Diskuze

V našem domě vzniká družstvo, já nemám peníze. Co bude s mým bytem?

Družstevní byt nemůžete dát do zástavy, jeho majitelem totiž nejste vy, ale družstvo. Hypotéku na jeho pořízení tak nejspíš nezískáte. Při vzniku družstva jsou ale i jiné možnosti financování. Na dotaz naší čtenářky odpovídal předseda Svazu českých a moravských bytových družstev Jan Vysloužil.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BH

Známej taky furt říkal můj dům můj dům, až když přišlo na lámání chleba, tak po deseti letech splácení zjistil, že nemá vůbec nic, páč nemá splacené ani všechny úroky...;-(

2 1
možnosti
RC

to ma nejaky divny uver, kdyz nema zaplacene uroky... Takovy typ uveru na bydleni neznam.

3 0
možnosti

Je spíš s podivem že v roce 2019 někdo privatizuje bytový fond města do družstva, už roky se používá model přímé privatizace jednotek a vznik svj a i tam kde je bd se to transformuje do svj.

3 0
možnosti
MK

Na transformaci jednoho privatizovaného domu z bytového družstva do svj není žádný důvod. Snad jen že ušetří za daňové přiznání. Ale zase se budou hůř domlouvat třeba na opravách v domě. A při převodu členství v družstvu ušetří za daň z převodu. Pro někoho taky může být velkou výhodou že nikdo nezjistí na katastru že je členem družstva.

2 0
možnosti
VN

Já nevím , ale dotazy té paní mi nepřipadají jako dotazy člověka , který má alespoň trochu povědomí o takových věcech...

Jeden z důvodů , proč se privatizují městské byty formou družstva je přeci ta skutečnost , že nikdo ze stávajících nájemců nemá pod polštářem x milionů korun na to , aby si mohl byt od města odkoupit za tržní cenu... Proto si stávající nájemci založí družstvo , družstvo si vezme úvěr..a za tyto peníze odkoupí od města celý dům. Nájemci-družstevníci budou splácet úvěr formou měsíčních splátek družstvu. Výhodu to má tu , že takto dosáhne i na úvěr člověk , který kdyby si sám žádal o hypotéku , tak by ji nedostal.. Dále , hypotéka pro větší subjekty na vyšší částky je o výhodnějších podmínkách , než hypotéka pro jednotlivce...

2 1
možnosti
RC

Nechapu, proc zde chybi varianta stavebniho sporeni. Neni uvedeno, kolik ma ten clovek platit. Pokud by to nebylo extremne moc, mohlo by to jit i bez zajisteni.

1 0
možnosti
VN

Cena bytu je mnohem vyšší , než obyčejný člověk dokáže za šest let stavebně našetřit...

1 1
možnosti
FS

"Můžu o bydlení přijít?" Jak může někdo přijít o něco co mu nepatří? 8-o Celý článek je od začátku založen na přeludu nájemníku, že jim byt tak nějak "patří". Nepatří! Tedy pokud je tazatel nájemník teď bude i potom nebo si přece může pronajmout kde chce a co chce ne? !

10 0
možnosti
ZS

Nebuďte tak přísný. Zcela jistě je míněno "bydlení" ve smyslu "budu moci v bytě zůstat?" Ale faktem je, že mnoho lidí má v těchto věcech zmatek. Kdysi jsme také privatizovali byty a někteří si byt, ve kterém žili, nekoupili. Družstvo s nimi uzavřelo smlouvu. Po smrti jedné nájemnice však její dcera odmítala byt po matce vyklidit. Vůbec nechápala, že byt nezdědila.

7 0
možnosti