Jaroslava Hlinková z Proseka by se přimlouvala za omezení pohybu lidí i psů po trávnících, zejména po vnitroblokové zeleni na sídlištích. "Myslím si, že je k dispozici dost hřišť a není nutné, aby děti hrály třeba fotbal ještě i vedle hřiště na zeleni."
Ladislavě Součkové z pátého obvodu se nelíbí, že by děti měly přijít o možnost sáňkování či bobování v parcích. I proto, že sníh ve městě leží pár dní v roce, by takový zákaz byl podle ní velice účelový. "Psi jsou velká bolest. Chodím se čtyřletou dcerou do Kinského zahrady, ale musím říct, že děti na trávu nemohou. Sady v Praze patří psům. Ti by proto měli mít vyhrazená místa. Ale ono se lépe zajistí, aby se na trávník nedostali lidé," domnívá se.
Také Miroslavu Procházkovi ze Smíchova vadí, že zatímco po Kinského a Seminářské zahradě běhají zcela volně desítky velkých psů, dítě musí zůstat na asfaltové cestě, protože trávníky jsou znečištěné. "Dítě co chvíli zvedat a nemůže si sníst v parku ani jablíčko, aby se u něho neobjevil nějaký pes. Majitelé sice vždy říkají, že ten jejich nic nedělá, ale to je blbý argument, když hafan je o hlavu vyšší než dítě," uvedl Procházka. Psi by podle něho měli chodit po parcích na vodítku.
Podobné zkušenosti má i Renata Nováková z Vinohrad v Riegrových sadech, přes které vodí dítě do školky. "V sadech se oplocují nové stromky, tak simyslím, že by se měl oplotit i nějaký prostor pro psy. Kolikrát nevím, zda mám hlídat dítě nebo nákup, protože smečky psů jsou dost velké."
"Je to strašné, že se pobyt mých dětí ve svobodné zemi omezuje na klec pískoviště! Psi mají podstatně větší práva, pozornost a ochranu společnosti, než děti a mně to opravdu velmi vadí. Řeči o větší zodpovědnosti majitelů psů jsou slepá ulička, protože zraní-li pes dítě je zjišťování totožnosti většinou nepřítomného majitele asi poslední, co rodiče v tu chvíli napadne," uvedla Anna Fleková.
Dagmar Střelcová z Karlína je přesvědčena, že ve veřejné zeleni by měl být pro každého vyhrazen nějaký prostor. "Je příjemné sednout si na čistý trávník. Psi by měli mít prostor v parku, aby se mohli proběhnout. Protože pes držený jen na vodítku, může pak být zlý," řekla. Považovala by za nesmysl, kdyby všude v parcích měli lidé zakázáno jezdit na kolech a bruslích.
Za možnost volného pobíhání psů se přimlouvala také Jana Čižinská z první městské části. "Je s podivem, že vadí pobíhající psi, ale válející se narkomani a alholici na Kampě ne," uvedla.
Helena Dluhošová z Prahy 2 si neumí představit, že by své dva čuvače nemohla pustit ze řemínku. Podle stavu parku na náměstí Jiřího z Poděbrad si myslí, že by se strážníci spíš měli věnovat těm, kteří v noci ničí lavičky a ostatní zařízení.
Kláře Kočové není jasné, k jakému účelu by mělo být vodění psů na vodítku. "Napadají mě pouze dvě možnosti: k udržování "anglických" trávníků, což určitě nezaručí psi na teleskopických vodítkách nebo k ochraně chodců před případným napadením psa. V této souvislosti nemám nic proti tomu, aby psi měli během svého venčení náhubek," míní Kočová. Domnívá se, že žádná vyhláška nezabrání tomu, aby majitel nedopřál svému psu volné proběhnutí, které pokládá za základní část psího života.