Nákup na úvěr před Vánoci? Vybírejte dobře!

aktualizováno 
Už od začátku podzimu lze pozorovat nejen zvýšený zájem lidí o nakupování v důsledku blížících se Vánoc, ale také zvýšený důraz na úvěrové produkty v marketingových kampaních finanční institucí. Co tedy banky pro zájemce o úvěr připravily?
Vánoce, předvánoční nákupy

Vánoce, předvánoční nákupy - Vánoce, předvánoční nákupy | foto: Otakar GrusserMF DNES

Nejvíce se o spotřebitelské úvěry začínají zajímat lidé právě na přelomu října a listopadu, kdy se pomalu rýsují plány na vánoční nákupy dárků, které obchodníci a finanční instituce podpoří masivní reklamní kampaní. V tuto dobu se pak mnoho lidí začne shánět po potvrzení příjmu a vyráží žádat o úvěr nebo kreditní kartu, aby měli z čeho financovat své nákupy.

Momentálně na trhu opět září se svými Expres půjčkami „v akci“ GE Money Bank. Nejenže nabízí úvěry na 50, 70 a 90 tisíc korun s pevnými „baťovskými“ splátkami 999 Kč, 1399 Kč a 1799 Kč dle výše půjčené částky. Doba splácení je vždy nastavena na 72 měsíců. RPSN s odkladem splátek se pohybuje okolo 12,77 %, bez odkladu splátek pak okolo 14,05 %. Zajímavostí a bonusem tohoto úvěru, který bance má nalákat další klientelu, je nejen čtyřměsíční odklad splátek, ale i možnost vyhrát automobil, pokud se úspěšný žadatel o úvěr po podepsání smlouvy zúčastní SMS soutěže.

Obchod, svět, zahraničí (c) profimedia.cz/corbis

Úvěr? Je libo nejlevnější, nebo nejdelší?
Čtěte ZDE.

GE Money Multiservis dokonce vylepšila svou kreditní Moneycard a slibuje každému novému majiteli  v období od 20. října do 31. prosince 2005 prodloužené padesátidenní bezúročné období karty na 4 měsíce. Tato nabídka se vztahuje na všechny bezhotovostní transakce provedené kartami vydanými v tomto období na obchodních místech téměř všech partnerů. Po vydání karty splácí klient každý měsíc alespoň minimální splátku (ve výši 5 nebo 10 % z čerpané částky úvěru), dlužná částka se přitom neúročí. Pokud klient nesplatí celou dlužnou částku do čtyř měsíců od data prvního nákupu, začne se částka úročit standardní úrokovou sazbou MoneyCard (tedy sazbu ve výši 19,8 % ročně, tj. 1,65 % měsíčně).

Kdo další nabízí výhody?

Dalšími bankami, které lákají klienty na výhodné spotřebitelské úvěry, je ČSOB a Poštovní spořitelna. ČSOB od poloviny října snížila úrokovou sazbu u ČSOB Půjčky na cokoliv z 13,9 % p.a. na 8,9 % p.a. Protože se jedná o garantovanou výši sazby pro všechny žadatele, stává se z této nabídky jedna z nejvýhodnějších na trhu. Ovšem s tím, že každý, jehož žádost bude kladně vyřízena, si musí zřídit běžný účet u ČSOB. Cenové zvýhodnění spotřebitelského úvěru nabízí i Poštovní spořitelna. Její úvěr se dá až do konce listopadu pořídit bez poplatku za vyřízení. Pro žadatele tato nabídka znamená úsporu mezi 300 Kč a 3500 Kč, tj. 1% z požadované částky.

Co ostatní hráči na trhu?

Nabídky ostatních (bank i finanční společností) rozhodně nezůstávají nečinně přihlížet. Všechny banky z první desítky na svých pobočkách, internetových stránkách či letácích informují o svých perfektních, rychlý či snadných půjčkách, které vám pomohou získat finance během několika hodin či dokonce minut. Další finanční instituce, např. splátkové společnosti jsou na tom s nabídkami podobně, avšak úrokové sazby mohou být o něco vyšší než v případě bankovních spotřebitelských úvěrů. Výjimkou je zde však online půjčka společnosti Cetelem, která slibuje úrokovou sazbu 7,5 % p.a.

Úrokové sazby nabízených půjček jsou rozhodně zajímavé, avšak rozhodně nehleďte jen na ně a výhody, které vám daná půjčka nabízí. Mnohem přesnější obrázek o její celkové výhodnosti získáte, jestliže se seznámíte se všemi náklady a povinnostmi, které budete jako dlužník muset dodržet. To znamená vedle samotných úroků také poplatky za vyřízení půjčky a měsíční cena jejího vedení, pojištění úvěru, nebo náklady na zřízení nového běžného účtu, pokud jej po vás bude nová banka požadovat.

V nabídkách lze nalézt i konta pro děti, studenty, rodiny či seniory. Co typický balíček služeb obvykle obsahuje a jaké jsou jeho výhody?
Více v našem testu balíčků českých bank ZDE.


Chystáte se nakupovat vánoční dárky na úvěr nebo z vlastních úspor? Zaujala vás některá z nabídek bank? Napiště nám své názory.

reklama


KB Penzijní Fond
Uzavřete si ZDE smlouvu o penzijním připojištění
s nejefektivněji hospodařícím penzijním fondem na trhu.
.... více na www.pfkb.cz

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Další z rubriky

Čtyři důvody, proč neotálet s pořízením vlastního bydlení na hypotéku

Ilustrační snímek

V září loňského roku poskytly banky 9 153 hypotečních úvěrů. V říjnu pak loňských rekordních 10 590 hypoték. Tím však...

Jak se říjnové zpřísnění pravidel u hypoték dotkne daní?

Ilustrační snímek

Pořídit si nový byt či dům za hotové je pro naprostou většinu rodin nereálné. Pro řadu lidi je proto hypotéka jasnou...

Hypotéky dál zdražují, a to nejrychleji za 10 let. Ale jsou i výjimky

Ilustrační snímek

V prosinci úrokové sazby u hypotečních úvěrů pokračovaly v růstu a dostaly se z listopadových 2,78 na 2,91 procenta....

BREXIT – Velká Británie na koni ?

BREXIT – Velká Británie na koni ?

Kurzy.cz Podívejme se spolu na Brexit z úhlu, ze kterého je zřejmé, že odchod Velké Británie z EU nemusí pro Spojené království ...

Najdete na iDNES.cz