Stavební spořitelny se snaží. Chtějí si udržet klienty

aktualizováno 
Výhodnější tarify, možnost získat úroky navíc za vyšší vklad či věrnost firmě. To jsou novinky stavebních spořitelen.
Vyšší zhodnocení, osvobození od poplatků, slevy a bonusy, to jsou podzimní akce stavebních spořitelen. Ilustrační snímek

Vyšší zhodnocení, osvobození od poplatků, slevy a bonusy, to jsou podzimní akce stavebních spořitelen. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Trochu starší dáma, celkem v kondici, život s ní je bezpečný, ale má poněkud nejasnou budoucnost, tak se dá charakterizovat momentální postavení stavebního spoření.

 • Jeho předností je bezpečné uložení peněz (žádná spořitelna nezkrachovala) i státní podpora.
 • Slibuje jisté úročení vkladů ve výši dvou procent, tedy nad úrovní nejčastějších běžných účtů.
 • A taky neměnné úroky po dobu splácení úvěru.

Přesto má méně nápadníků, než tomu bylo dřív. Svědčí o tom počet uzavřených smluv, který klesl meziročně o dvě procenta. Důvodem je nejistota budoucnosti spoření.

Čeká se, jak to dopadne v parlamentu s využíváním státní podpory - jestli bude nutné ji od roku 2014 použít pouze na pořízení, rekonstrukci či vybavení bydlení a případně na penzi či další vzdělávání - na rozdíl ode dneška. A zda stát pustí do stavebního spoření také konkurenci v podobě bank. To všechno by mělo být jasné ještě do konce roku. Ale stavební spořitelny bojují o klienty už teď, proto pro ně nachystaly celou řadu novinek.

Českomoravská stavební spořitelna

 • V letošním roce uvedla Liška na trh dva nové tarify stavebního spoření. Pokud má klient zájem o zhodnocování vkladů, může v tarifu Variant využít program Pravidelné spoření, který mu k základní úrokové sazbě přináší prémie a bonusy. Bude-li spořit pravidelně devět let, i bez státní podpory dosáhne ročního výnosu až 3,15 procenta. Když bude poctivě šetřit šest let, výnos může být i bez příspěvků od státu až 2,5 procenta.
 • Pokud má člověk zájem o zhodnocování vkladů, ale nepočítá s pravidelným měsíčním spořením, může v tarifu Variant využít program Flexibilní spoření. Když bude mít po šesti letech na účtu zůstatek alespoň 40 000 korun, získá prémii, s jejímž přispěním dosáhne i bez státní podpory ročního výnosu dvě procenta. Druhý tarif Garant je určen těm, kdo chtějí v první řadě financovat své bydlení úvěrem ze stavebního spoření. Mohou jej čerpat s neměnnou úrokovou sazbou 2,95 procenta ročně.

Stavební spořitelna České spořitelny

 • Každý zájemce, který s Buřinkou do konce roku uzavře smlouvu o stavebním spoření přes internet, nebude za její sjednání platit žádné poplatky. Může tak ušetřit třeba i 3 000 korun. Kolik to bude konkrétně peněz, záleží na výši dohodnuté cílové částky, poplatek je stanoven jako jedno procento z ní.
 • Bonus v podobě značkového batohu Husky získají ti, kdo si do 31. prosince sjednají smlouvu ve spořitelně osobně.
 • Od léta mohou lidé využít nový Úvěr od Buřinky. Jednou z jeho výhod je možnost půjčit si až 800 000 korun bez zajištění jinou nemovitostí.

Modrá pyramida stavební spořitelna

 • Letošní novinkou je Moudré spoření s rostoucím úrokem. Díky němu může klient získat úrokový bonus a jeho vklady budou úročeny až třemi procenty ročně. Kdo se pro tuto variantu rozhodne, má nyní navíc také 50procentní slevu na poplatku za navýšení cílové částky.
 • Podmínkou je, že zájemce má u spořitelny smlouvu o stavebním spoření po zákonné vázací lhůtě nebo se ke konci tohoto termínu blíží (chybí mu nejvýše dvanáct měsíců). Maximální procentní bonus ke stabilnímu dvouprocentnímu úroku získá zákazník, který má ve spořitelně na účtu v tarifu Kredit částku od 300 000 do 500 000 korun, poloviční bonus je určen pro zůstatky mezi 150 000 a 300 000 korun. V obou případech platí minimální roční úložka ve výši 20 000 korun.

Raiffeisen stavební spořitelna

 • Až 500 tisíc korun bez zajištění půjčí spořitelna nově u překlenovacího úvěru REKO půjčka. Pro úvěr ze stavebního spoření částka stoupla na 700 000 korun.
 • Úvěrová smlouva u EKO programu je do konce listopadu zdarma. EKO program je určen pro každého, kdo chce uspořit náklady za energie nebo komu není lhostejné životní prostředí. Úvěr lze čerpat například na zateplení fasády, střechy, podlah, výměnu oken a dveří, modernizaci topných systémů zvyšující účinnost vytápění, konkrétně třeba na výměnu kotle a radiátorů. Je možné s ním financovat alternativní zdroje energie, například fotovoltaické systémy či tepelná čerpadla.
 • Stále platí nabídka oblíbeného TURBO spoření - stavebního spoření s extra prémiemi navíc.

Wüstenrot

 • Nabízí stavební spoření s mimořádným bonusem až 2 000 korun. Klient, který uzavře novou smlouvu o stavebním spoření, může při splnění stanovených podmínek získat za rok 2012 nejen státní podporu až 2 000 korun, ale i stejně vysoký bonus od stavební spořitelny.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Další z rubriky

Desítky tisíc lidí budou refinancovat hypotéku. Jaké mají možnosti

Ilustrační snímek

Letos vyprší mnoha klientům bank fixace u hypoték. Týká se to zejména těch, kteří si v roce 2014 sjednali hypotéku s...

Odbornice: Jít do hypotéky bez jediné našetřené koruny není rozumné

Lucie Drásalová, hypoteční a úvěrová analytička Partners

Centrální banka a ministerstvo financí chystají novelu zákona, která má mladým lidem do 36 let zajistit snazší přístup...

Perličky z české úvěrové historie: útrapy žadatelů, výdělky v bankách

Kolik se vydělávalo v bankách - od ředitele po úředního sluhu.

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je závazek na řadu let. Víte však, jak dlouhá je u nás historie hypoték, s...

Investovat do akcií ČEZ nebo od nich raději utéci? (1)

Investovat do akcií ČEZ nebo od nich raději utéci? (1)

Kurzy.cz (Toto zamyšlení bylo napsáno pro portál Kurzy.cz) Nedávné rozhodnutí vlády naplnilo mediální prostor spoustou analýz, k...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG - Z DÍLNY DO KANCELÁŘE

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 18 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz