Nábytek na Slovensku propaguje dvojník Clooneyho. Čirá náhoda, tvrdí firma

  16:46aktualizováno  17:38
Na Slovensku hraje v reklamě na levný nábytek dvojník George Clooneyho. Firma Möbelix si najala muže, který se snaží být podobně elegantní jako slavný americký herec a kromě vizáže se mu podobá i v dalších charakteristikách. Podle právníků však „úsporná metoda“ může narazit na tvrdý odpor samotné hollywoodské hvězdy. Podle samotné firmy je však podoba „čistě náhodná“.

Firma Möbelix si najala muže, který se snaží být podobně elegantní jako slavný americký herec George Clooney. | foto: repro iDNES.cz

„V reklamě se může použít identita jakéhokoliv člověka, pokud s tím ovšem konkrétní člověk souhlasí,“ řekl pro iDNES.cz specialista na právo v reklamě Filip Winter.

Slavnou osobu George Clooneyho využil na Slovensku pro marketingové video diskontní prodejce nábytku Möbelix.

Podobnost s osobou herce George Clooneyho a možná i s reklamou, v níž herec skutečně hraje, zřejmě nebude náhodná. Zástupce firmy ovšem tvrdí opak. „V reklamě vystupuje neznámý herec, ale podoba s panem Clooney je čistě náhodná. Tato reklama vznikla z návrhu naší kreativní agentury, která pracuje pro celou skupinu XXXLutz KG,“ sdělil iDNES.cz jednatel firmy Jiří Šulc.

Muž, který ve videu hraje, je prošedivělý s výrazným obočím a má na sobě padnoucí oblek pro slavného Američana charakteristický. Dokonce i pohyby má podobně rozvážné jako drahý hollywoodský herec.

„Při použití charakteristik člověka v reklamě nejde jenom o tvář, ale o jakýkoliv prvek, příznačný pro danou osobu, který vzbuzuje evokaci k identifikaci daného člověka. Tedy třeba i hlas nebo gesta,“ doplňuje Winter.

Fotogalerie

Jak píše slovenský server www.komercne.eu, právě neuvěřitelná podoba na známého herce byla hlavním důvodem, proč si zrovna tohoto člověka Möbelix - zřejmě v Německu- najal.

„Muž, který ztvárňuje hlavní roli, se možná až v přehnané míře snaží hrát na elegána,“ napsal před časem web, který na dvojníka George Clooneyho v reklamě upozornil.

Diváci s menší schopností rozpoznat tváře přitom často věří, že jde skutečně o slavného Američana. „Pozornější divák vidí, že jde o dvojníka. Ti méně pozorní vám ale řeknou, že v té reklamě George Clooney opravdu hraje,“ doplňuje slovenský server.

Z právního hlediska je reklama nábytkářské firmy napadnutelná pouze ze strany samotného George Clooneyho. Když by herec zjistil, že byla jeho osoba využita v reklamě, mohl by u obvodního soudu v místě, kde společnost sídlí, požadovat zákaz reklamy nebo odškodné. Pokud ovšem herec o svém dvojníkovi v reklamě na Möbelex už nevěděl předem.

Autor:

Nejčtenější

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Podnikatelský „zázrak“ socialismu. Za úspěchem JZD Slušovice stála StB

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Fenomén, socialistický zázrak – tak se o třítisícových Slušovicích obvykle mluví. Legenda praví, že JZD Slušovice byl...

Obchod s vyřazeným zbožím skupuje věci, které nechtějí ani některé řetězce

ilustrační snímek

Skleničky, hrnečky, brýle, baterie, džíny, sekačky na trávu, sponky do vlasů nebo krém na ruce, to je jen zlomek toho,...

Kdo „podojil“ Slušovice. O konci družstva s kriminálním pozadím se mlčí

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Konec známého socialistického jednotného zemědělského družstva v obci Slušovice na počátku 90. let měl kriminální...

Hypermarkety začaly znovu brát stravenky. Pokladny rozdělí nákup

pokladní, ilustrační snímek

Velké obchody v Česku až na výjimky opět berou stravenky. Od června je možné jimi platit i za nákupy potravin v...

Další z rubriky

Itálie zvažuje zavedení paralelní měny. Komise by ji tvrdě potrestala

Zástupce premiéra Itálie a ministr vnitra Matteo Salvini

Itálie, třetí největší ekonomika v EU a zároveň absolutně nejzadluženější člen spolku, si pohrává s myšlenkou na...

„Číňani jsou prasata“. Banka poslala ekonoma kvůli komentáři na dovolenou

Ilustrační snímek

Švýcarská banka UBS poslala svého hlavního analytika Paula Donovana na nucenou dovolenou. Údajně totiž ve svém komentář...

Jako James Bond. Elon Musk chce vyrobit autoponorku z legendárního snímku

Zakladatel a majitel společnosti SpaceX Elon Musk na tiskové konferenci po...

Máme návrh podvodního vozu inspirovaného bondovkou ze 70. let, prohlásil Elon Musk na úterním výročním setkání...

Najdete na iDNES.cz