Sociální pedagog má za úkol kromě pomoci rodinám také řešení sporů mezi žáky...

Sociální pedagog má za úkol kromě pomoci rodinám také řešení sporů mezi žáky nebo potírání šikany. Ilustrační foto: Shutterstock | foto: Shutterstock

KOMENTÁŘ: Zbytečný rozruch. Dva povinné jazyky nemají logiku

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Tisíce lidí podepisují petici za zachování dvou povinných cizích jazyků na druhém stupni základní školy. Ale velkou logiku to nemá a ­tuto povinnost podporuje pouze 15 procent učitelů, píše Radek Sárközi, prezident spolku Pedagogická komora.

Ministerstvo školství zveřejnilo návrh změn ve výuce na základních školách a v nižších ročnících víceletých gymnázií, které by se měly začít zavádět do škol od roku 2024. Dokument „Hlavní směry revize Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání“ má 92 stran a ­v průběhu dubna mohl kdokoliv zaslat své připomínky k tomuto textu prostřednictvím formuláře na speciálním webu ministerstva.

Hlavní problém vidím v tom, že na druhý cizí jazyk jsou nuceni docházet i žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří mají problémy nejen s angličtinou, ale často už s češtinou.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video