| foto:  ČTK/Kamaryt Michal, Mediahub

Kdo může řídit ČT? Představujeme kandidáty na generálního ředitele

Vizitky kandidátů na generálního ředitele České televize, které dnes Rady ČT vybrala do druhého kola výběrového řízení.

Petr Dvořák (52; generální ředitel ČT) - Veřejnoprávní televizi vede od roku 2011, předtím byl mezi roky 2003 až 2010 generálním ředitelem české komerční jedničky TV Nova. Česká televize za jeho působení například spustila dětský kanál Déčko (kombinovaný s umělecky zaměřeným ČT art), bylo také otevřeno nové studio v Brně.

Jihočeský rodák vystudoval ČVUT, před listopadem 1989 byl kandidátem KSČ. Spoluzaložil úspěšnou PR agenturu B.I.G. a od roku 1993 spolupracoval s finanční skupinou PPF, kde byl znám jako pravá ruka šéfa skupiny Petra Kellnera. Do médií přišel se vstupem PPF do Novy v roce 2002, nejprve byl jednatelem firmy, do křesla generálního ředitele usedl v květnu 2003 po odvolání Vladimíra Železného a zůstal v něm i poté, co Novu koncem roku 2004 koupila americká mediální společnost CME.

ČTK/Doležal Michal

ČTK/Doležal Michal

Martin Konrád (46; bývalý ředitel televize Prima) - Televizi Prima vedl jako generální ředitel přibližně rok, od února 2013 do března 2014. Předtím působil ve stejném médiu čtyři roky jako obchodní ředitel. Po odchodu z čela Primy, kam se v březnu 2014 vrátil bývalý šéf stanice Marek Singer, se Konrád začal věnovat působení ve vlastní firmě Rentalis, která se mimo jiné zabývá pořádáním kurzů pro vrcholové manažery.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou (1994), později získal titul MBA na University of New York in Prague. Za začátku kariéry krátce působil ve společnosti Ticket restaurant, od roku 1996 se věnoval médiím. Byl ředitelem deníku Metro (1996 až 1998) a obchodním ředitelem skupiny Regie Radio Music (1998 až 2008). Na konci roku 2012 zakládal obchodní zastoupení Media Club, které prodává kromě Primy reklamu TV Barrandov.

 ČTK/Peška Stanislav - Karel Novák vpravo

ČTK/Peška Stanislav - Karel Novák vpravo

Karel Novák (46; dramaturg ČT, někdejší šéfredaktor zpravodajství) - V České televizi působí od začátku 90. let, v minulosti byl i šéfredaktorem zpravodajství (od roku 2002 a později v letech 2010 až 2011). V současnosti působí mimo jiné jako vedoucí dramaturg pořadu 168 hodin. Absolvent pražské filozofické fakulty nastoupil do televize v roce 1994 ještě jako student, postupně prošel řadou funkcí, byl redaktorem, vedoucím vydání, zástupcem šéfredaktora a později šéfredaktorem. Působil také v čele zpravodajství ostravského studia ČT.

ČTK/Zbyněk Stanislav

ČTK/Zbyněk Stanislav

Jiří František Potužník (46; šéf české účasti na výstavě Expo 2015, někdejší zpravodaj ČT v Bruselu) - Působil jako zpravodaj České televize v Bruselu (2002 až 2007), později byl mluvčím premiéra Mirka Topolánka pro předsednictví České republiky v Evropské unii. Od roku 2009 se věnuje české účasti na světových výstavách, byl mluvčím české účasti na Expo 2010 v Šanghaji a o pět let později generálním komisaře českého pavilonu v Miláně. Nedáno vyhrál výběrové řízení pro Expo 2020 v Dubaji. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK, do České televize nastoupil v roce 1993, začínal v zahraniční redakci.

Petr Vinklář (29; ekonom) - Absolvent pražské Vysoké školy ekonomické začínal jako finanční konzultant, poté byl tři roky auditorem ve společnosti KPMG (listopad 2010 až březen 2014). Následující dva roky pracoval jako manažer ve společnosti vyrábějící a dovážející zvířecí krmiva Hill’s, od loňského roku působí v mediální a reklamní agentuře Rebel & Glory. V médiích dosud nepůsobil.


Video