Diskuse k článku

Čínská vláda se začíná připravovat na ochlazení přehřáté ekonomiky

Minulý týden přinesl na finanční trhy jen velmi málo nových zpráv ze Spojených států a Evropy, a tak se obchodníci daleko více soustředili na nově příchozí výsledky z ostatních částí světa. Také proto si velkou pozornost získala po delší době opět Čína.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Navrátil

levnější biopalivo

Zde se nabízí nová technologie biopaliva :

http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/uvod/uvod_034.jpg

0/0
12.4.2010 18:41

politik,tvůj pán

dolar

Čína se hlavně masivně zbavuje dolaru a nakupuje za něj majetek,který má reálnou hodnotu.Číňané si uvědomují,že dolar velmi brzy padne a zelené papírky kterých se tak vehementně zbavují jim budou k ničemu.Ostatně pád dolaru bude znamenat i pád USA jako moceneského imperia 20.století.Bohužel bude to znamenat dalekosáhlé důsledky i pro nás,ale především pro samotné američany.Nové nastupující mocnosti 21.století začínají totiž dolar jako rezervní měnu odmítat a tím končí i americký způsob života,který doslova jako každá imperiální mocnost žil na úkor zbytku světa.

I humbuk kolem Iránu je uplně někde jinde,než se nám snaží vnutit korporátní media.Zatímco nás z televize straší atomovkou,strach USA z Iránu je v jejich ropné burze,kterou v roce 2008 otevřeli a kde se zasádně neobchoduje s dolarem ale jinými měnami.Což byl ostatně i smrtelný hřích Sadama Husajna,který odmítl ropu prodávat za dolary,a tím musel být odstaven aby petrodolar udržel na čas americký sen.

0/0
15.3.2010 20:18

Xladi

Čína jede

ale pro nás to je zkáza. Firmy přesouvají výrobu do číny a lidi tady u nás nebudou mít co dělat a poroste nezaměstnanost. Až budou mít číňani všechno přesunutý u sebe tak napálej ceny že se z toho pos.... Každý kdo občas mrkne na to kde je výrobek vyroben tak většina je made in china a lepší to nebude. Čína má všechno levný ale za cenu toho že tam dělníky nutí pracovat 16hodin denně 7 dní v týdnu. Lidský život tak nemá žádnou cenu. Důchodový systém neexistuje atd atd.

0/0
15.3.2010 9:24

honzajaka

Re: Čína jede

ani čínská ekonomika neporoste do nebe

0/0
15.3.2010 9:34

tomtop

Re: Čína jede

to ne, ale kolik podniků u nás ještě padne ... a kolik lidí pak bude mít na "levné" čínské výrobky, když bude nutno razantně snížit podporu, na kterou stát nebude mít peníze, hm ?

0/0
15.3.2010 11:30

honzajaka

Re: Čína jede

tak zlé to nebude, už dneska se v Číně zvedají požadavky na platy, některé firmy dokonce už z Číny odcházejí, (to by mě zajímalo ale kam, asi rovnou do džungle). Pokud by oni museli jít na vyšší kvalitu a začít konečně dodržovat normy a duševní vlastnictví, ten rozdíl v cenách se podstatně zcvrkne, pokud rovnou nezmizí. Jsou tady ještě nemalé dopravní náklady. Lidi toho nakecají, ale do čínského auta by stejně nikdo nesednul, přece jenom druhý kosti nemáš

0/0
15.3.2010 12:15

falda

Re: Čína jede

Nevím, co víte o duševním vlastnictví, ale Čína má za posledních několik let více patentů než Evropa. Na rozdíl od "ekologické" Evropy, jíž kralují auta včetně kamionů, se v "neekologické" Číně klade maximální důraz na železniční dopravu. Například vysokorychlostní železnice začali stavět před pár lety a již dnes jich mají nejvíce na světě. Zatímco my si tu necháme pro pár korun kácet lesy, oni si dřevo nakupují v cizině (včetně ČR), aby své lesy kácet nemuseli. Když je tam některá fabrika podezřelá z nadměrného znečišťování, je uzavřena. U nás o ničem podobném nevím. V ČR se dva roky stará dálnice propadá, u nich by ty naše mizerné a přitom předražené stavby smetla první větší voda po monzunu, že by po nich nezbyl ani flek. Oni totiž dokáží táhnout za jeden provaz, zatímco tady se snaží být každý proti každému a výsledek se logicky blíží nule. Až budete hovořit o džungli, porozhlédněte se nejprve po svém okolí!

0/0
15.3.2010 15:04

A.AsalBerija

Re: Čína jede

je to panove z liberalniho institutu a pane sevciku hrozne vidte, ceho jsou ti lini a neschopni cinsti bolsevici schopni...;-D;-D

0/0
15.3.2010 21:57

A.AsalBerija

Re: Čína jede

pokud vas to zajima sireji, podivejte se na tohle, nez to admini smazou to vam asi napovi vic nez zvaneni tech kdo papouskuji lidove noviny, ktere pisi na neci objednavku .

http://www.made-in-china.com/catalog/item999i132/USB-Products-2.html.

0/0
15.3.2010 13:53

falda

Re: Čína jede

Kde končí fakta a začínají dohady? V našich médiích tato hranice patrně už ani neexistuje. Ke jste přišel na ty číselné údaje o pracovní době?

0/0
15.3.2010 14:46

oId fashioned Vince III..

autore, úvěr se nepůjčuje, ale poskytuje

:-)

0/0
15.3.2010 6:54

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz