Mimořádná schůze Sněmovny k návrhu na omezení mimořádné červnové valorizace důchodů. Na snímku hovoří Tomio Okamura. (1. března 2023) | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

KOMENTÁŘ: Hlasování o nedůvěře se změnilo v marketingový nástroj opozice

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Hlasování o nedůvěře vládě z minulého týdne podtrhlo fakt, jak moc se česká parlamentní demokracie proměnila v parodii sebe samé. Slupka zůstala, ale uvnitř je prázdno, píše komentátor MF DNES Miroslav Korecký.

Na parlamenty se nadává od chvíle, kdy vznikly. Protože je obtížné si připustit, že podoba parlamentu, tedy jeho efektivita, racionalita, noblesa i ctění regulí, je obrazem stavu celé společnosti.

Když dnes vidíme, jak funguje naše Poslanecká sněmovna, o vyprázdněném bezmocném Senátu ani nemluvě, člověka napadne: představovali si to snad takto naši otcové ústavodárci? (Respektive i matky ústavodárkyně, protože na podobě české konstituce se podílely i tři ženy…) Ti z nich, kdo už jsou v Pánu, se asi otáčejí v hrobě, ti živí se drbou za uchem.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video