V střešní nástavbě staršího činžovního domu vznikl moderní světlý byt pro mladý...

V střešní nástavbě staršího činžovního domu vznikl moderní světlý byt pro mladý manželský pár. Dekory dřeva doplňují neutrální tóny i svěží barvy. | foto: Josef Neumann

Na pomoc s malým bytem přizvali designérku, ta jej zaplnila psy

  • 28
Mají byt plný psů. Ne že by s majiteli bydleli. V tomto případě jde o grafiky Andyho Shawa, jejichž motivy psů se prolínají celým bytem a spoluvytvářejí jeho barevný koncept. Návštěva byla fotografovaná pro časopis Bydlení.

Byt s dispozicí 2+kk vznikl jako půdní nástavba v nově zrekonstruovaném činžovním domě. Když do hry vstoupilo studio Ambience Design, byl už byt hotový s podlahami, dveřmi a koupelnou a čekal na další zařízení.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.

Majiteli jsou mladí manželé, kteří si přáli moderní a svěží interiér, který bude působit mladistvě. To bylo základní zadání, dál už měla designérka volné ruce. Samozřejmě šlo také o rozpočet, který nebyl nejvyšší, a tak se kombinovalo levnější zařízení s dražšími designovými kousky.

Slovo designérky

„Zajímavé prostorové řešení tohoto bytu nás již při první návštěvě zaujalo. I když šlo o menší byt, navíc s podkrovním zkosením, věděli jsme hned, že se s ním bude dobře pracovat. Silnou stránkou bytu jsou krásné výhledy a dostatek světla,“ vysvětluje Jitka Kobzová ze studia Ambience Design.

Protože si klienti přáli pozitivně laděný interiér, vybrala jako zásadní prvek, i když jen ve formě obrazů, barevné grafiky s motivy psů od Andyho Shawa.

„Majitelé souhlasili, a tak jsem měla prvek, který udal základní barevné schéma, jež se pěkně doplňovalo s dekorem dubu. Svěží atmosféru interiéru umocňují příjemné valéry hořčicové a růžové v kombinaci s neutrálními odstíny bílé, šedé a černé barvy,“ říká designérka Kobzová.

Moderní minimalistická kuchyň ve světle šedé vyplňuje rohový prostor, v interiéru cíleně nijak nevyniká, a spíše jej nenápadně dotváří. Aby kompozice hlavního obytného prostoru nepůsobila přeplácaně, ostatní vybavení už je v neutrálních barvách.

Zajímavým prvkem prostoru je dřevěný stůl a židle z řady Figure od českého výrobce Situs. Hořčicová lavice pochází z dílny Ambience Design.

Antracitová sedačka s černým stolkem je usazená na světle šedém žíhaném koberci, jídelnu tvoří stůl a židle z masivu. Díky podkrovnímu zkosení zdí bylo v bytě komplikované umístit úložné prostory. Do bytu se vchází z úzké chodby o patro níž, kam se vešlo jen základní vybavení, jako je botník, věšáky a zrcadlo.

Úložné prostory pak vznikly nad schodištěm v chodbě mezi koupelnou a ložnicí skryté za nábytkovými skládacími dveřmi. Hlavní úložné prostory, komoda a šatní skříň jsou pak v ložnici.

Situs. Hořčicová lavice pochází z dílny Ambience Design. Zajímavým prvkem prostoru je dřevěný stůl a židle z řady Figure od českého výrobce.

„Estetiku obývacího prostoru nám zkomplikoval nešťastně umístěný nevzhledný radiátor, který hyzdil výhled na terasu. Navrhli jsme tedy speciální a opticky neutrální kryt, který nenarušil funkci topení. Ten vyrobil truhlář na zakázku,“ upozorňuje autorka návrhu.

Důležitou roli hraje osvětlení. Závěsná svítidla v ne zcela netradičním pojetí podporují optimistický dojem prostoru. Světla Jitka Kobzová vybrala z portfolia firmy Stockist.

O autorce

Jitka Kobzová založila společnost Home Staging a poté Ambience Design. V pětičlenném týmu vytvářejí elegantní a nápadité interiéry, jejichž společným jmenovatelem je kvalitně provedená práce. Důležitý je pro ně otevřený přístup ke klientům a respektování jejich potřeb. Zabývají se rezidenčními a komerčními interiéry u nás i v zahraničí.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.