Diskuse k článku

Vyberte si tu správnou podlahu do vašich pokojů

Výběr vhodné podlahy do našeho bytu či domu může ovlivnit mnoho faktorů. Máme-li doma malé dítě, měli bychom vybrat podlahu, která bude bezpečná. Někdo by se mohl při výběru vhodné podlahy zajímat o to, jestli se snadno udržuje v čistotě. Jiný úhel pohledu mají ti, kterým záleží na tom, jak podlaha vypadá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mikala

podlahové topení

Co se týče podlahového topení, tak musím souhlasit s tím že dřevo ano. Je výborné. Kompletně jsme zrekonstuovali domek a do celého přízemí jsme pořídili podlahové topení. Do koupelny, chodby a kuchyně přišla dlažba a do obýváku dřevo. Použijeteli dřevo kvalitní a přímo připravené k použití na podlehové topení (je pravda, že je kapánek dražší) - je to mnohem lepší jak dlažba. Jsem o tom přesvdčená na 100% a mohu ho ze své zkušenosti jen a jen doporučitR^

0/0
8.11.2007 14:53

Anna Rakouská

co by udělala E.M.

No já jsem to viděla kdysi ve Vinohradském se Švorcovou- to pojetí bylo cynické (po 336 letech na Zemi dovedu pochopit), snad až vulgární. Takže v tomto pojetí by asi byli tací posláni, no víte kam.

0/0
7.11.2007 20:48

Collin7

Podlahové topení

No článek se vůbec nezmínil o tom, že ne všechny podlahy se hodí k dnes modernímu (a praktickému) podlahovému topení.

Pokud vím, tak podlahové topení prakticky vylučuje dřevěné podlahy (můžete si je pořídit za cenu nízké účinnosti). Taky kámen, který autorka doporučuje asi nebude vždycky vhodný, opět záleží na tepelném odporu. Čím pórovitější a tlusčí, tím méně vhodnější. Koberec by nad podlahovým topení taky neměl vůbec být, maximálně vzdušný. Čím "teplejší", tím hůř.

Kamennou podlahu  mám v celým přízemí v současném pronajatém domě - chce to celý den brutálního čištění tak asi každé 2 roky (černá - špína+bakterie v pórách).

Nahoře i na schodech mám v chodbě koberec, je OK (samozřejmě se musí týdně vysávat). V pokojích je laminátová imitace dřeva - vypadá to dobře, ale vlastnosti  má hrůzné. Dole je shora slyšet i spadnutí špendlíku. :-(

Do nového vlastního domečku pořizuji keramiku (kdekoli je to vhodné a možné - chodba, kuchyň, zádveří,...) a PVC nebo lino (dole) a nahoře PVC/lino.

0/0
6.11.2007 10:17

Soami

Re: Podlahové topení

Nevím, proč by měl být u dřeva problém. Naopak, pro podlahové topení je dřevo ideální-při dodržení vhodného dřeva a technologického postupu. Mluvím o lepených podlahách o tloušťce do 15mm. Narozdíl od dlažby, která má sice nízký odpor, je příjemné i když se netopí. Spíš nedoporučuji plovoucí. Koberec je samozřejmě vyloučený. 

0/0
6.11.2007 12:03

venomacek

formulace:

"Laminátové podlahy (na rozdíl od dřevěných) teplo přijaté od lidské

pokožky nevracejí, ale pohlcují, a proto jsou pocitově spíše studené." patří do zlatého fondu české žurnalistiky...

0/0
5.11.2007 20:50

vanilka81

mé zkušenosti

mé zkušenosri:

v podnájmu v RD jsem žila 5 let, byl tam všude kaučukovník, je studený a byl na něm vidět každý "bordel", úklid jsem dělala 1 týdně a přesto byt působil zaneseně (prach, chlupy z kočky, mé vlasy). pokud jsem pohybovala s nábytkem, musela jsem jej nadzvednout, aby nedělal rýhy. v kuchyni jsem měla levné lino - to se časem dost poničilo.

nyní v bytě máme téměř všude kvalitní linoleum, vypadá jak dřevěná podlaha, není studené a po vytírání ihned zasychá, což u podlah nebylo. v 1 místnosti máme dřevo (studené) a je slyšet kroky. v kuchyni máme dlažbu barva neurčitá (taková flekatá stínovaná) - je na tom super, že není moc vidět nečistota. to velmi ocením, protože v práci máme v kuchyni a na wc čistě bílé dlaždičky a úklid si děláme sami 2krát týdně. jinak sousedi nad náma před 2 měsíci položili asi nějakou lacinou podlahu, protože od té doby slyšíme, každý krok, každé otevření a zavření skříně či šuplíku... takže děs. nejhorší je, když někdo "šetří".

0/0
5.11.2007 14:03

Anna Rakouská

Re: mé zkušenosti

Absolutní souhlas. Nám se to stalo také. Upozornila jsem je ale, a buď si dali kobereček nebo chodí v měkkých papučích, prostě je to lepší. O těch dveřích a šuplíkách nevíme.Ty plovoucí lamináty by se měly dělat jen do přízemí. Já osobně jsem dala do pokojů klasické parkety a na místa, kde se chodí, kvalitní menší koberce. Fantasticky to vyhovuje neteři-mimču, které to neklouže. Mně to lino v pokojích nějak nejde dohromady, pod pěkný koberec to nejde. Ale praktičnost je jedinečná-pokryli jsme tím parkety u tchána, který je skoro 90 ti letý a tam je perfektní.  

0/0
5.11.2007 14:45

hermína

Re: Re: mé zkušenosti

Máte nějaké zkušenosti s chozením doma v botech a parketami?

Líbí se mi klasické parkety. Dva peršánky už taky mám. Ale nechce se mi doma potupně vyzouvat návštěvy a sami se taky vždycky nezujem. Pochopitelně nelze stoupat v zabahněných teniskách na peršan, jde mi o to, jestli se snesou dubové parkety a normálně ošpiněné střevíce.

0/0
5.11.2007 15:20

belgian chocolate

kupte si rohožku

dubové parkety a kvalitní koberce vydrží víc, než si myslíte. v normálních střevících z ulice se po nich kromě ČR chodí téměř všude.

0/0
5.11.2007 17:00

DeDust

Re: kupte si rohožku

Pane jo, strevice, tady je to sama princezna 8-o

0/0
5.11.2007 17:03

belgian chocolate

zvykej si

0/0
5.11.2007 18:41

80E-seven

Re: zvykej si

;-DR^

tady jsou samy narocny individua R^

0/0
5.11.2007 19:43

Anna Rakouská

Re: Re: kupte si rohožku

Ve sportovní obuvi chodíme na hřiště a do lesa.

0/0
5.11.2007 19:03

Anna Rakouská

Re: Re: Re: mé zkušenosti

Mz se sice zouváme a i návštěvy jsou zvyklé (i když mě to někdy štve, když sestřenku vidím v elegantním kostýmku a k tomu pantofle)-já osobně to řeším přeyutím do černých lodiček. Ale teď k věci. Perský koberec unese opravdu dost, ale na druhou stranu se může zbytečně ničit. Já to vzřešila tak, že za prahem pokoje mám ve vstupu malou prakticky rohožku (je to bidžár-ten vydrží vše), která mi chrání vstup na parkety, kde by se lak mohl relativně rychle odřít. Pak jdou další koberce-mám je pod stolz a v místech kde se nejvíce přechází.V obýváku je dost veliký -už dost pamatuje, ale je to i na něm vidět. Určitě nás ale přežije. 

Co se nadělá v kuchzni, chráním y ní stup tj. parkety i koberce v obýváku a hale tak, že rohožka je přímo v kuchzyni, ne tedy již perská, ale též bztelnější.

0/0
5.11.2007 18:58

belgian chocolate

ano, znám ten pocit

jednou jsem strávila celé odpoledne výběrem těch naprosto přesných střevíčků k šatům na večírek. partner měl k obleku lakýrky. hostitelka nám ve dveřích nabídla háčkované růžové bačkůrky. podívali jsme se na sebe, beze slova jsme se otočili a šli jinam.

0/0
5.11.2007 19:25

fiffan

Re: ano, znám ten pocit

No, to je vskutku prapodivné vychování. Předpokládám,že už vás nikde jinde sami nezvali.....

0/0
5.11.2007 23:43

belgian chocolate

nojo, ale co naděláte

v ČR jsou takhle vychovaní skoro všichni. a nejhorší je, že když přijdou lidi k nám, zouvají se, jako by jim na ten smrad byl někdo zvědavej, a dožadují se zapůjčení bačkor, jako by jim byl někdo zvědavej na jejich plísně z nohou.

0/0
6.11.2007 12:51

paskudilek

Re: nojo, ale co naděláte

R^;-D;-D;-D

0/0
6.11.2007 13:13

Anna Rakouská

Re: Re: Re: mé zkušenosti

P.S. omlouvám se za ta z a y, ale psala jsem celé odpoledne anglicke a francouzske texty......

0/0
5.11.2007 19:02

Anna Rakouská

Re: Re: Re: mé zkušenosti

Ještě jednu věc jsem opoměla-máme nábytek podlepen měkkýn filcem-dá se lehce posunovat a parketám se nic nestane. Sama klidně hýbnu pianinem. Pozor na kolečka u křesel, jednou se mi trochu při přesunu po parketách vzpříčilo a v laku je rýha. Naštěstí zrovna v "chodící" části, takže překryto předložkou.

0/0
5.11.2007 19:13

belgian chocolate

zase bych to tak neprožívala

náš dům není muzeum a nějaká ta rýha v podlaze není tragédie. kdo chce mít podlahu neustále neposkvrněnou, má si ji dát v bance do sejfu a chodit se na ni dívat.

0/0
5.11.2007 19:27

Anna Rakouská

Re: zase bych to tak neprožívala

Tragédie to není, ale já po výměně všech podlah v bytě (pořád se v něm bydlelo, takže místnost po místnosti), jsem se zapřísáhla, že žádnou renovaci, při které se celá místnost musí vyklidit už nechci. Takže si raději bráním ty vstupy. Příbuzenstvo se sice chechtá, že ochrana byla skoro dražší než ty parkety, ale je to bez námahy.

0/0
5.11.2007 21:16

hermína

Re: Re: zase bych to tak neprožívala

dík za všechny dobré rady.

Vidím to na dubové parkety, dlažbu do kuchyně a koupelny a do chodeb a verandy uvažuji o dubové dlažbě

(dřevěné kostky zasazené jako dláždění).

Add růžové bačkůrky: horší je, když uspořádáte večírek a kromě lodiček, lakýrek a střevíčků přijde i kamarád v kanadách. Otočit se na prahu lze, ale vyhodit hosta?

0/0
6.11.2007 7:51

belgian chocolate

v kanadách k nám lidé přišli už mnohokrát

a přežili jsme to my i podlaha. mně jsou totiž kamarádi milejší než parkety.

0/0
6.11.2007 12:53

Anna Rakouská

Re: v kanadách k nám lidé přišli už mnohokrát

Tak si tak nějak začínám více vážit jak kamarádů tak příbuzenstva, nějak na návštěvu v kanadách nechodí.

0/0
6.11.2007 19:51

belgian chocolate

my bydlíme na venkově, takže v zimě to jinak nejde

a v místnosti je rozhodně příjemněji, když si tu obuv nezouvají

0/0
6.11.2007 21:59

Anna Rakouská

Re: my bydlíme na venkově, takže v zimě to jinak nejde

hm, o tom pěje již jedna z trampských písní.Kdÿž jdeme v zimě na venkově pokecat k sousedům, tak si vezmu své bačkůrky sebou (obvykle jsem v domácím oděvu) na parkety s ručně tkaným vlněným kobercem bych jim nešla v botách ze zahrady a oni ke mně také ne. V zimě se přezouvalo i za starých časů (nebo mi dědeček, vlastně i tatínek ukazoval galoše, které senavlékly přes třebas lakýrky). A když jdete někam velmi oficiálně, kde jsou na to zařízeni, mají u předsíně šatnu, kde si člověk odloží a dle situace (počasí) přezuje, upraví. 

0/0
7.11.2007 12:51

belgian chocolate

když jdu někam velmi oficiálně

jedu limuzínou, tudíž se nikde bahnem nebrodím, tudíž si střevíčky obuju již doma a nemám důvod si s sebou nosit přezůvky. galoše se nosily, kde nebyly ulice dlážděné.

0/0
7.11.2007 14:24

Anna Rakouská

Re: když jdu někam velmi oficiálně

nejsem Emilie Marty a dědeček popisoval situaci v Praze před válkou, prostě to tak bylo, i s dlážděním. jen se jezdilo méně auty.

0/0
7.11.2007 14:57

belgian chocolate

bod za Emilii Marty

mimochodem, dovedete si představit, že by jí někdo nutil olezlé růžové bačkůrky?

0/0
7.11.2007 15:53

belgian chocolate

v redakci už vážně nikdo neumí česky, že?

0/0
5.11.2007 10:21

oId fashioned Vince III..

ad ilustrát:

koupelna je pokoj?8-o8-o

0/0
5.11.2007 8:37

petrmalyx

Re: ad ilustrát:

Tezko rict, ale zachod pokoj je, protoze jen na zachode mam svaty pokoj... A kdyz mam zychod v koupelne, pak je pokoj i koupelna, ne? Mimochodem, clanek o nicem, je to castecne reklama na IKEA, Poznal jsem tu postel ze svetleho dreva. Jsem si ji pred par mesici koupil.

0/0
5.11.2007 10:20

Najdete na iDNES.cz