Diskuze

Vysoké školy mají obory, o které studenti stojí. Práci pak neseženou

Nevadí vám platit za studium 15 až 40 tisíc korun za semestr? A smíříte se s tím, že dotované není ani ubytování či stravování? Pak můžete uvažovat o některé z téměř pěti desítek soukromých vysokých škol.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

- literární akademie a filmová škola: hodnotit to více nebudu, ale pozitivum je, že si studenti svůj koníček hradí alespoň z části ze svého

- UJAK: škola pro úředníky a politiky a pro ty, jež se neudrží na státní škole a chtějí titul (protože s pověstí UJAKu by tam nikdo normální jinak nešel). V normálně fungujícím systému by byla po jejich aférách okamžitě zrušena, dnes přitom nabízí i doktorské programy!

- VSLG: na takhle specializovanou činnost doktorské obory? Kdyby končili na  bakalářských programech, bral bych to jako příklad dobré prakticky orientované soukromé školy.

- FDYSON: relativně v pořádku, prostě střední škola na práci v realitách, devalvací titulů dnes poskytuje bakalářské obory

- UNICORN: pozitivní ukázka toho, jak by měly soukromé školy pracovat: silně zaměřená na praktické vzdělávání a současně uděluje jen bakalářské tituly, na nic si nehraje. Více takových škol.

1 0
možnosti
LT

L17i49b57o76r 49T60ů83m34a

3. 5. 2013 12:52

Reklama soukromých VŠ ?

0 0
možnosti
AK

UJAK je škola, která je mezi studenty UK (alespoň co vím) jenom k smíchu. Sama znám 2, kteří UJAK studují. Jedna je blbá jak poleno, sotva udělala maturitu, ale manžel už jí zaplatil 5. semestr, a tak stále studuje. A druhého pána už stačili vyhodit ze dvou VŠ. Ale na soukromé VŠ studuje téměř s vyznamenáním. A ty kecy, že humanitní obory sou pro líné, tvrdí většinou tajtrlíci, co nemaj ani páru, co to obsahuje. Každý obor je něčím přínosný. Já studuji dvouobor na PřF a FF a rozhodně se nenudím ;-)

2 0
možnosti
ZH

Ale to UJAK musi byt spickove uciliste, kdyz tam studuje i Gracian Svacina!

1 0
možnosti
JH

J57a88n 89H22l20e11d26í63k

2. 5. 2013 15:33

manipulujete s realitou, ---míst je moře, ---zdroje jsou, proto stále více zaměstnáváme slovenské vzdělance, absolventy KU--- a tím bratrsky pomáháme Ficovi v řešení nezaměstnanosti.

1 0
možnosti

A94l89a13n 46Ř91e31p80k90a

2. 5. 2013 10:35

Nojo, málokomu se chce pracovat rukama a každý radši teplé místenčko v kanceláři. Ale na to, jak chtějí všichni dělat v médiích, tak to ty články často stojí za pendrek;-D I když to není jen problém redaktorů.

5 0
možnosti
PM

V česku populární např. konstrukce halaparten, sice nejsou potřeba, ale kdo má z toho doktorát, je NĚKDO. Že potom musí volit paroublka ratha grosse, aby si přilepšil? To je vlastenecká specialista. Jiný člověk hledá příbuzné ale užitečnéí věci. tak např. níže zmíněný teolog má antropologické základy a u policie ve vězeňství se o něj přetrhnou..ale pokud je trdlo, tak mu ani teologie nepomůže, měl by se živit trdlováním, třeba jako politik nebo celebrita, hlupáka mnozí hlupáci ocení a zaplatí, aby nebylyi sami hlupáky na světě

6 0
možnosti
JM

Průšvih je, pokud je někdo fakt šikovný, ale ten titul nemá - a bere míň než trdlo s titulem. Pak se lidi cpou na VŠ, které jim dají jen ten titul, protože vidí, že s titulem berou víc, i když umí míň.

4 1
možnosti

P58e58t14r 38Š96v41e48c

1. 5. 2013 17:49

XTuhle se tady jeden rozčiloval, že má VŠ a pracuje u soustruhu/ nebo u nějakého stroje/ za 10 tis. hrubého ... Na dotaz kolegy, co že to máš tedy za VŠ, bylo odpovězeno: Mám teologickou fakultu - recitace a zpěv. Na co si tedy stěžuješ? Vždyť si můžeš u soustruhu zpívat a říkat básničky;-D;-D;-D;-D

31 4
možnosti
PH

To už jsem tady párkrát zkopírované viděl, chce to ty výmysly taky někdy inovovat.

7 1
možnosti
MT

Pak se nedivim, ze je 25% mlade generace bez prace, jak uvadeji nektere statistiky.

2 2
možnosti
ML

Rozdíly mezi školami určitě jsou, jak mezi veřejnými a soukromými, tak i mezi ssebou navzájem. Pro budoucnost je určitě lepší ten absolvent, který se umí ke své profesi postavit, zjistí co ke svému povolání potřebuje a sebevzdělává se dál. Nejvíc člověka naučí zkušenosti a praxe. A ruku na srdce, kolik z nás, je schopno naučit se na zkoušku a za pár měsíců si z ní nepamatovat nic.

5 0
možnosti
AK

Hlavně je rozdíl v tom, jaká třída se otvírá. Na státní škole je to (defakto) na státní objednávku a podle toho, jestli se očekává, že o tyto odborníky bude zájem. Na soukromé škole se to řídí předpokladem školy, jestli tu třídu naplní. Víc je nezajímá.

5 4
možnosti
VR

No z praxe vím,že ted firmy začly koukat do CV. SŠ z 90.let je považována za Vš dnes. Ostatně já to také tak dnes dělám.

6 4
možnosti

I21v39o 82Č71á34n

1. 5. 2013 18:33

= dnešní Bc. odpovídá maturitě z 80. let, možná 90. než ji začali dostávat všichni... Ono, když i každé (pod)průměrné gymnázium uvádí, že 99 % maturantů pokračuje na VŠ, tak je podle mě něco špatně...

6 5
možnosti