Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 13. dubna 2021 Aleš

Online reportáž

17:27
Situace v Londýně se uklidňuje. Na východě metropole se rozjely příměstské vlaky, obnovuje se i provoz autobusů. Online reportáž iDNES končí, další dění sledujte v článcích. Děkujeme za pozornost.
17:18
Ministerstvo obrany oznámilo, že po londýnských útocích monitoruje bezpečnostní situaci v Česku. V pohotovosti je i krizový štáb. Armáda procvičuje krizové scénáře v případě ohrožení země.
17:12
Londýnská policie vyzvala obyvatele britské metropole k velké obezřetnosti. "Nejsme si jisti, že už je po všem," uvedl mluvčí.
17:06
Spojené státy se rozhodly přece jen posílit bezpečnost. Zaměří se především na železnici a metro, chod letišť zůstane stejný.
16:57
Londýnští záchranáři ošetřili asi 45 kriticky či velmi vážně zraněných lidí. "Mnoho z nich bylo popálených, některým exploze utrhla nebo zlomila končetiny," řekl Russell Smith z londýnské ambulance. Do terénu vyjelo celkem 100 sanitek záchranné služby.
17:17
16:53
Londýnská policie odmítla spekulovat, zda za bombovými útoky stojí sebevražední atentátníci nebo nálože někdo nastažil předem. "Na jakékoliv závěry je ještě brzy," sdělil policejní mluvčí. V souvislosti s atentáty nebyl zatím nikdo zatčen, dodal.
16:50
Provoz metra a autobusů by měl být v plné míře obnoven dnes v noci, uvedli úředníci zodpovědní za hromadnou dopravu v britské metropoli.
16:37
Německý ministr vnitra Otto Schily prohlásil, že londýnské útoky nesou znaky Al-Kajdy. "Tvrdit to s určitostí však ještě nelze," řekl.
16:34
Londýnská policie potvrdila nejméně 33 obětí ranních výbuchů. Počet může ještě vzrůst. Na padesát lidí je zraněno těžce, přes 300 lehce. Policie tvrdí, že nedostala před útoky žádné varování a nikdo se jí taky nepřihlásil k odpovědnosti. "Byl to útok na nevinnou veřejnost," řekl policejní mluvčí.