Na Career Days mohou absolventi vysokých škol najít zajímavou práci

aktualizováno 
V pražském hotelu Diplomat se od 2. do 3. března představují významní zaměstnavatelé. Do svých týmů hledají schopné mladé lidi, kteří se nebojí práce, mají nápady a jsou kreativní.
Absolventi jsou zdrojem nových myšlenek, nápadů a pohledů. Ilustrační snímek.

Absolventi jsou zdrojem nových myšlenek, nápadů a pohledů. Ilustrační snímek. | foto: Profimedia.cz

Banky, energetické firmy, mobilní operátoři a další podniky od 2. do 3. března nabízejí na Career Days v Praze uplatnění absolventům škol. Ti mají jedinečnou šanci setkat se přímo s představiteli společností a případně hned na místě domluvit spolupráci. Největší přínos mají Career Days pro studenty 3. až 5. ročníků vysokých škol a pro absolventy bakalářského, magisterského, doktorandského i MBA studia. Career Days pořádá mezinárodní studentská organizace AIESEC.

Poradí i s vlastní prezentaci

Součástí akce, která se koná v hotelu Diplomat v Praze 6 – Dejvicích, budou volně přístupné tréninky zaměřené na kariéru – jak uspět při pohovoru, jak napsat životopis, a další témata.

Stěžejním prvkem Career Days jsou takzvané "firmy zblízka". Tato setkání se zástupci společností se konají v konferenčních místnostech. Program setkání mají v kompetenci zúčastněné společnosti, oblíbenými formami jsou například prezentace, osobní konzultace či pohovory. Zájemci se mohou dopředu na tato setkání zaregistrovat přes internetové stránky.

J&T hledá manažery a bankéře

Jednou z firem, která bude na Career Days hledat nové zaměstnance, je banka J&T. "Ve studentech a absolventech vidíme obrovský zdroj nových myšlenek, nápadů a pohledů, které právě dynamice naší firmy vyhovují. Další výhodou je fakt, že nemají návyky z jiných bank," říká personální ředitelka J&T Zita Václavíková, podle níž banka studentům představí možnosti, které skýtá soukromá společnost, přístup k zaměstnancům, klientům, obchodům.

"Na akci chceme nechat studenty v rámci workshopů nahlédnout pod pokličku práce analytika a tradera. J&T Banku představí přímo generální ředitel Štěpán Ašer, diskutovat se studenty přijde i šéf celé skupiny J&T Patrik Tkáč. Od ostatních se možná budeme lišit tím, že naši banku nechceme prezentovat v konferenční místnosti, ale hodláme studenty pozvat na kávu nebo čaj do příjemného prostředí kavárny," dodává Zita Václavíková.

Může se hodit

Také jste absolventy a nemůžete najít práci?

Vybírejte v klidu domova své budoucí zaměstnání. Místa vhodná nejen pro absolventy naleznete na www.jobdnes.cz

Podle Václavíkové má banka zájem zejména o studenty ekonomických oborů, ale také o absolventy informatiky, marketingu či personalistiky. "Uplatnění u nás najdou v obchodě, bankovním provozu, analytickém oddělení, v back office finančních trhů. Z konkrétních pozic, které bychom rádi obsadili nadějnými mladými lidmi, bych pak mohla jmenovat například finančního analytika, risk manažera, specialistu financování realitních projektů, IT projekt manažera nebo privátního a osobního bankéře."

Na programu veletrhu jsou také panelové diskuse, které probíhají jako střetnutí vždy čtyř zástupců různých společností se studenty nad tématy, která si sami studenti v internetovém dotazníku zvolí. Zástupci společností mají možnost přiblížit se zájemcům právě v oblastech, ve kterých vynikají profesně. Studenti oproti tomu získají možnost zorientovat se v oborech, které si sami vybrali a které je zajímají.

Již tradičně vystupují na Career Days zajímaví podnikatelé, kteří představí svůj příběh. Letos vystoupí mimo jiné Andrej Babiš, přezdívaný král českého zemědělství a jeden z nejbohatších lidí v zemi.

Více informací najdete na www.careerdays.cz.

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Jak vyjít se sociopatem na pracovišti a jak ho spolehlivě rozpoznat

Sociopat - ilustrační foto

Podle mezinárodních odhadů spadá do kategorie sociopatů zhruba každý pětadvacátý. Je proto velmi pravděpodobné, že se s...

Žebříček 10 nejlepších bankovních běžných účtů. Pořadí se mění

Ilustrační snímek

Banky dál vylepšují běžné účty a snaží se neztratit své klienty. Ve spolupráci s analytiky Scott & Rose a odborným...

Při správné strategii se dají na důchod naspořit statisíce i miliony

Ilustrační snímek

Spořit na penzi a nespoléhat se jen na státní důchod má smysl. Jen náklady na bydlení patří v současnosti k nejvíce...

Se svou Trinutkou uspěl v soutěži i u zákazníků, kteří máslo ochutnali

Radomír Novák ze společnosti Trinutka

Mohl projektovat přehrady či jiná vodní díla. Před několika lety, sám pro sebe, vyrobil oříškové máslo. A když chutnalo...

Přivýdělek v penzi není bez limitů. Pro některé důchodce platí omezení

Ilustrační snímek

V letních měsících si často přivydělávají nejen studenti, ale i penzisté. Jsou jejich výdělky nějak limitovány? Kolik...

Další z rubriky

Diplomacii opustil a začal podnikat, aby dostal od života, co chce

Jan Hebnar

Jan Hebnar říká, že lenost má v sobě každý. I on sám. Zvládl ale vystudovat tři vysoké školy, má státnici ze tří jazyků...

V kanceláři bylo minulý týden 40 stupňů, klimatizaci šéf odmítá koupit

Ilustrační snímek

Tropické letní teploty jistě potěší všechny, kteří zrovna tráví dovolenou někde u přehrady. Vedro na pracovišti ale...

Své razítko by měl mít každý, říká grafička. Prodala jich už tisíce

Lída Kejmarová si ze své záliby udělala zaměstnání a je spokojená.

Zdánlivě zapomenutá razítka začínají být opět v kurzu, a to nejen proto, že šetří čas, ale dokážou vtisknout dané věci...

Motivační dopis, který vyrazí dech všem personalistům

Motivační dopis, který vyrazí dech všem personalistům

Kurzy.cz Při hledání práce se většina lidí zaměřuje především na dobře psaný strukturovaný životopis, dost často se však zapomín...

Najdete na iDNES.cz