NÁZOR: Omlouvat se nebudu, píše odborář Dušek

  10:12aktualizováno  10:12
Boj o benefity většiny občanů ČR se změnil ve štvanici na Duška. V době, kdy každému už muselo být zřejmé, že ministr Kalousek neuspěje ani napodruhé se svým úmyslem zasadit ránu odborářům zdaněním a ve svém důsledku možná i zrušením jejich benefitů, se obyčejný rozhovor o benefitech stal důvodem k zahájení nevídaného a neadekvátního útoku na moji osobu.

Předseda Svazu odborů služeb a dopravy Jaromír Dušek. | foto:  David Neff, MAFRA

S redaktorem Lidových novin jsem měl více než dvouhodinový rozhovor, ve kterém jsme se především bavili o původu benefitů, o významu a postavení odborářů v Česku a v EU v rámci sociálního dialogu i o tom, že prakticky neexistuje odvětví v Česku, které by v nějakém rozsahu benefity neposkytovalo. Velká část tohoto rozhovoru byla otištěna s tím, že jsem nepožádal o autorizaci.

Ve chvíli, kdy se mě redaktor dotázal, jaké jsou lobbistické a vlivové vazby pana generálního ředitele Žaludy, kdože ho podporuje a kdo nad ním drží ochrannou ruku, tak jsem vyřkl onu větu, kdo koho vlivově chrání či drží ochrannou ruku a kdo je s kým ekonomicky a lobbisticky propojen.

Použil jsem u toho výrazy, které byly otištěny. V žádném případě to nemělo znamenat, že "to" někdo s někým dělá, a nemělo to znamenat urážku celé minority, jak si to mnozí dnes snaží vykládat.

Snažil jsem se popsat vlivové struktury mimo jakoukoli státní kontrolu, které rozhodují v rámci Českých drah úplně o všem a které mají na svědomí neprůhledné používání státních prostředků i vlastních zdrojů ČD pro historicky největší protekcionářský tok peněz na ČD.

V roce 2008 si nejdříve bez jakéhokoli souhlasu dozorčí rady představenstvo ČD, a. s., v čele s Žaludou samo rozhodlo o vlastních odměnách a benefitech, které zatajilo před dozorčí radou a které by jim záviděl premiér i prezident na Hradě.

Zároveň v tomto roce vydali na údajnou reklamu pro spřátelené lobbistické struktury (pan Janoušek apod.) stovky milionů, které nic nepřinesly, a došlo k razantnímu poklesu počtu cestujících.

Je zajímavé, že židli panu generálnímu řediteli zachránili zástupci Odborového sdružení železničářů v dozorčí radě. Do tohoto procesu údajně zasáhl lobbista Janoušek, který přinutil tehdejšího ministra dopravy Bendla, aby pana Žaludu udržel ve funkci.

A tak se dál pro kamarády vytvářely nové posty, obvykle bez jakékoli pracovní náplně, neboť je těžké připravit u železnice pracovní náplň třeba pro správce golfového hřiště nebo zkrachovalého prodavače svítidel či kolegu z libereckého zastupitelstva.

České dráhy zcela ovládl klientelismus, který zcela koordinuje a ovládá všemocný tajemník pana Žaludy, pozounista Veverka, který žádnou adekvátní kvalifikaci pro svoji funkci nikdy nezískal a jeho mzdu mu může závidět i prezident.

Ve výše zmíněném rozhovoru pro Lidové noviny jsem spontánně použil výraz, který popisuje nepotismus obrovského rozsahu, a tři hlavní aktéry, o kterých mám informaci od mých kamarádů homosexuálů, že jsou homosexuálové, jsem takto pojmenoval, neboť jejich orientace tyto nepotické vazby vytváří.

V žádném případě, a to zdůrazňuji, jsem se ani v minulosti, ani v současnosti, ani do budoucna nechtěl vymezovat vůči homosexuálům, protože k tomu nemám sebemenší důvod a mám mezi nimi řadu kamarádů.

Všem slušným členům této menšiny, kterých se moje vyjádření dotklo, se omlouvám. Nemohu ale zavírat oči nad tím, když se několik všehoschopných tunelářů využívajících nepotismus - protežování - skrývá a schovává za celou homosexuální komunitu.

Desítky let bojuju proti korupci na všech pozicích, kde jsem působil, a proti špatnému hospodaření s prostředky daňových poplatníků, a dokonce jsem z těchto důvodů se svými kolegy i úspěšně stávkoval na železnici. Poté, co jsem byl na základě pomluv a podrazů ze strany mých bývalých kolegů vytěsněn z pozice předsedy OSŽ, nemám možnost na toto neuvěřitelné tunelování působit prostřednictvím kdysi silného odborového svazu a prostřednictvím DR, kde bohužel stávající zástupci zaměstnanců mají přivřené oči ve slastném očekávání dalších výhod, které svaz z tohoto přístupu bude mít.

Nezbylo mi proto než se o to pokusit prostřednictvím médií a tlaku mých kolegů v rámci Českých drah.

Jednu možnou omluvu přece jen chystám. Když některý ze tří mnou jmenovaných úředníků veřejně prohlásí, že není homosexuál, slibuji, že se mu veřejně za toto pojmenování omluvím. Za nic jiného se omlouvat nehodlám a spíše budu vyžadovat omluvu pana Slamečky za jeho výroky, které vyvolávají nenávist, a za to, že diskriminuje Duškovy lidi.

Autor:

  • Nejčtenější

S Gottem se na Žofíně loučilo téměř 50 000 lidí. Dostalo se i na poslední

Na pražském Žofíně lidé dávali poslední sbohem zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. Rozloučení skončilo deset minut před...

Rakev s Karlem Gottem vyprovodily ze svatého Víta rodina, potlesk a zvon

Stovky hostů z řad umělců, sportovců, politiků a blízkých se rozloučily se zesnulým Karlem Gottem na zádušní mši v...

Turecko vede pozemní útok proti Sýrii, po dělostřelecké a letecké přípravě

Turecko zahájilo ve středu večer pozemní boje na severu Sýrie. Invazi předcházelo letecké a dělostřelecké bombardování...

Komunista Ondráček opisoval ve své disertační práci, bral si celé odstavce

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček opisoval ve své disertační práci, díky níž na Univerzitě Palackého v Olomouci v...

Rybář, či fanoušci z Německa. První lidé přišli na Žofín 16 hodin předem

Na rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem čekají u paláce Žofín v centru Prahy už první fanoušci. Jako vůbec...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Na ledvinu se čeká rekordně krátkou dobu, čas by mohl být ještě kratší

Na transplantaci ledvin čekají pacienti v České republice zhruba jeden rok. Na západě Čech je to jen kolem čtvrt roku....

Poslanci schválili zpřísnění pravidel pro chov psů, štěňata bude nutné čipovat

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a...

Nejsou lidi. Třem čtvrtinám kojeneckých ústavů chybí lékaři a fyzioterapeuti

Téměř tři čtvrtiny dětských domovů a center pro děti do tří let nemají potřebný personál tak, jak jim ukládají...

Výdaje na vědu v Česku vzrostly o 12 miliard, blížíme se průměru EU

Výdaje na výzkum a vývoj v České republice loni vzrostly meziročně o 12,3 miliardy na rekordních 102,8 miliardy korun....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz