Jane Gilsonová, generální ředitelka české pobočky Microsoftu

Jane Gilsonová, generální ředitelka české pobočky Microsoftu | foto: Microsoft

Microsoft postavil v Česku do čela Jane Gilsonovou

  • 2
Českou pobočku Microsoftu řídí žena. Jane Gilsonová byla ve čtvrtek oficiálně jmenována do funkce šéfky softwarové firmy, ve které zastávala pozici výkonné generální ředitelky od července 2007. Jane tak nahradila ve funkci Michala Čupu, který tuto pobočku vedl od roku 2006 do letošního června.

Gilsonová bude dohlížet na všechny obchodní aktivity a programy provozované firmou Microsoft v České republice.

V nejbližší době se jedná především o uvedení internetových služeb a aplikací Windows Live, nového serverového operačního systému Windows Server 2008 a řešení pro řízení zákaznických vztahů Microsoft Dynamics CRM 4.0.

"Mým úkolem a cílem je dále prohlubovat spolupráci s našimi partnery a zákazníky, a podílet se tak na rozvoji znalostní ekonomiky a posílení konkurenceschopnosti České republiky,“ uvedla Jane Gilsonová.

Nová šéfka české pobočky je odpovědná přímo Vahému Torossianovi, viceprezidentovi společnosti Microsoft pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Jane Gilsonová

Nová šéfka českého Microsoftu

V české pobočce softwarové firmy Microsoft pracovala jako obchodní a marketingové ředitelka od března 2007.  V červenci převzala řízení společnosti a přijala pozici výkonné generální ředitelky.

Před příchodem do pražské pobočky vedla divizi Windows Embedded v redmondském ústředí společnosti a byla zodpovědná za produktový management, marketing, vytváření aliancí s obchodními partnery a zvyšování povědomí uživatelů o přínosech Windows pro jednoúčelová zařízení.

Na trh uvedla několik produktů, jako například Windows Embedded Point of Service, Windows XP Embedded a Windows Embedded CE.

Předtím pracovala na vedoucích marketingových pozicích například ve společnostech Active Voice, Acadio Corporation a KPMG Peat Marwick.

Vystudovala bakalářský program na University of Wisconsin a na Northwestern University získala titul Master of Science.

Ve volném čase se věnuje sportu, ráda jezdí na snowboardu a běhá. Mezi její další koníčky patří vaření. Zajímá se o architekturu historických českých měst.

Zdroj: Microsoft