Diskuze

Znalost cizích řečí přináší lepší práci. Jaké jazyky jsou žádané

Znalost jakéhokoli cizího jazyka výrazně zvyšuje šance na atraktivní pracovní místo. Jaké jazyky jsou nyní žádané a na jaké rovni? Podle personalistů se nyní nejvíce cení plynulá mluva.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pokud se zaměstnavatelem nedomluvíte, je jedno, co umíte.

Proto gymnazisté dělají šéfy průmyslovákům.

3 0
možnosti
Foto

Vyměnil bych VŠ titul za znalost jakéhokoli cizího jazyka navíc.

0 0
možnosti

No, pokud je to titul z technické nebo přírodovědné státní VŠ, tak to by byla škoda a nikdy bych to neměnil. Takový ajťák z matfyzu s mizernou angličtinou by byl pro mě mnohem žádoucí, než někdo bez odborných znalostí s dvěma jazyky na konverzační úrovni. Navíc mluvit a psát je často v cizím jazyce netřeba, stačí spolehlivě a rychle přečíst a pochopit psaný text.

3 0
možnosti

A HLAVNĚ mladí lidé. Já se znalostí španělštiny na konverzační úrovni byla v padesáti stará.

1 1
možnosti

Fakt záleželo na věku? Při dnešní době setrvání v práci od 2 do 5 let v průměru stačí, když uchazeč má více jak dva roky do důchodu.

1 0
možnosti

...pracoval jsem 14 let u BP Spain, kde uměl kváknout anglicky jen málo kdo, musel jsem se naučit plynně španělsky. Ale hlavně tam nebyli personalisti českého typu. A kdo někdy mluvil s českým personalistou, musel dostat osypky, naprosto nekompetentní kašpárci, bez plynné angličtiny, o technické ani nemluvím!

6 0
možnosti
Foto

V takovych veselych situacich neni od veci vyuzit par vyrazu z ucebnic British Standards. Supplementary bonding, ackoliv jde o prostou zakladni ochranu pospojovanim, to da v CR malokdo. :)

0 0
možnosti

LOL, tohle mě rozesmálo: Znalost anglického jazyka na plynulé úrovni je v současné době považována mnoha zaměstnavateli již za samozřejmost. ;-D;-D

8 1
možnosti

V článku jsem se nedočetl, které jazyky jsou tedy ty žádané.

8 0
možnosti