Sídlo vydavatelství Mladá fronta

Sídlo vydavatelství Mladá fronta | foto: Profimedia.cz

Vydavatelství Mladá fronta hrozí konec provozu. Elektronická aukce nebude

  • 4
Vydavatelství Mladá fronta, které je v insolvenci, hrozí zastavení provozu. Původně se mělo prodat v elektronické aukci za vyvolávací cenu 25,5 milionu korun, kterou navrhovala insolvenční správkyně Petra Hýsková. Krajský soud však rozhodl, že v tomto případě výjimku neudělá a aukce tedy nebude. Věřitelé žádají přibližně 400 milionů korun.

V insolvenčním řízení se s pohledávkami přihlásilo přes 400 věřitelů, žádají asi 400 milionů. Hýsková navrhla prodej Mladé fronty v elektronické aukci s vyvolávací cenou 25,5 milionu korun. Potřebovala ale souhlas věřitelského výboru a výjimku od soudu. „Insolvenční soud konstatuje, že takovou výjimku nepovolí,“ uvedl v odůvodnění soudce Miloš Vondráček.

Vydavatelství Mladá fronta nemá žádnou spojitost s deníkem Mladá fronta DNES, který patří vydavatelství MAFRA.

„Za těchto okolností elektronická aukce určitě nebude možná. Předpokládá to celkovou shodu všech účastníků. Směřuje to k zastavení závodu, jiný konstruktivní prostor tam nevidím. Udělali jsme maximum, ale vůle věřitelů je vyšší karta,“ řekla Hýsková. Souhlas k aukci navíc nedala ani firma Czech Property Investments (CPI), jíž Mladá fronta dluží.

Ztráty vydavatelství rostou měsíčně o miliony Kč. Autoři knih vypovídají licenční smlouvy a z vydavatelství odcházejí zaměstnanci. Provoz vydavatelství je ztrátový.

Do vydavatelství patří mimo jiné týdeník Euro a portál Euro.cz. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 250 nových titulů. Mladá fronta vydává i auto-moto a hobby magazíny, zdravotnické časopisy nebo periodika pro děti. Majitelem je podnikatel František Savov, který žije v Londýně a v ČR je obviněn v kauze daňových podvodů.

,

Video