Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 6. prosince 2022 Mikuláš
Připravujeme online reportáž

Multimediální den Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně

13:38

On-line reportáž končí, děkujeme za pozornost.

 • Tým, který na Multimediálním dni reprezentoval MF DNES a iDNES.cz. Zleva...

  Tým, který na Multimediálním dni reprezentoval MF DNES a iDNES.cz. Zleva šéfredaktor jihomoravské MF DNES Petr Škarda, redaktorka iDNES.cz Martina Vyroubalová, redaktorka MF DNES Dominika Hromková, redaktor MF DNES Lukáš Valášek, editor a redaktor MF DNES Jan Daněk. / Autor: Veronika Kovářová MF DNES

13:04
Na Multimediálním dni se prezentoval i Syndikát novinářů jižní Moravy. Organizace sdružuje nejen aktivní novináře, ale například i ty v důchodu, kteří své povolání nechtějí úplně opustit. Pořádá odborné novinářské akce a nabízí žurnalistům i možnost bezplatného právního poradenství. „Potěšilo nás a příjemně překvapilo, kolik mladých lidí se dnes zajímalo o naše fungování. Momentálně se právě intenzivně snažíme získat více členů z řad studentů,“ uvedl předseda jihomoravské sekce Jaroslav Bobek.
12:42

Umět relaxovat je důležité při práci i studiu...

 • Zóna MF DNES a iDNES.cz na Multimediálním dni FSS v Brně.

  Zóna MF DNES a iDNES.cz na Multimediálním dni FSS v Brně. / Autor: Veronika Kovářová MF DNES

12:25
„Byla jsem v Brně už tento čtvrtek na veletrhu vysokých škol Gaudeamus. Většinu informací, které tam říkali, už jsem ale měla zjištěné předtím. Tady je to určitě mnohem zajímavější. Byla jsem na besedě o konfliktu v Sýrii, který mě momentálně hodně zajímá,“ uvedla studentka gymnázia ve Frýdlantu nad Ostravicí Štěpánka Temperová, která si chce po maturitě podat přihlášku právě na Mediální studia a žurnalistiku.
12:09

Studenti se ke čtení pohodlně usadili...

 • Studenti v aule FSS soustředěně pročítají dnešní vydání MF DNES.

  Studenti v aule FSS soustředěně pročítají dnešní vydání MF DNES. / Autor: Veronika Kovářová MF DNES

11:58
„Na základní i na střední škole jsem psala do školních časopisů. Baví mě politika, i když se tomu hodně lidí v mém okolí podivuje. Zatím ale váhám, jestli psát, nebo se vydat jiným směrem,“ svěřila se studentka prvního ročníků kombinace oborů Mediální studia a žurnalistika a Politologie.
11:45

Šéfredaktor jihomoravských Deníků Tomáš Herman, mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová, šéf klientského servisu agentury PR.Konektor Rostislav Starý a redaktor jihomoravské MF DNES Lukáš Valášek v aule FSS diskutují o vztahu novinářů a PR specialistů. „Sedmý ročník akce je zatím velmi populární a návštěvnost je vyšší než v minulých letech,“ vyhlásili před začátkem debaty pořadatelé do mikrofonu.

 • Studentky se zajímají o možnost stáže a případné další uplatnění v MF DNES a...

  Studentky se zajímají o možnost stáže a případné další uplatnění v MF DNES a iDNES.cz. / Autor: Veronika Kovářová MF DNES

11:29
„Víte, až dostuduji, chtěl bych být šťastný s spokojený s tím, co dělám. Co mi poradíte, čemu bych se měl po studiích věnovat, jakému mediálnímu odvětví? Můžete mi říct, proč bych měl číst zpravodajství na webu a ne v novinách? Jak se promítla změna vlastníka do fungování vašeho vydavatelství? Uživí se novináři solidně? Amatérsky tvořím hudbu, co mám udělat pro to, abych prorazil? Student žurnalistiky a moderátor studentského Rádia R Jan Komínek nás svou zvídavostí potěšil.
11:01

Jak dlouho trvá naučit se s redakčním systémem a jak změnilo online zpravodajství fungování tištěných novin? I na tyto dotazy odpovídal na Multimediálním dni editor MF DNES.

 • Editor jihomoravské redakce MF DNES Tomáš Michálek odpovídá na dotazy...

  Editor jihomoravské redakce MF DNES Tomáš Michálek odpovídá na dotazy moderátora. / Autor: Veronika Kovářová MF DNES

10:49

„Debata o působení propagandy na média byla pro studenty určitě přínosná a zajímavá. Diskutující se v žádném případě neshodli, ale o tom to přece je, aby si vzájemně oponovali,“ zhodnotily studentky druhého ročníku FSS Aneta Chroustová a Markéta Chumkalová, které se u stánku iDNES.cz zajímaly o možnosti absolvování povinné praxe.

 • Multimediální den na FSS

  Multimediální den na FSS / Autor: Veronika Kovářová MF DNES

10:43
Nejrušněji je zatím u stánku Českého rozhlasu Brno, kde mohou budoucí nadějní žurnalisté či moderátoři zkusit namluvit krátký vstup na mikrofon. První studenti už dorazili i ke stánku iDNES.cz. „Jsem příjemně překvapený rozmanitostí zdejších workshopů a prezentací,“ pochválil Adam Tomek, který do Brna dorazil z Valašského Meziříčí, kde studuje gymnázium. Přijel společně s dalšími spolužáky se zájmem o média a možné budoucí uplatnění v nich.
10:01
Aulu Fakulty sociálních studií zaplnili novináři z tištěných, elektronických i audiovizuálních médií. K jejich stolům přicházejí první studenti středních škol. Moderátor právě oficiálně zahájil akci.
09:32

Zástupci médií jsou na svých místech a čekají na první zvídavé studenty. V zóně MF DNES a iDNES.cz jim redaktoři nejen zodpoví dotazy a přiblíží svoji každodenní práci, ale mohou si tam také zasoutěžit ve stolním fotbálku o zajímavé ceny.

 • Hostesky rozdávají na Multimediálním dni Fakulty sociálních studií MU v Brně...

  Hostesky rozdávají na Multimediálním dni Fakulty sociálních studií MU v Brně nejnovější výtisk deníku MF DNES a týdeníku 5plus2. / Autor: Veronika Kovářová MF DNES