Milan Jurdík ze Sokolova slaví gól.

Milan Jurdík ze Sokolova slaví gól. | foto: MAFRA

Sokolov porazil Pardubice 2:0 a přeskočil je v tabulce

• 0
Fotbalisté Sokolova utnuli sérii čtyř zápasů bez vítězství a v 10. kole Národní ligy porazili doma Pardubice 2:0. V tabulce se tak dostali na páté místo o bod právě před východočeského soupeře. Brankami se o to ve 21. a 27. minutě postarali Šamánek s Čadou. Pardubice dohrávaly téměř celý druhý poločas o deseti.

V brance Pardubic chyběl potrestaný Frydrych, který má zastavenou činnost kvůli nesportovnímu chování z utkání s Táborskem. Jeho místo zaujal Čihař, ale v brance vydržel jen do 49. minuty, kdy zahrál rukou mimo pokutové území a dostal červenou kartu.

To už ale bylo za stavu 2:0 pro Sokolov. Nejprve Kobylík přihrál za obranu Čadovi, který ještě uvolnil Šamánka, a domácí vedli. O šest minut později poslal Kobylík přímý kop přímo na hlavu Čady a ten umístěnou střelou zvýšil. Pardubice, kterým chyběl i futsalový reprezentant Rešetár, na to už nedokázaly odpovědět.