Diskuse k článku

Získají ženy v práci lepší pozice?

Pokud chce česká společnost, která je spíše patriarchální, stát v jedné řadě s těmi vyspělými, měla by vzít na vědomí jedno: být ženou nebo mužem nikoho nepředurčuje k omezeným či předem daným rolím. Ani v zaměstnání, ani v životním stylu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

viki

Získají ženy v práci lepší pozice?
Má to vůbec řešení? Žena je bezesporu diskriminovaná tím, že nemůže plně vykonávat svoji práci, protože přednostně (a bytostně) pečuje o nemocné dítě. Takovým dítětem však byl i nynější manažer velké firmy, který takovou ženu nechce zaměstnat. Proč není tato péče žen všemi dostatečně oceňována? Proč si toho nikdo neváží?  Proč se v naší společnosti cení pouze vklad mužů? Jistě, jsou na mnohé věci nadanější, zejména technické, ale ženy jsou zase šikovnější v jiných oblastech. Svět byl zřejmě vytvořen "rovnoprávně" pouze pro muže - tím, že ekonomicky i společensky je jejich práce více ceněná, tím, že přínos žen je naopak naprosto nedoceněn. Řešení se nabízí. Matky naučte své syny roli sluhů, kteří budou zdarma, obětavě a bez jakéhokoliv uznání vytvářet ty hodnoty, které nyní vznikají zásluhou žen. Pak zbude ženám víc času na vlastní kariéru a rozlet.
 
0/0
29.1.2003 17:02

Gedeon

Ach ty ženy.
Žena by měla být odměňována podle množství a kvality odváděné práce, stejně jako muž. Pokud má dítě, lze předpokládat, že bude mít díky nemocnosti dítěte, výkony nižší, než stejně produktivní muž. Proto ty otázky na množství a stáří dětí. Pokud to některá dáma nechápe, tak se nedivím, že má problémy sehnat práci. Stejně tak se ptám všech uchazečů na zdravotní stav nebo vztah k alkoholu či drogám. Pokud to někdo chápe jako zasahování do soukromí, nebo diskriminaci tak doporučují založení vlastní firmy s přednostním zaměstnáváním mladých matek, alkoholiků, bolestínů nebo Romů. Krachu zdar!
0/0
29.1.2003 9:22

Jana

jasně že existuje
Diskriminace existuje ve většině firem,i když to vrcholový managment zdárně popírá.Soudit se ale asi není nejlepším řešením.Přijímací pohovory by se musely nahrávat,jinak se dá vše nakrásně popřít a v lepším případě je to slovo proti slovu.Jiné výše platu?Přece chudáčci muži musí živit rodinu, tudíž se očekává,že ženy budou mít sociální cítění.Věřte,již jsem chtěla žalobu podat,ale kdo potom zaměstná tak problémovou ženu? Zbývá jediné.Z přijímacích pohovorů i ze zaměstnání odejít s úsměvem a doufat,že to udělá většina žen.
0/0
27.1.2003 15:05

M.K.

Re: jasně že existuje
Tato diskuse mě opravdu udivuje. Každý měsíc musím dělat několik pohovorů s novými uchazeči a velmi často odcházejí dívky s nepořízenou. Proč?
Typická uchazečka: VŠ ekonomický směr, plynule dva světové jazyky, červený diplom. Příliš sebejistá, dobře vypadající, vynikající verbální i nonverbální projev. Avšak téměř nulové analytické schopnosti. Minimální schopnost improvizace a kreativity. Neschopnost identifikovat problém.
Oproti ní stojí uchazeč: VŠ si natáh o rok, známky radši nezmiňuje, anglicky se domluví, ale o plynulosti nemůže být řeč - celkově má horší slovní projev. Jenže má to co se skutečně cenní - improvizace, kreativita, schopnost identifikovat problém a řešit ho.
To co pak může vypadat jako diskriminace je ve skutečnosti nepochopení co firma hledá. A na závěr - loni u nás muži přijali 3x více uchazeček než bylo přijato ženami.
Netvrdím, že diskriminace neexistuje, ale rozhodně ne v takovém měřítku, jak se snaží přesvědčit feministky.
0/0
27.1.2003 23:55

Petra

Chudák Honza by se měl nejprve naučit pravopis
Pokud opomineme bezbřehou ubohost, s jakou reagoval jakýsi "Honza ", (pokud je to vůbec jeho jméno), na předchozí články,  nemůžeme si nevšimnout hrubých gramatických chyb, kterých se ve třech větách dopustil. Zřejmě je to mentální zakrslíček, který je zakomlexovaný natolik, že má potřebu zviditelňovat se podobnými prasárnami. Inu, každému není zhůry dáno ...
0/0
27.1.2003 11:33

Jan

Re: Chudák Honza by se měl nejprve naučit pravopis
Diky Petro, za cenny opravdu cenny prispevek. Kazdopadne, az budes cely dny mluvit a psat jenom anglicky tak budes taky prehlizet i brutalni chyby, ale hlavne zjisitis ze cestinu temer nepotrebujes. Kazdopadne vynikajici gramatika se ti bude hodit na sekretarku do firmy (nejlepe v horni-dolni) -  kdyz neni zhury dano.
Taky premyslim proc mam byt zakomplexovany - s okolim vychazim v pohode, muj rocni plat je v mil., a sem za vodou. To, co ale nesnasim je zpusob jakym jsou v cechach mnohdy neschopny zeny tlaceny do pozic jen proto, ze jsou zeny - Ja s opacnym pohlavim problem nemam - coz se o tobe asi neda rict.
 
0/0
27.1.2003 22:02

Jan

Re: Re: Chudák Honza by se měl nejprve naučit pravopis
V diskuzi byl i druhy H., jehoz prispevek jsem bohuzel necetl a uz je smazanej. Takze pokud si reagovala na jeho prispevek - sorry
0/0
27.1.2003 22:07

Honza

Re: Re: Chudák Honza by se měl nejprve naučit pravopis
Díky.
0/0
28.1.2003 17:38

Šárka

Beru 2/3 peněz v porovnání s muži.
Mám dvě děti, ale nechodím na paragrafy. Mám VŠ, jsem odborně na výši, odvádím stejnou práci, jako muži. Neodmítám přesčasy a jsem ochotna pracovat i o vákendech. Přesto můj menší příjem za zcela srovnatelnou práci všichni považují za normální stav. Čemu se vlastně divím, v tomto státě ?
0/0
27.1.2003 10:52

Milada

Diskriminace tu je,
o tom není pochyby. Ale ! Představte si, že jste zaměstnavatel, kterému ráno zavolá jeho nediskriminovaná zaměstnankyně, že si bere na týden paragraf (nemocné dítě, které nemá kdo hlídat)-. A za měsíc další. A td... A má-li ve stavu více mamin, kdo bude dělat jejich práci ? Dodržovat termíny ? Zákazníka či odběratele nezajímá, že mají malé děti. Chce za své peníze práci, výrobky. Nač jsou firmě takovéto zaměstnankyně, které si pletou práci se sociálním ústavem ? Až budou ženy chodit do práce pracovat a ne si vybírat paragrafy, nebudou diskriminovámy.
0/0
27.1.2003 10:38

David

A co vojna
Zeptejte se zen kolik z nich chce delat karieru a kolik radsi se necha zivit od manzela. Pak vam vyjde ze 80% nema vubec zajem se splhat po nejakym spolecenskym zebricku. Neni tedy divu ze na dulezitych postech jsou s 80%muzi.  Jinak az prijde nejaky feministicky spolek s tim, ze by na vojnu meli chodit vsichni bez rozdilu pohlavi, tak ho podporim - toto je typicky priklad (statem posvecene) diskriminace a pritom je to kazdemu jedno.
0/0
27.1.2003 7:51

Jan

Diskriminaci?
Zeny jsou nekdy naprosto neadekvatne zvyhodnovany, a to i pri prijmani do zamestnani. Muj pripad. Delal jsem konkurz na pozici, na kterou meli kvalifikaci a predpoklady krome me jeste dalsi dva muzi. O tu pozici melo zajem jeste hromada dalsich outsideru. Jaky to byl vsak sok, kdyz jsem se dozvedel, ze ji nedostal ani jeden z nas, ale nejaka zena neoodiskutovatelne horsi. Pozdeji mi muj potencionalni sef rekl pravdu a omluvil se mi( parafrazuji) "Nemame ve firme ve vedeni zadny zeny, a to by mohlo delat problemy, vsak vite. Sehnat kvalifikovanou zenskou je nemozny. Takhle nas vsak nemuze nikdo obvinovat z diskriminace". Byla proste prijata jen proto, ze je zena. Jen se desim toho az prijde nejeky feministicky spolek a bude chtit zavadet kvoty. Co byste rekli tomu kdyby muselo byt napr. 50% systemovych administratoru zen?
0/0
27.1.2003 7:43

Honza

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
26.1.2003 18:16

Šárka

Re: Tak tuhle krávu bych tak chtěl mít doma.
Vydět se píše vidět, nemohli má být nemohly. Neumíš ani základy pavopisu a chceš kritizovat ? I když, podle tvého projevu, zřejmě se živíš nejspíše rukama (lopata, krompáč)
0/0
27.1.2003 10:32

Quadros

problém je v jiných prioritách
Problém diskriminace žen leží v rozdílných životních prioritách. Většina žen nachází větší seberealizaci v osobním životě a zábavě, naopak většina mužů přikládá pracovnímu úspěchu skoro stejný význam jako úspěchu v osobním životě. Výše uvedené je založeno na historicky stabilních rolích obou pohlaví ve vývoji lidstva.
Pokud je žena skutečně schopna odpovědně plnit úkoly na ni kladené, s tím, že v "pracovní době" mají tyto úkoly přednost před různými osobními parciálními zájmy, nemají zaměstnanvatelé důvod ženy finančně diskriminovat. Často však, bohužel, jsou parciální záležitosti osobního charakteru (tím nemyslím starost o blízké osoby v případě nemoci, atd.) nadřazeny pracovním povinnostem,  a v konečném důsledku ženy pracovní povinnosti neplní. Nelze se potom divit zaměstnavatelům, že ženám přiznávají nižší mzdu za nižší výkon. (Uvažte samy, milé dámy, kolik pracovní doby věnujete různým osobním záležitostem).
Nicméně: za svou kariéru jsem poznal mnoho odpovědných a úspěšných žen, které si v ničem nezadaly s jejich mužskými kolegy. Tyto ženy si však na diskriminaci nestěžují, nechtějí totiž za méně muziky více peněz.
0/0
26.1.2003 18:15

Alenka

Chlapi chytřejší?
Není možné srovnávat dva naprosto nesrovnatelné světy, ale pokud se o to pan Honza (Nadpis:Už jste viděli živit ženskou chlapa?) pokouší, tvrdí, že jsou muži chytřejší a napíše slovo zvykout s měkkým i, pak je nejspíš ta výjimka, ovšem nepotrvzující pravidlo.
0/0
26.1.2003 14:39

Honza

Re: Chlapi chytřejší?
Mě stačí když vydim ženskou za volantem a mám dost.
0/0
26.1.2003 16:45

feldkurát Katz

Re: Re: Chlapi chytřejší?
Čéče neblbni.
0/0
26.1.2003 17:08

feldkurát Katz

Re: Chlapi chytřejší?
Jářku,moje řeč-nelze srovnávat 2 různé světy.Jsou práce,pro které mají lepší předpoklady ženy a naopak.
0/0
26.1.2003 17:14

Wendy

pozor na sovinisty
Obavam se, ze diskriminace opravdu existuje. Ne v takove mire a takovym zpusobem, jak je popisovana v clanku. V podstate souhlasim s Katkou a Radkou. Jen s tim rozdilem, ze diskriminace v male mire existuje a ve vetsine pripadu se ji nedopousti zamestnavatel s normalnim pohledem na svet, ale ruzni prdly sovinisti, viz. prispevek JO nebo Honza. Feministky to prehani, to je fakt. Jestli chteji neco resit, nesmi se zamerovat obecne na vsechny podnikatele. Ti maji pravo zajimat se o to, jestli chce zena po nastupu na nove misto zakladat rodinu. Ale verte, ze potkat se s potencialnim zamestnavatelem, ktery se na vas diva jako na neco menecenneho jen proto, ze jste zena, neni vubec prijemne. A deje se to stale dost casto! Ne kvuli tomu, ze budete mit deti, ale kvuli tomu, ze nekteri chlapy si proste mysli, ze jsou pany tvorstva a nic nad ne neni. Tohle je problem nasi spolecnosti. Ze v ni stale existuji takovy zabednenci.
0/0
26.1.2003 13:42

Honza

Re: pozor na sovinisty
Wendy už ti někdo řekl, že za tebou přišel nějaký člověk? Předpokládám, že ano a určitě sis představila pod pojmem člověk, že za tebou přišla ženská, to těžko, protože si každej představí chlapa. Cha a pak, že ženská je člověk.
0/0
26.1.2003 20:14

Wendy

Re: Re: pozor na sovinisty
Vim, ze tohle uz je mimo tema diskuze... Proc si to delas na svete tak tezky? Zajimalo by me, co ti zensky udelaly tak hroznyho. Mas pritelkyni, nebo manzelku?
0/0
26.1.2003 22:27

algernon

No dobrá,
ale proč je na ilustrační fotce manželka Karla Srby. Tu Srba hmotně zajišťoval tak intenzivně, že teď sedí na vazbě. :-)))))
Kde jste tu fotku Srbovy starý vy komici z MF Dnes vyhrabali? Né, že by byla vošklivá to ne, ale hodí se k tomuhle článku?
:-)))))
0/0
26.1.2003 11:48

RM

Největší diskriminaci provádí stát.
Největší diskriminaci provádí stát. Na všech dokumentech musí být uvedeno rodné číslo ze kterého je zcela zřejmý věk! Proč se s tím už něco neudělá? Věk je podle mne víc diskriminační než pohlaví uchazeče. A jinak, mezi mužem a ženou rozlišuje i zákoník práce, některé omezující podmínky pro zaměstnavatele mohou být podstatné. To že na některé obory vyhovují lépe ženám nebo mužům je poznat i podle studia. Je diskriminace když na elektro oborech vysokých škol studuje minimum žen?
0/0
26.1.2003 9:28

jana

diskr.
jen at me nejaky zamestnavatel u prijeti zkusi rici ze jsem stara!vysoudim z nej milion . to je nejvetsi diskriminace co si muze nekdo dovolit proto radim vsem starsim co hledaji praci at se nedaji a kazdeho takoveho poslat k soudu. myslim ze si u nas vsichni moc dovoluji . chteji krasku do postele nebo zkusenou kvalifikanou silu? proto zamestnavalci pozor az nekapnete na mne asi by vas to hodne stalo.
0/0
26.1.2003 1:02

gabber

Nevideli,ale vidim prvne napsane slovo vYdeli s tvrdym Y :o))
 
:o)ú
0/0
25.1.2003 21:41

Antifeminista

Jiste ze ziskaji, staci jen malo
Az vykouri ptaka kazdymu kdo si v zamestnani rekne, budou nejvazenejsi osoby ve firme
0/0
25.1.2003 19:30

Zdenek_

Re: Jiste ze ziskaji, staci jen malo
Kdyz je to tak snadne, tak to delej taky...
0/0
26.1.2003 21:33

JanK

Vyrovnané šance
Dost mě též zaujalo, s jakou vehemencí se toto téma rozebírá. Velmi krásné příspěvky Kateřiny a Radky ( níže) jsou důkazem, jak v ČR udělat s komára velblouda. Pokud bychom takhle měli tuto otázku řešit ( s takovou vehemencí), pak bychom se dostali do problému opačného, kdyby byla diskrimanace pozitivní. Je to žena, tak jí musíme dát přednost! To by nebylo fér zas vůči mužům. Myslím si, že již v dnešní době jsou celkem šance vyrovnané a každý máme své klady a zápory. Kolikrát jíž se stalo, že žena byla vybrána přednostě. A mnohdy jen třeba díky vzhledu, kdy byl upřednostěn reprezantitivní vzhled před pracovním přínosem. Trochu laciný příklad, ale každý si přebere po svém
0/0
25.1.2003 19:18

JO

NEVÍM NEVÍM
Jaká diskriminace, já si myslím, že je to naopak. Diskriminovaní jsou naopak ostatní pracovníci, kteří musí s těma pipinama dělat. Je to asi tak, že pipiny choděj do práce po 8 hodině ranní protože musí odvést svoje pípáky do školky a nebo školy. Pak zase musí jít brzo domu aby si svoje pípáky vyzvedly. Nedej bože, když jsou pípáci nemocní, to nepřijdou vůbec a musí za ně dělat ti ostatní a oni jsou v pohodě. Když se pak rozhoduje kdo musí zůstat v práci déle zase to vyžerou pipiny, kdo jde domu a ostatní se musí přizpůsobit, protože pipiny musí jít domu mají na to prý právo. A ohledně peněz. Pipiny si stěžujou, že berou míň než chlapy a že jsou diskriminovaný - údajně tím. Ale kolik jich je schopno se učit nové věci, které potřebují pro svou práci. Radši se pořád někoho na něco ptaj aby je naučil co mají dělat a ten druhý se to pracně učí doma ve svém volnu. Ano!!! Pryč s diskriminací žen!! ale hlavně pryč s pozitivní diskriminací. Žádné úlevy a výmluvy na dětičky a další. Kolik jich je schopno zůstat v práci přes čas, když se musí dodělat práce? Ať se nad sebou nejdřív zamyslí a pak ať kecaj ty svý bludy o diskriminaci. GRRRRRR
0/0
25.1.2003 17:24

Šárka

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
27.1.2003 10:47

feminista

právo výběru
postoje tohoto a podobných článků vytvářejí nový dirkiminující prvek. Dikriminace zaměstnavatelů. Podle tohoto článku nesmí zaměstnavatel zjišťovat, zda je pro něj zaměstnanec (pozor, píšu-li zaměstnanec, nemyslím tím pouze muže, jak by se autor článku jistě domníval) vhodný a schopný vykonávat požadovanou činnost. Stačí že uchazečem je žena a musí být automaticky přijata.
Ale POZOR, zatím se jedná o pokřik žen. Možná však brzy přijdou další skupiny. Jednoho bude považováno za diskriminicční otázku i dotaz na dosažené vzdělání. Vžduť i to je diskriminace skupiny s nižším vzděláním.
Takže milé feministky přemýšlejte trochu než svým konáním zcela zrujnujete tuto společnost.
0/0
25.1.2003 14:34

J.Švejk

Re: právo výběru
prosím o "i" ve slově zruinovat!
0/0
26.1.2003 11:31

Jiří Barták

Ježišmarjá už je to tady zase
Ne ne ne a ještě jednou ne. Vždycky když něco takovýho slyším/čtu, připomene mi to překorektní (rozumněj fašistické) USA.  I když v EU to taky není moc růžový... tak např. PROČ má (potenciální) zaměstnavatel dokazovat že nediskriminoval? To je přece presumpce viny! Ad častá otázka "Máte/plánujete děti?" - KDY si konečně zmatená západní civilizace uvědomí, že JSME OTROKY SVÉHO BIOLOGICKÉHO ZALOŽENÍ? Muž prostě neotěhotní, žena zase málokdy řeší konflikty silou... Zákazy/příkazy/kvóty/soudy... k ničemu, zbytečná buzerace. Mnohem lepší by byly výraznější daňové úlevy. Nepochopte mě špatně: ženské ve "vyšších řídících funkcích" mi nevadí (pokud se do této funkce nedostaly jen díky svému pohlaví) - potřebujeme je stejně jako ty děti. Pod nimi (ehm - nebyl by tento dvojsmysl chápán na pracovišti jako sexuální harašení?) se mi většinou pracovalo líp než pod pány tvorstva.
 Studuji. Na škole máme i černochy, asiaty... lidi jiné byrvy pleti. Nevadí mi, fakt že ne. Ale učitelé se je bojí za mnohdy podprůměrné výkony vyhazovat ze zkoušek. A to mi vadí. Nechci mít tady Ameriku; nechci být diskriminován zase já - za to, že jsem mladý, bílý, heterosexuální muž. Fakt že ne.
0/0
25.1.2003 12:40

Honza

Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Já už jsem viděl hodně chlapů živit ženskou, avšak nikoli opačně. Vždycky budou mít chlapi lepší práci, víc peněz,atd. je to tak na celém světě, protože jsou výkonější, a většinou i chytřejší, až na nějaké výjimky. Vy si hold budete muset zviknout si chlapů vážit a nebejt na ně drzí, jak jste na to byly doposud zvyklí z komunismu.
0/0
25.1.2003 10:20

Martina

Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Honzo, nejprve se nauc pravopis a pak teprve posilej sve stupidni prispevky do iDnes. To ze jsi jeste nikdy nevidel jak zenska zivi chlapa je opravdu neobvykle. Radim Ti navstivit co nejdrive ocniho lekare...asi to bude chtit zmenit dioptrie na brylich. Pak se teprve znovu zkus porozhlednout.....treba uz nejake takove uvidis!!! P.S.  Je jich hodne!!!
0/0
25.1.2003 17:56

Honza

Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
A ty se nauč psát háčky a čárky než začneš někoho hodnotit.
0/0
26.1.2003 16:58

Jana

Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Tebe se to ".... a vetsinou i chytrejsi..." ale netyka,ze? :-) Precti si to po sobe a pak tady hazej rozumy. Mimochodem,ja jsem sveho byvaleho pritele zivila celkem dlouho. Ale nevadilo mi to,protoze jsem ho milovala. A vim,ze na svete jsou dulezitejsi veci nez kariera a penize. Fandim jak uspesnym muzum tak i zenam. Kdyz na to nekdo ma,tak proc ne.
0/0
25.1.2003 18:02

Honza

Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Měl jsem na mysli chlapa a ne ty deblily co máte doma.
0/0
26.1.2003 16:32

Wendy

Re: Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Honzo, Honzo. Zdá se, že máš zkušenosti hlavně s hloupými ženami a chytrými muži. Ale není žádným pravidlem, že by byli muži chytřejší. Pokud jsi schopný reagovat slušně, mohl bys mi prosím sdělit, jaké máš vzdělání. Věřím, že by to zajímalo víc lidí. :-)
0/0
26.1.2003 16:43

Honza

Re: Re: Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
OA
0/0
26.1.2003 16:47

Honza

Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Pravopis neumím, to je pravda, zato umím jiné věci o kterých nemáta ani tušení.
0/0
26.1.2003 16:38

Honza

Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Jo, ještě jsem zapomněl na něco, přečti si to ty náno po sobě, za čárkou se dělá odskok.
0/0
26.1.2003 17:06

Honza

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
26.1.2003 17:38

Zdenek_

Re: Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Proc si sve komplexy resis urazenim ostatnich? Jsem rad, ze si ze skoly pamatujes alespon pravidlo o odskoku za carkou, ale musim te upozornit, ze se vetsinou povazuje za za vetsi prohresek nedodrzeni pravidel ceskeho pravopisu, coz je take duvod, proc se jim uci vsichni (tedy i ty), zatimco normam o odskocich za carkou jen nekteri (vetsinou studenti OA). Co se tyce nepsani carek a hacku nad pismeny, tak vzhledem k jistym vlastnostem elektronicke komunikace se tento problem zde hodnoti trochu jinak. Nakonec bych rad dodal, ze jsem opravdu muzskeho pohlavi.
0/0
26.1.2003 21:25

Wendy

Re: Re: Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
To jsi vystihl. Nevim, co ma ten chlap za problem, ale resi ho dost zvlastnim zpusobem. Diky, za tak pozitivni prispevek.
0/0
26.1.2003 21:58

Honza

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
27.1.2003 10:14

Ef

Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Kdybyste se naučil pořádně psát, možná bych i ty Vaše připomínky začala brát vážně. Můžu říct, že jednoho chlapa jsem už živila, myslím si, že pokud má žena plat kolem čtyřiceti tisíc, asi si ho něčím zaslouží.. Zajímalo by mne, co takovy magor jako vy může dělat - údržbáře? A když už chcete nadávat, tak ne kvůli tomu, že jste nespokojený sám se sebou. Chlapa potřebuju asi tak jako ryba kolo...
0/0
27.1.2003 9:41

Honza

Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
Asi děláš v nějaké lezbické společnosti, když nepotřebuješ chlapy, jinak pro vaši zajímavost, živým se hraním na New Yorské burze, narozdíl od těch znalců českého pravopisu. A holčičko jestli si myslíš, že mě překvapíš že bereš 40 tisíc, já jsem vydělával čerstvě po škole 50 tis v 93 a nikdy jsem nevydělával míń jak 30 tis. měsíčně. A ženskejch sem měl dost abych si udělal obrázek a čím jích mám víc tím si jich míň vážím.
0/0
27.1.2003 10:22

Ef

Re: Re: Re: Už jste vyděli živit ženskou chlapa?
sice jsme v kanceláři dvě - ale lesby fakt ne. Chlapečku, těma ciframa mě fakt neohromíš -taky si občas jako ty pohraju.Užij si to v klidu a už nepruď.
0/0
27.1.2003 19:07

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz