Hušák se odvolal proti konkurzu, Sazka ruší leasingy na luxusní auta

  13:50aktualizováno  15:26
Bývalý šéf a dosavadní předseda představenstva loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák podle očekávání podal odvolání proti vyhlášenému konkurzu na firmu. Dokument zamíří k Vrchnímu soudu v Praze. Nové vedení Sazky zatím škrtá výdaje a raduje se z rostoucích tržeb.

Aleš Hušák | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

O podání odvolání informoval mluvčí exšéfa Sazky Jan Tuna. Firmu poslali do konkurzu největší věřitelé v pátek 27. května, následující pondělí jej prohlásil také soud.

Zatím je ale rozhodnutí nepravomocné, čeká se právě na výsledek posouzení Hušákova odvolání. (čtěte Sazka spadla do konkurzu)

Aleš Hušák ještě jako šéf Sazky po setkání věřitelského výboru neurčitě mluvil o konkurzní mafii, která prý insolvenční řízení ovlivňovala. Argumentoval například tím, že soud nevzal v úvahu téměř šestimiliardovou pohledávku společnosti Bestsport, což oslabilo šance na odvrácení konkurzu.

Odvolání bylo podáno prostřednictvím advokátní kanceláře především kvůli zmatečnosti přezkumného jednání, nerespektování účinku popření pohledávek dlužníkem, nepřezkoumání pohledávky Bestsportu, chybnému způsobu hlasování věřitelů.

"Navrhujeme, aby vrchní soud rozhodl o zrušení zamítnutí reorganizace Sazka, a.s., a prohlášení konkurzu na ni a vše vrátil zpět k projednání Městskému soudu v Praze. Jsem přesvědčen o úspěchu odvolání a zároveň si dovoluji upozornit, že do doby, než vrchní soud rozhodne, nesmí insolvenční správce činit žádné kroky, které by vedly k poškození Sazka, a.s.," uvedl k tomu Aleš Hušák.

Sazka osekává zbytečné výdaje

Zatímco Hušák podává odvolání proti konkurzu, tým insolvenčního správce Josefa Cupky prochází jednotlivé výdaje Sazky a osekává ty, bez kterých se chod loterijní firmy obejde.

"Při analýzách plateb jsme narazili na zvláštní odměnu pro jednoho z manažerů, která měla dosahovat částky osmi milionů korun a údajně měla být ohodnocením jeho pracovního přínosu při stavbě O2 areny. Zatím však společnost vyplatila z celkové částky pouze 1,5 milionu, zbývající část finanční analytici správce zakázali proplatit a právní tým nyní řeší, zda nebude již proplacenou část odměny požadovat zpět," uvedla nová mluvčí Sazky Lenka Angelika Tichá.

Finanční experti také doporučili zrušit leasing na vůz Bentley, vozidlo Hummer a šest automobilů Audi A8, které sloužily hostům a vybraným zaměstnancům a byly financovány prostřednictvím dceřiných společností. Sazka tak podle Tiché nyní ušetří měsíčně 427 tisíc.

Vedle nižších výdajů začínají loterijní firmě růst příjmy. Tržby ze středečního slosování podle firmy oproti předchozímu týdnu stouply o čtvrtinu a nedělní téměř o 40 procent.

Autoři: ,

Nejčtenější

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Podnikatelský „zázrak“ socialismu. Za úspěchem JZD Slušovice stála StB

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Fenomén, socialistický zázrak – tak se o třítisícových Slušovicích obvykle mluví. Legenda praví, že JZD Slušovice byl...

Obchod s vyřazeným zbožím skupuje věci, které nechtějí ani některé řetězce

ilustrační snímek

Skleničky, hrnečky, brýle, baterie, džíny, sekačky na trávu, sponky do vlasů nebo krém na ruce, to je jen zlomek toho,...

Zemřel Štěpán Popovič, uznávaný manažer, který pomohl Petru Kellnerovi

Předseda představenstva a generální ředitel AGC Flat Glass Czech Štěpán Popovič

Ve věku 73 let zemřel Štěpán Popovič, nejvýraznější polistopadový manažer, který působil na severu Čech, a jeden z...

Jak vyvést stamiliony z dopravního podniku? Plán vznikal už v roce 2016

Bývalý ředitel DPMLJ Luboš Wejnar, jehož v roce 2017 spolu s Pavlem Šulcem...

MF DNES rozplétá složitou korupční síť, kdy se lidé napojení na firmu BusLine pokoušeli vytunelovat a zničit liberecký...

Další z rubriky

Češi prodali radar na nespokojené klienty. Mění call centra po celém světě

Ilustrační snímek

Čeští investoři v čele s Jakubem Havrlantem prodávají zlaté startupové vejce jménem Brand Embassy. Úspěšný nástroj péče...

Bezos sesadil Apple s Googlem. Amazon se stal nejhodnotnější značkou světa

„Amazon: and you’re done“ lze přeložit jako „a máte hotovo“, nebo „a jste...

Americký internetový obchod Amazon se podle studie BrandZ stal nejhodnotnější značkou světa. Pokořil tak technologické...

Hutě a kovárny Pilsen Steel jdou do konkurzu, nevyrábí už od ledna

Krajský soud v Plzni prohlásil konkurs na firmu Pilsen Steel (na snímku ze 14....

Krajský soud v Plzni prohlásil konkurz na firmu Pilsen Steel. Předlužené plzeňské hutě a kovárny jsou podle březnového...

Najdete na iDNES.cz