Diskuse k článku

Daně: skutečné výdaje, či paušál?

Termín na odevzdání daně z příjmu za rok 2006 je sice až za pět měsíců, v té době však už nedokážete udělat nic pro to, abyste neplatili moc. Na to je nejvhodnější doba teď. Jestliže budete odečítat skutečné výdaje, vydejte se nakupovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kokin

elektrika

nevim kolik propalite, ale za jeden pokoj ty naklady prece nemuzou byt vetsi nez pausal ????

0/0
31.10.2006 22:47

Polarni punta

Ježíši to je zase článek od odporníka

Takovej canc na závěr od které částky se vyplatí paušální náklady musel vymýšlet naprostý dement. Paušál se vyplatí vždy pokud skutečné náklady nedosáhnou procenta u paušálních výdajů. Tečka. Výše příjmů dosažéná v kterémkoli pásmu je bezpředmětná. Rádoby odporníka z íídnes navrhuji zastřelit před finančním úřadem. Někdy je lepší uplatnit paušál a zplatit o něco vyšší daň a odvody, než malovat cesťáky, sbírat doklady a modlit se zda to při kontrole projde.;-)

0/0
31.10.2006 20:51

i.

částky v závěru článku

Mohu se zeptat, jak autor přišel na ty částky v závěru článku? těch 720 tis. u zemědělsce a pod. Nějak nemohu ze zbytku článku přijít na to, jakou úvahou k tomu autor došel a docela by mě to zajímalo.

Děkuji

i.

0/0
31.10.2006 15:15

dan

Re: částky v závěru článku

taky mi připadá, že to bude asi chyba. Paušál mám, když nemám zkrátka víc reálných nákladů, to je celý, ne?

0/0
31.10.2006 15:35

martin

Re: částky v závěru článku

Budu muset stejně platit minimální daň, pokud je to má hlavní živnost.

0/0
31.10.2006 16:52

Jiři

jak to je s výdělkem na ŽL při HPP

no to mě zajímá. Pokud někde pracuju na HPP mohu pracovat "bokem" i na ŽL ? Musím platit minimální daň, nebo od kdy, jak potom dělám na konci roku vyúčtování daně ?

Díky za radu.

0/0
2.11.2006 10:12

scorpion71

Na tu elektřinu v bytě pozor,

taky mám doma jeden pokoj jako pracovnu a měl jsem představu, že si část elektřiny za celý byt dám do nákladů, bylo mi ovšem vysvětleno, že to není tak jednoduché, člověk by prý správně měl mít elektřinu v tom pokoji úplně oddělenou od zbytku bytu, měl by naní mít zvláštní hodiny a hlavně jinou sazbu, než je sazba pro domácnosti. Ono jde samozřejmě všechno, ale jen do okamžiku, kdy přijde nějaký úřada z berňáku a začne v tom rejpat...

0/0
31.10.2006 10:47

Jarka

Re: Na tu elektřinu v bytě pozor,

8-oPozor na všechny výdaje v bytě! Podnikám rovněž doma a nesmím si odepsat ani část el., ani nájmu, s telefonem to také není jednoznačné. Tak pravil FÚ...Navíc, dotázat se na FÚ a chtít písemnou odpověď, to se bavím - jediná odpověď je - tyto informace nepodáváme. Takže nevěřte moc článkům, autor zcela určitě nepodniká a netuší, jaká je realita českého živnostníka.

0/0
31.10.2006 11:06

halalik

Re: Re: Na tu elektřinu v bytě pozor,

Taky jsem se musel chechtat, kdyz jsem to cetl v clanku - moznost snest dotaz na FU. Kdyby tu ta moznost byla, tak by FU nedelal nic jineho nez zodpovidal same dotazy a defacto delal zdarma danove poradenstvi.

Podle myho nic takoveho nepada v uvahu, bud FU s takovym dotazem posle clovicka primo doprcic a nemu prijde genralizovana odpoved ve smyslu "Omlouvame se, ale pro nedostatek dostupnych pracovnich kapacit nejsme schopni (ani povinni) poskytovat obcanum informacni servis ve vami dotazovane problematice...":-D

0/0
31.10.2006 12:10

James Bond 007

Re: Re: Re: Na tu elektřinu v bytě pozor,

Tak to se velice mýlíš, v článku uvedená možnost dotazu na FÚ vyplývá přímo ze zákona a odpověď na něj je povinnost tohoto FÚ rovněž ze zákona. Jiná věc je, že je to zpoplatněno, a dále pak to, jak je dotaz formulován. Nějaký všeobsahující dotaz a zcela vyčepávající odpověď prakticky neexistuje. Vidím to jako možnost dát dotaz na zcela jasnou věc, potom je ovšem takový dotaz k ničemu. Na FÚ jsem jako doma již 16 let, ovšem jako poradce podnikatelů, tak o nich vím svoje (o těch úřednících). A odlišný výklad problematiky uvedený v článku plně potvrzuji. Je to úředník od úředníka, úřad o úřadu vždy jinak. FÚ v Hlinsku, Chrudimi, Pardubicích, Hradci Králové a Praze jsou zcela odlišné a zcela samostatné vesmíry. A podle toho je nutno se řídit, jinak jsou problémy.

0/0
31.10.2006 13:02

Flynn

Re: Re: Re: Re: Na tu elektřinu v bytě pozor,

;-) To je divné, a já, naiva, si vždycky myslel, že zákon je jen jeden a dává jednoznačný výklad. Právě kvůli tomu, aby zde nebylo tvrzení proto tvrzení...;-)

0/0
31.10.2006 14:14

Jane

Re: Re: Re: Re: Re: Na tu elektřinu v bytě pozor,

Není zákon jako český zákon... Specifikem českého zákona je, že si ho každý může vykládat, jak chce;-D

0/0
31.10.2006 16:40

Suprio

Re: Re: Re: Re: Re: Na tu elektřinu v bytě pozor,

Jo dokud zakony budou sepisovat pravnici, budou porad nejednoznacne. Jednak by to jednoznacne napsat ani neumeli (coz je i ten duvod proc delaji pravniky a ne treba matematiky). A druhak, kdyby to bylo napsano jednoznacne, cim by se zivili? Kdyz to jsou vlastne prizivnici. ;-€

0/0
31.10.2006 19:06

Jane

Re: Na tu elektřinu v bytě pozor,

Já mám pracovnu v cca jedné třetině jednoho pokoje. Lampa, kterou si svítím na stůl, osvětluje i kus nepodnikatelské části pokoje. Počítač, který používám k práci, používám taky k paření. Telefon, který používám na volání matce, používám i k vyřizování věcí s kunčoftama. A včíl jak si to mám rozúčtovat?

;-D

Normálně. Kašlu na to a telefon ani věci spojené s bytem si do nákladů nedávám, protože bych se pak stoprocentně dohadovala s berňákem...

0/0
31.10.2006 16:43

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz