Diskuze

Panenky topí sluncem, autíčka pohání vodík. Hitem jsou enviromentální hračky

Témata, která nyní na každém kroku provázejí dospělou populaci, se dostávají i do každodenního vnímání těch nejmenších. Vznikají totiž hračky, které na ochranu klimatu či energetickou transformaci odkazují. Jde například o autíčka na vodíkový pohon, malé vodní elektrárny nebo policejní stanice se solárními panely.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

A28v61i 65B34a68b32i78c

21. 11. 2021 17:23

Jako dítě jsem se před padesáti lety hrál s autíčky na bateriový pohon, takže mám od dětství přirozeně kladný vztah k elektromobilům ;-D

1 0
možnosti
JK

Při čtení nadpisu jsem dlouho rozmýšlel, jak někdo dokáže panenky utopit sluncem. A jestli to vůbec jde. :-)

1 0
možnosti
Foto

Já chci model Hindenburgu aspoň v měřítku 1:8.

2 0
možnosti
PB

P47e89t83r 81B77a60r35t45o27š

21. 11. 2021 9:11

To radsi klukovi koupim model parniho stroje...

3 0
možnosti
MN

Solární pohon hraček je prima. Každý rodič ví, jak je otravné měnit baterie, zejména v případě, že potomek nechá přístroj trvale zapnutý. Takhle stačí koupit pořádnou lampičku, aby si děti mohly hrát i večer :)

2 0
možnosti
JM

J76a78n 86M59a94r88e11k

21. 11. 2021 8:44

Nejlepší je psát o LEGU jak pracuje s dětmi. Má to jen jednu vadu. Miliony tun plastů. Tam je environmentální svět O. K. Nic proti LEGU nemám, je redaktorka by si měla uvědomit slovo plast.

1 0
možnosti
LK

Kostky Lega nikde v odpadu nenajdete, dědí se z generace na generaci a staré rostou na ceně. Je to investiční plast ;-)

5 0
možnosti
SB

Konec konců, proč ne? Je to jenom hračka, takže když přestane fungovat, tak si čtyřletý Pepíček nebo šestiletá Anička třeba zapláčou, ale v podstatě se nic nestane.

Horší, ba dokonce mnohem horší je, že takovéto experimenty zatahujeme i do národního hospodářství a do strategické energetické politiky celé evropské civilizace.

1 0
možnosti
JM

Na jednu stranu asi lepší než Radioactive Atomic Energy Lab kit pro děti z roku 1950, kde byl i vzorek uranu. Na druhou stranu tyto v mnoha ohledech utopistické hračky zavání programováním budoucích generací dětí zelenou demagogií. Určitě má smysl učit děti obnovitelným technologiím a odpovědností k životnímu prostředí, ale pro tyto účely je ten dřevěný model domu, kde nefunguje nic a vše je jen naoko, opravdu zatím pouze tímto. Když už, tak bych koupil stavebnice od fischer technik (verze profi si kupují i univerzity), které se alespoň snaží jít více po relativně detailních principech fungování než přímého modelování životního stylu jako u toho Barbie domu. Aby si ještě děti nehrály v budoucnu s baterkou na kličku, ebonitovou tyčí a liščím ohonem atp., pokud se celá tahle legrace uspěchá. Navíc mohou tyto hračky v dětech vzbuzovat frustraci, až zjistí, všechno tohle je především velmi drahá legrace, kterou si nebudou moci dovolit. Tak jako Barbie panenka může vyvolávat frustrace nedosažitelným ideálem krásy.

5 0
možnosti
MN

Barbie v nikom nemůže vyvolávat souvislost s ideálem krásy. Podle mě ji děti berou jako třeba figurku pavouka nebo žirafy, taky mají všechno dlouhý a tenký. Líp se s tím dělá než třeba s nosorožcem nebo slonem.

0 0
možnosti