Diskuze

KOMENTÁŘ: Mladí mohou bydlet i jinak než ve vlastním

Ceny nemovitostí stále rostou, dostupnost hypoték je po opatřeních České národní banky výrazně menší a sazby jsou vyšší než loni. Je ale opravdu situace ohledně bydlení pro mladé rodiny nebo i střední generaci tak negativní? Nad touto otázkou se v komentáři zamýšlí úvěrový analytik Roman Bečička.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Nemovitost je něco, jako kotva, kterou už nezvednete. Prodat a koupit bylo v Evropě vždy obtížné, proto je to spíš příznak trvalého pobytu v dané obci.

Pro mladé lidi to může být překážkou kariéry, velmi často je zajímavé místo někde dost daleko, hlavně v cizině. Proto je rozumné, investovat třeba do nemovitosti, pokud máte přebytky z příjmu, ale bydlet na strategicky výhodném místě blízko pracoviště v nájmu.

Teprve s blížící se 50 je rozumné, naplánovat si místo, kde chcete jednou trávit své stáří. To už máte také svoji zkušenost a možná i vazbu k vybranému místu.

0 0
možnosti
JN

Pan analytik nějak pozapomněl na nejlevnější moderní bydlení zejména pro mladé a to squatting. ;-D;-D;-D

1 0
možnosti
JK

Ono se dá i za "levno" postavit si vlastní malý domek...

0 0
možnosti

Už ne.Budou se stavět pouze nízkoenergetické domy a s největší pravděpodobností si ho ani svépomocí stavět nebudete moci.

1 0
možnosti
JS

A kdo si myslíte, že vlastní ty pozemky pro družstevní výstavbu?

0 0
možnosti
Foto

Samozrejme muzou bydlet. A bez ruznych uverovych poradcu. Dokonce to neni ani drahy. Ale to by mlady museli ve skolach ucit, ze bez prace to proste nejde.

1 0
možnosti
PS

Dnes je nominální cena nemovitostí ve Španělsku 30% pod rokem 2007, o inflaci za ty roky nemluvě.

Tož si hypotékáři držte palce;-D

2 4
možnosti
MS

To je informace jak noha, když neuvedes lokalitu. Barcelony se to netyka a stejne naivni je si to myslet o Praze.

0 0
možnosti
MZ

M15i87l20o60s 85Z89a29k

7. 6. 2019 14:27

Proc bych mel platit cokoliv jineho (najem, splatky druzstvu..), kdyz splatku hypo mam mensi nebo stejnou a na konci mam vlastni byt, dum.... Ja platim 3200,- / mesic hypo na byt 2+1. Najem by byl v nejlepsim pripade 5k + sluzby. Asi tak..

1 0
možnosti
RC

to mate asi v nejake socialne slabe oblasti...

9 1
možnosti
JP

Družstevní bydlení se "vyplatí". 25% předem jako u hypotéky a splátky vyšší než u hypotéky, prověření příjmů podobné, jediný rozdíl je že se není oficiální hranice jako u hypotéky,ale v zásadě to bude podobné, tak kde je ta výhoda?

2 1
možnosti
JD

asi v tom, že když si sousedi (družstvo) smyslí, že vás z baráku vylijou, tak ste na ulici eins zwei, a prachy i byt v čudu ;-D

3 0
možnosti

To družstevní bydlení organizované developery od nich byl naprosto výborným podnikatelským tahem.

Oni se totiž zájemci zřejmě moc nezamýšlí nad tím, že developer je v takovém způsobu výstavby naprosto zbytečným a velmi drahým mezičlánkem mezi družstvem a stavební firmou.

6 1
možnosti
RC

drahym meziclankem?

1) nekdo musi mit penize. Pokud je nema druzstvo, protoze je slozeno z lidi, co nemaji na hypo, pak je musi mit developer... Nebo snad druzstvu nekdo pujci, kdyz nema nic, ani historii?

2) ja bych spise videl riziko v tom, ze developer muze to druzstvo ovladat a to muze byt velmi nebezpecne.

7 0
možnosti
PS

Kdo nebydlí ve vlastním, je socka a looser.

Tedy, aspoň to tak lidem do hlav cpali posledních 30 let.

2 3
možnosti
RC

Kdo to cpal lidem do hlavy? Normalni informace pro lidi byla, ze je ekonomicky vyhodnejsi bydlet ve vlastnim, ale je to mene flexibilni.

Spise je to pozustatek komancismu. Vsimnete si, ze cim mene stabilni zeme, tim vetsi touha vlastnit nemovitost jako nejvhodnejsi zpusob ulozeni penez.

3 2
možnosti