Česká Miss: Těším se, že konečně budu bydlet sama

  1:00aktualizováno  1:00
Třiadvacetiletá Gabriela Kratochvílová získala díky svému vítězství v České Miss byt v Hloubětíně. Po letech strávených se spolubydlícími se těší na své první samostatné bydlení v životě.

Česká královna krásy získala byt 1 + kk v developerském projektu Nademlejnská společnosti Central Group. Nový domov o rozměru 32 metrů čtverečních má k dispozici na jeden rok.

Pokud se jí zalíbí, může si nemovitost s lodžií a sklepem odkoupit. Díky jedenáctému patru, ve kterém Gabriela nově bydlí, má přehled o celém širokém okolí a vidí i žižkovskou věž.  

"Z bytu jsem nadšená. Barvy jsou dobře sladěné a dají se kombinovat. Styl, ve kterém je pokoj zařízený, mi sedí. Určitě bych jednou volila něco v tomto jednoduchém stylu, který ke mně sedí a navíc i k mým doplňkům," svěřuje se s prvními dojmy Gabriela. Radost má i z velkého množství přirozeného denního světla.

Jak bydlí nová Česká Miss

"To je pro mě velká změna. Do této doby jsem bydlela se čtyřmi spolubydlícími. Přiznávám, že to bylo pro mě trošku náročné. Především časově, kdy jsme všechny bojovaly o koupelnu," vzpomíná nová miss, která má prvně v životě byt jen pro sebe.

Hloubětín je pro Gabrielu zatím neznámou lokalitou, ale už stihla zjistit, že hned vedle domu je cyklostezka. "Ráda jezdím na kolečkových bruslích a na kole, takže cyklostezka se perfektně hodí, stačí jen do sklepa vše nastěhovat a začít si užívat jízdu. Hlavně když bude dobré počasí," přeje si Kratochvílová, která se také věnuje mažoretkovému sportu.

Do bytu se chystá ihned nastěhovat. Dokonce si do něj již přivezla některé své věci a vystavila si zarámované fotografie rodiny, přítele a kamarádů. Nejvíc se ale těší na svou první noc. "Byt je menší, chybí zde ložnice, ale mám zde rozkládací pohovku, na které budu spát, hovět si, jíst, učit se. Jedna tato místnost bude pro mě vším," prozrazuje své plány studentka marketingové komunikace na Vysoké škole finanční a správní.

V bytě 1 + kk není klasická postel. Místo ní je zde rozkládací pohovka.

V bytě 1 + kk není klasická postel. Místo ní je zde rozkládací pohovka.

Do bytu si Gabriela přinesla již několik drobností.

Do bytu si Gabriela přinesla již několik drobností.

Může se hodit

Splňte si svůj sen o bydlení a najděte si byt dle svých představ. Vybírejte na Reality.iDNES.cz.

Gabriela se také velmi těší na vaření v nové kuchyni. Ta je ale nyní prázdná a čeká, až ji nová nájemnice zařídí. "Nemám v lince ani hrnek na kafe. Až pořídím vše potřebné, tak se dostanu i k pečení v troubě, na které se moc těším. Přeji si, aby byla nová kuchyně motivací a inspirací pro mé vaření."

Zatím plánuje, že v bytě bude žít sama. "Chci si zkusit bydlet sama a starat se o domácnost. S přítelem jsme krátce a sestěhování by bylo příliš uspěchané. Ani byt k tomu není uzpůsobený," vysvětluje.

Určitě však dojde na "kolaudační" večírek, na který pozve všechny finalistky, kamarády z Prahy a samozřejmě přítele. "Uděláme tady pořádnou oslavu a zapijeme, že mám konečně svůj byt. Strašně se těším, jak si ten rok svobodného života užiji," směje se Gabriela, jejímž snem je mít jednou velký rodinný dům, krásnou zahradu a hodně dětí.

Autor:

Nejčtenější

Horská chata zvenčí respektuje historii, uvnitř nabízí luxusní pohodlí

Původní část má fasádu z tradičního opalovaného dřeva.

České i moravské hory dohánějí letitý dluh. Přibývají moderní horské hotely a apartmány, staré se rekonstruují. Autoři...

Dům s nádhernými výhledy je plný dřeva, díky sklu má i spoustu světla

Velká rohová pohovka je dominantou odpočinkového prostoru, lze z ní obdivovat...

Někteří architekti řeší stavbu i interiér, ale to jsou spíš výjimky. Majitelé se proto obracejí na interiérové...

Jak se staví sen rok poté. Nové bydlení změnilo život mnoha rodinám

Příběh babičky a jejích dvou vnoučat: z úzké kuchyně a ložničky vznikla obytná...

Další ročník televizní show Jak se staví sen – extra začal návratem do rodin, kterým pořad pomohl v předchozím roce....

Byt pro mladý pár a psa měl štěstí. Odvážné nápady z něj udělaly palác

Byt stojí v centru Sao Paula, největšího a nejbohatšího města Brazílie.

Architektonická kancelář Pascali Semerdjian přestavěla byt v brazilském Sao Paulu. Bydlí v něm mladá dvojice vášnivých...

Dům, zahrada, sad. Rodina si splnila sen o klidném životě na vesnici

Stavba je posazena v nejvyšší části pozemku.

Příroda, klid, venkov, žádný signál, divoká zvěř a v noci absolutní tma. Na takovém místě si Petr se Šárkou postavili...

Další z rubriky

Shořel jí dům, místo pomoci teď žena bojuje s byrokracií

Z trosek domu paní Marcela nic nezachránila.

Jsou to jen necelé tři měsíce po apokalypse, která zasáhla pobřeží Pacifiku. Jak vypadá současnost? Sliby o pomoci...

Utekli z vlhkého bydlení v Anglii a postavili si dřevěný dům ve Finsku

Dům majitelé ladili do přírodních, tlumených a klidných barev, které souzní s...

Prostorný rodinný dům pro šestičlennou rodinu na finském venkově je dobrým příkladem toho, jak lze snoubit moderní...

Geniální Steve Jobs ovlivnil architekturu slavného studia Pixar

Nedaleko za hlídanou branou vjezdu je v nadživotní velikosti slavná lampa...

Studio počítačových animací Pixar se stalo světovým fenoménem nejen díky digitalizaci filmové tvorby, sbírce Oscarů a...

Najdete na iDNES.cz