Pistorius se málem porval v klubu. Pak zaplavil Twitter citáty z Bible

  15:37aktualizováno  15:37
Případ Pistorius dále plní stránky světových médií. Hendikepovaný atlet se o víkendu málem porval v jednom z johannesburgských nočních podniků. Pistorius tvrdí, že na něj slovně zaútočil podnikatel Jared Mortimer. Ten však tvrdí, že to byl Pistorius, kdo hádku začal. Byl prý opilý a agresivní.

Oscar Pistorius se po měsíci vrátil k soudu v jihoafrické Pretorii (30. června 2014). | foto: AP

Anneliese Burgessová, mluvčí Pistoriuse, potvrdila, že se hádka odehrála v sobotu večer ve VIP salónku luxusního klubu Sandton v centru Johannesburgu. Podnikatel Jared Mortimer se podle ní začal Pistoriuse „agresivně vyptávat“ na jeho soudní proces, píše BBC.

Kauza Pistorius

Mortimer však tvrdí, že hádku vyprovokoval Pistorius, který byl „opilý a velmi agresivní“, strkal do něj a zasyčel: „Na mě nikdy nevyzraješ.“ Na oplátku do něho prý Mortimer vrazil a shodil ho do křesla. V tom zasáhla ochranka a muže od sebe roztrhla, píše jihoafrický server The Juice.

Burgessová uvedla, že Pistorius trávil sobotní večer v nočním klubu se svým bratrancem. „Seděli v klidnější části VIP salónku, když je muž oslovil. Začal se agresivně vyptávat na záležitosti kolem soudního procesu. Oscar proto po střetu klub společně s svým bratrancem opustil. Můj klient nyní lituje, že šel na takto veřejné místo a přitáhl na sebe nežádoucí pozornost,“ řekla mluvčí hendikepovaného běžce.

Mortimer však tvrdí, že ho s Pistoriusem v klubu seznámil společný přítel. „Vyprávěl mi, jak vlivná je jeho rodina a jaké má kontakty. Dokonce vytáhl telefon, aby mi ukázal fotky svých obrněných aut,“ řekl Mortimer. Pak ho prý několikrát štouchl do hrudi.

Fanoušky zahrnul citacemi z Bible a fotkami postižených

V neděli, jen pár hodin po incidentu v klubu, se na Pistoriusově twitterovém účtu objevilo několik citátů z Bible. „Bůh je blízko těm, kdo mají zlomené srdce,“ uvádělo se v prvním příspěvku. Následovala koláž fotografií Pistoriuse a hendikepovaných dětí s popiskem „Máte možnost změnit něčí život.“ Dalším příspěvkem byly výňatky z monografie člověka, který přežil pobyt v Osvětimi.

Fotogalerie

V pondělí ráno pak Pistorius svým 353 tisícům fanoušků, kteří ho sledují na Twitteru, vyslal další vzkaz. „Pane, prosím tě, abys ponořil ty, kdo žijí v bolesti, do své řeky uzdravení,“ napsal.

Pistorius před soudem v Johannesburgu čelí žalobě z úkladné vraždy své přítelkyně Reevy Steenkampové. Atlet nepopírá, že modelku loni na svátek svatého Valentýna zastřelil skrze dveře na toaletu. Tvrdí však, že to udělal omylem - spletl si ji se zlodějem.

Minulý týden Pistoriusovi právníci dokončili obhajobu a soudní proces byl odročen. Pokračovat bude 7. srpna, kdy obě strany přednesou závěrečnou řeč a soudce vynese verdikt. Sportovec je kromě vraždy obžalován také z nedovoleného ozbrojování. Pokud ho soud shledá vinným, hrozí mu až doživotí.

Pistoriusovi advokáti před soudem tvrdili, že jejich klient trpí úzkostnou poruchou. Atlet proto podstoupil měsíční vyšetření, které to vyloučilo. Podle psychologického posudku však stále truchlí kvůli smrti své přítelkyně a hrozí, že se pokusí o sebevraždu.

Pistorius se v průběhu procesu omluvil rodičům zastřelené dívky:

Autor:

  • Nejčtenější

S Gottem se na Žofíně loučilo téměř 50 000 lidí. Dostalo se i na poslední

Na pražském Žofíně lidé dávali poslední sbohem zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. Rozloučení skončilo deset minut před...

Rakev s Karlem Gottem vyprovodily ze svatého Víta rodina, potlesk a zvon

Stovky hostů z řad umělců, sportovců, politiků a blízkých se rozloučily se zesnulým Karlem Gottem na zádušní mši v...

Turecko vede pozemní útok proti Sýrii, po dělostřelecké a letecké přípravě

Turecko zahájilo ve středu večer pozemní boje na severu Sýrie. Invazi předcházelo letecké a dělostřelecké bombardování...

Komunista Ondráček opisoval ve své disertační práci, bral si celé odstavce

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček opisoval ve své disertační práci, díky níž na Univerzitě Palackého v Olomouci v...

Rybář, či fanoušci z Německa. První lidé přišli na Žofín 16 hodin předem

Na rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem čekají u paláce Žofín v centru Prahy už první fanoušci. Jako vůbec...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Při demonstracích v Katalánsku zadrželi 51 lidí, nejméně 170 je zraněných

Podle španělské vlády bylo při nepokojích od úterý zadrženo 51 lidí a zraněno 72 španělských a katalánských policistů....

Konec stavu nouze na mexické hranici nebude. Trump vetoval rezoluci Kongresu

Prezident Spojených států amerických Donald Trump vetoval společnou rezoluci obou komor Kongresu, která měla zrušit...

Média mají odposlechy ze slovenské korupční kauzy Gorila, trvají 39 hodin

Do médií unikla nahrávka z korupční aféry, která se týká podezření z uplácení politiků a vysokých úředníků finanční...

Azylové centrum u hranic s Českem, kde útočil Afghánec, uzavřou do konce týdne

Ubytovna pro žadatele o azyl v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic, kde v pondělí Afghánec pobodal...

Najdete na iDNES.cz