Stavební spořitelny se snaží. Chtějí si udržet klienty

aktualizováno 
Výhodnější tarify, možnost získat úroky navíc za vyšší vklad či věrnost firmě. To jsou novinky stavebních spořitelen.
Vyšší zhodnocení, osvobození od poplatků, slevy a bonusy, to jsou podzimní akce stavebních spořitelen. Ilustrační snímek

Vyšší zhodnocení, osvobození od poplatků, slevy a bonusy, to jsou podzimní akce stavebních spořitelen. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Trochu starší dáma, celkem v kondici, život s ní je bezpečný, ale má poněkud nejasnou budoucnost, tak se dá charakterizovat momentální postavení stavebního spoření.

 • Jeho předností je bezpečné uložení peněz (žádná spořitelna nezkrachovala) i státní podpora.
 • Slibuje jisté úročení vkladů ve výši dvou procent, tedy nad úrovní nejčastějších běžných účtů.
 • A taky neměnné úroky po dobu splácení úvěru.

Přesto má méně nápadníků, než tomu bylo dřív. Svědčí o tom počet uzavřených smluv, který klesl meziročně o dvě procenta. Důvodem je nejistota budoucnosti spoření.

Čeká se, jak to dopadne v parlamentu s využíváním státní podpory - jestli bude nutné ji od roku 2014 použít pouze na pořízení, rekonstrukci či vybavení bydlení a případně na penzi či další vzdělávání - na rozdíl ode dneška. A zda stát pustí do stavebního spoření také konkurenci v podobě bank. To všechno by mělo být jasné ještě do konce roku. Ale stavební spořitelny bojují o klienty už teď, proto pro ně nachystaly celou řadu novinek.

Českomoravská stavební spořitelna

 • V letošním roce uvedla Liška na trh dva nové tarify stavebního spoření. Pokud má klient zájem o zhodnocování vkladů, může v tarifu Variant využít program Pravidelné spoření, který mu k základní úrokové sazbě přináší prémie a bonusy. Bude-li spořit pravidelně devět let, i bez státní podpory dosáhne ročního výnosu až 3,15 procenta. Když bude poctivě šetřit šest let, výnos může být i bez příspěvků od státu až 2,5 procenta.
 • Pokud má člověk zájem o zhodnocování vkladů, ale nepočítá s pravidelným měsíčním spořením, může v tarifu Variant využít program Flexibilní spoření. Když bude mít po šesti letech na účtu zůstatek alespoň 40 000 korun, získá prémii, s jejímž přispěním dosáhne i bez státní podpory ročního výnosu dvě procenta. Druhý tarif Garant je určen těm, kdo chtějí v první řadě financovat své bydlení úvěrem ze stavebního spoření. Mohou jej čerpat s neměnnou úrokovou sazbou 2,95 procenta ročně.

Stavební spořitelna České spořitelny

 • Každý zájemce, který s Buřinkou do konce roku uzavře smlouvu o stavebním spoření přes internet, nebude za její sjednání platit žádné poplatky. Může tak ušetřit třeba i 3 000 korun. Kolik to bude konkrétně peněz, záleží na výši dohodnuté cílové částky, poplatek je stanoven jako jedno procento z ní.
 • Bonus v podobě značkového batohu Husky získají ti, kdo si do 31. prosince sjednají smlouvu ve spořitelně osobně.
 • Od léta mohou lidé využít nový Úvěr od Buřinky. Jednou z jeho výhod je možnost půjčit si až 800 000 korun bez zajištění jinou nemovitostí.

Modrá pyramida stavební spořitelna

 • Letošní novinkou je Moudré spoření s rostoucím úrokem. Díky němu může klient získat úrokový bonus a jeho vklady budou úročeny až třemi procenty ročně. Kdo se pro tuto variantu rozhodne, má nyní navíc také 50procentní slevu na poplatku za navýšení cílové částky.
 • Podmínkou je, že zájemce má u spořitelny smlouvu o stavebním spoření po zákonné vázací lhůtě nebo se ke konci tohoto termínu blíží (chybí mu nejvýše dvanáct měsíců). Maximální procentní bonus ke stabilnímu dvouprocentnímu úroku získá zákazník, který má ve spořitelně na účtu v tarifu Kredit částku od 300 000 do 500 000 korun, poloviční bonus je určen pro zůstatky mezi 150 000 a 300 000 korun. V obou případech platí minimální roční úložka ve výši 20 000 korun.

Raiffeisen stavební spořitelna

 • Až 500 tisíc korun bez zajištění půjčí spořitelna nově u překlenovacího úvěru REKO půjčka. Pro úvěr ze stavebního spoření částka stoupla na 700 000 korun.
 • Úvěrová smlouva u EKO programu je do konce listopadu zdarma. EKO program je určen pro každého, kdo chce uspořit náklady za energie nebo komu není lhostejné životní prostředí. Úvěr lze čerpat například na zateplení fasády, střechy, podlah, výměnu oken a dveří, modernizaci topných systémů zvyšující účinnost vytápění, konkrétně třeba na výměnu kotle a radiátorů. Je možné s ním financovat alternativní zdroje energie, například fotovoltaické systémy či tepelná čerpadla.
 • Stále platí nabídka oblíbeného TURBO spoření - stavebního spoření s extra prémiemi navíc.

Wüstenrot

 • Nabízí stavební spoření s mimořádným bonusem až 2 000 korun. Klient, který uzavře novou smlouvu o stavebním spoření, může při splnění stanovených podmínek získat za rok 2012 nejen státní podporu až 2 000 korun, ale i stejně vysoký bonus od stavební spořitelny.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Karetní realita: PIN na šupině, kartu dala synovi, účet vysál kolega

Ilustrační snímek

Platit kartou Čechy baví. V digitálních platbách jsme dokonce na špici v Evropě. Používáme je doma i v cizině a platíme...

Dostal výpověď pro nadbytečnost, firma přitom inzeruje volná místa

Ilustrační snímek

Zaměstnavatel nám může dát výpověď jen z důvodů vyjmenovaných v zákoníku práce. Co ale dělat, když výpovědní důvod...

Kolik letos zaplatíte v Chorvatsku v restauraci a v supermarketu?

Ilustrační snímek

Jadran není levný, ale i tam se dá ušetřit. Přinášíme přehled cen, kolik stojí v Chorvatsku potraviny, drogistické...

Podnikal a tloustl. Drasticky shodil 33 kilo a změnil si tím život

Stanislav Petříček

Stanislav Petříček začal podnikat a přibývat na váze. Během roku vystřídal pět velikostí kalhot. Pak začal mít strach,...

Za pár let jde do důchodu, a tak zvažuje, co s našetřenými penězi

Ilustrační foto

Sedmapadesátileté Janě vyprší za tři roky penzijní i životní pojištění. Už nyní přemýšlí, jak naloží s uspořenými...

Další z rubriky

Hypotéky už třetí měsíc zlevňují, vliv mají akční nabídky bank

Ilustrační snímek

Úrokové sazby hypoték dál padají směrem dolů, a to už třetí měsíc. Průměrná úroková sazba propadla z březnových 2,9...

Zájem o hypotéky slábne, úrokové sazby raketově rostou

Ilustrační snímek

Zájem o hypotéky klesá. S měsíčním zpožděním se tak začíná projevovat dopad regulace České národní banky. Během...

Ceny hypoték prudce klesly, tlačí je dolů konkurence. Zájem roste

Ilustrační snímek

Jaro hypotékám svědčí. Hypoteční trh se odrazil ode dna a po slabých měsících nabírá opět druhý dech. Průměrná úroková...

ČEZ (Koupit, 12m cíl = 717 CZK) - Ponecháváme doporučení Koupit a zvyšujeme cílo...

ČEZ (Koupit, 12m cíl = 717 CZK) - Ponecháváme doporučení Koupit a zvyšujeme cílo...

Kurzy.cz Investiční doporučení: Potvrzujeme naše doporučení Koupit s novou cílovou cenou na 717 CZK (620 CZK v naší předchozí an...

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK - KUSOVÁ VÝROBA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz