Autobus s názvem Bio-Bus uveze čtyřicet cestujících a jezdí na biometan. Palivo vzniká ze splašků a zbytků jídla. Vyrábí jej právě v Bristolu v čističce odpadních vod GENeco vlastněné společností Wessex Water. Biometan vzniká v anaerobním procesu, kdy bakterie v prostředí s nedostatkem vzduchu vyrábějí právě tento hořlavý plyn. Ten nevzniká v čisté podobě, takže je následně ještě v procesu výroby paliva plyn vyčištěn (například zbaven i CO2) a pro lepší použitelnost ve spalovacím motoru je ještě přidán propan.
Autobus ujede na jedno natankování nádrží umístěných na střeše až 300 kilometrů. Náplň, která je k ujetí této trasy potřeba, vzniká z množství odpadu, které za rok vyprodukuje celkem pět osob. Splašky od jedné osoby tak stačí na ujetí zhruba 60 kilometrů. To znamená, že na roční odpad od jednoho dospělého ujede autobus cestu z letiště do centra Bathu a téměř zpět. Ve srovnání s běžným autobusem poháněným naftou jsou emise CO2 o 30 % nižší.
Autobus každý měsíc převeze 10 tisíc pasažérů. Bristolská čistička odpadních vod zpracuje ročně 75 milionů krychlových metrů splašků a 35 tisíc tun zbytků jídla. Ročně vyrobí 17 milionů krychlových metrů biometanu, což je podle jejich představitelů množství, které by dovedlo po celý rok pohánět 8 300 domácností.