního týmu Českých Budějovic v Hradci Králové 3:2 měl největší podíl Myšák, který dal dvě branky, tu vítěznou na 3:2 minutu před koncem.

Výsledky - 2. kolo:
Jablonec B - Bohemians 1905 2:2 (0:1), Hradec Králové B - České Budějovice B 2:3 (1:1), Prachatice - Chomutov 2:0 (0:0), Varnsdorf - Náchod-Deštné 2:1 (2:1), Strakonice - Teplice B 2:3 (0:2), Příbram B - Krč 3:2 (2:2), Slavia B - Čáslav 5:1 (2:1), Karlovy Vary-Dvory - Liberec B 2:0 (1:0).

LOS TABULKY
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO

Fotbalisté Jakubčovic remizovali v úvodním kole MSFL s Kohoutovicemi 0:0. Po postupu z divize hrály Jakubčovice poprvé v historii zápas třetí ligy. Venku bodovala i rezerva Zlína, která vyhrála brankou Elšíka 1:0 v Třinci. Nováček Slovan Břeclav vstoupil do soutěže debaklem. V Lipové sice ještě po prvním poločase držel nerozhodný výsledek, ale nakonec prohrál 1:4.

Výsledky - 1. kolo:
Třinec - Zlín B 0:1 (0:0), Hranice - Slovácko B 2:0 (1:0), Dolní Benešov - Vítkovice B 2:1 (1:1), Jakubčovice - Kohoutovice 0:0, Lipová - Břeclav 4:1 (1:1), Bystrc - Baník Ostrava B 0:2 (0:2), Uničov - Bystřice pod Hostýnem 3:1 (1:0), Znojmo - Jihlava B 0:0.