Mají dva metry, dítě a chtějí dobře bydlet. Problém vyřešili studenti

aktualizováno 
Profesionální sportovci založili rodinu a v centru Tel Avivu si koupili třípokojový byt, který potřebovali zrekonstruovat. Architektka Maayan Zusmanová oslovila své studenty, kteří mladému páru vytvořili domov přesně na míru jejich výšce, aktivnímu životu a teniskám.

Přestavěný třípokojový byt je v centru Tel Avivu. Zbytečné příčky ustoupily otevřenému světlému prostoru. | foto: Maayan Zusman Interior Design

Dům ze čtyřicátých let minulého století nedaleko telavivského náměstí Habima si žádal generální rekonstrukci. Na celkové přestavbě se podílel ateliér architekta Amira Navona, se kterým Zusmanová pravidelně spolupracuje a na tuto tvůrčí dvojici se začaly nabalovat další nápady. 

Fotogalerie

Kromě Navona zapojila Zusmanová i další kolegyni, Karen Brockmannovou a zejména studenty interiérového designu ze soukromé školy Studio 6B, kterou před takřka dvaceti lety Navona založil a Zusmanová je jednou ze stálých pedagožek. 

Potěšení bylo na všech stranách. Žáci si vyzkoušeli práci na náročném úkolu přímo v praxi a majitelé za dobrou cenu obdrželi dokonalý servis. Do bytu se stěhovali jen s krabicemi osobních věcí, domov na ně čekal skvěle přichystaný do nejmenšího detailu.

Zusmanová, milovnice Paříže a všeho frankofonního, svou vášní infikovala i majitele bytu a celý interiér nechala upravit a vybavila ve stylu, jaký se přičítá současným moderním francouzský domácnostem. 

K mladé a svěží podobě bytu, který nepočítá s komplikovanými tvary a naopak těží z krásy kvalitních materiálů, velkým dílem přispěl pohled studentů. Umírněná barevnost je podle majitelů revoluční: kupříkladu kuchyňskou linku v barvě levandulové šedi prý jejich příbuzní museli dlouho vydýchávat. 

Doplňky a osvětlení jsou v neutrální paletě bílých a černých odstínů. Nadčasovost přináší dřevěné parketové podlahy, mramorové a dřevěné obklady dodávají punc luxusu, moderní ráz přidává trendy betonová stěrka. 

Nadčasovost přináší dřevěné parketové podlahy, mramorové a dřevěné obklady...

Nadčasovost přináší dřevěné parketové podlahy, mramorové a dřevěné obklady dodávají punc luxusu, moderní ráz přidává trendy betonová stěrka.

Bohaté prosklení mezi koupelnami a ložnicemi, minimum příček a zrcadlové stěny na skříních mají prostý důvod. Byt ve druhém patře obklopují sousední domy a koruny stromů, před rekonstrukcí byl příliš tmavý a neútulný. Nová dispozice v podobě velké obývací kuchyně s jídelnou a dvěma samostatnými ložnicemi prostoru prospěla. 

Veškeré vybavení bytu o celkové rozloze sto dvacet metrů čtverečních nechali tvůrci vyrobit na míru. Pro svou výšku by se majitelé ani s běžně dostupnými výrobky popasovat nemohli, brzy by se dostavil diskomfort a bolesti zad. Všechny skříně i police, kuchyňská linka s ostrůvkem, koupelnové skříňky i postele – vše je v prodloužené a zvýšené podobě. 

Autor: pro iDNES.cz
  • Nejčtenější

Byt v krkonošském paneláku se proměnil v luxusní horskou chatu

Paneláky do Krkonoš nepatří. Jenže už tam stojí. Tak co teď? Architekt Milan Jirouš se rozhodl pro hodně radikální...

Dům na nožkách a pozemek snů. Rodina víc nechce, o zahradu se nestará

Dům ze dřeva, ocele a kamenů sestavil pro tříčlennou rodinu architekt John Curran společně se svým bratrem. Pod jejich...

Odešli do Krušných hor. Manželka navrhla celý dům sama a dobře udělala

Krušné hory již dávno nejsou krušné. Zdecimované porosty osmdesátých let vystřídala bujná zeleň zdravých lesů, které...

Spala na podlaze, neměla skříň. Konečně se dočkala krásného bydlení

Anna žije již několik let po různých podnájmech a nedávno se rozhodla, že skoncuje se spaním na matraci i s provizorním...

Poradna architekta: panelákový retro byt 3+1 potřebuje radikální změnu

Bydlení v panelových domech na Jižním Městě sice bývá často vysmívané, přesto je tato lokalita velmi žádaná kvůli...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

  • Další z rubriky

Z nudného tradičního anglického domu vznikl funkční a veselý interiér

Architektonické studio LLI Design stojí za kompletní rekonstrukcí rodinného domu Butterton v anglickém hrabství...

Petra Černocká má chalupu v Kytlici. Není v ní nic z obchodu

V Kytlici, která je blízko německých hranic, stojí na kopci krásná zachovalá chaloupka. Petra Černocká ji zdědila po...

Odešli do Krušných hor. Manželka navrhla celý dům sama a dobře udělala

Krušné hory již dávno nejsou krušné. Zdecimované porosty osmdesátých let vystřídala bujná zeleň zdravých lesů, které...

Slavná horolezkyně Klára Kolouchová má domov a rodinu v pražském Podolí

Klára Kolouchová v létě zdolala K2 a jako první Češka vylezla na druhou nejvyšší horu světa. Při třetím pokusu to...

Najdete na iDNES.cz