Diskuze

Čeští vědci vyvíjí lék na klíšťovou encefalitidu. U pokusných zvířat zabírá

Čeští vědci výrazně pokročili ve vývoji léku proti klíšťové encefalitidě. Látka, kterou objevili, skvěle zabírá u pokusných zvířat. Kdy se lék dostane k pacientům, lze však podle výzkumníků těžko odhadnout. Záleží na zájmu farmaceutických společností, píše v sobotním vydání MF DNES.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AL

Nevím, říkala mi naše doktorka už před elty, že existuje vakcína, která skvěle zabírá u zvířat, ale zatím nefunguje u lidí. Že by už průlom?

0 0
možnosti
PN

a co fanaticti vegani, odpurci klecovych zvirat to jim nevadi, ze tato zvířata umírají za ne zcela standardní podmínkách v laboratořích?

2 1
možnosti
SA

Snad pochopíte rozdíl mezi chovem zvířat pouze pro naprosto zbytečné kožešiny a výzkumem neléčitelné choroby.

A co s tím mají společného vegáni, to už se zcela vymyká mému chápání vašeho příspěvku. On někdo ty laboratorní myši prodává k jídlu????

A vy jste pro co? Pro chov zvířat v klecích na kožešiny a proti vegánům, nebo naopak? To jsem také nepochopil!?!

3 0
možnosti
SA

Proč se farmaceutické firmy moc nehrnou do drahého zavedení léku proti encefalitidě je poměrně jasné z následujících dat.

V Německu onemocnělo v roce 2014 "celých" 260 občanů, z nichž zemřelo přibližně 30 procent, tj.asi 80 infikovaných. Všichni onemocnělí nebyli očkováni.

Ve stejném roce ZEMŘELO v Německu přibližně 24.000 tisíc lidí na chřipku. Opakuji ZEMŔELO.

Proti encefalitidě existuje velmi účinné a dlouho imunizující očkování, které je v Německu zadarmo pro každého.

Navíc článek vzbuzuje dojem, že pouze "čeští vědci" jsou ve výzkumu činní a úspěšní. Na světě existují stovky laboratoří, jak soukromých, tak i státních, které účinný lék vyvíjejí. Pokud vím, nejdále je německý Robert-Koch institut.

1 0
možnosti
KH

Stovky laborek pracují na léku proti encefalitidě? Není to málo?? ;-)

0 0
možnosti
Foto

no a opět objevují ameriku , už naše babičky věděly že stačí si vzít do kapesníku trochu rozdrceného fenyklu a klíštata se vám obloukem vyhnou

2 0
možnosti
SA

A dnes existují levné a účinné spreje, takže bez hledání fenyklu a balení do kapesníku.

1 0
možnosti
VH

Testovanie aj vyrobu by mohol riesit stat .. na toto by som pokojne prispel. A snad by sa mohol stat venovat aj dalsim liecivam.. aby farmaceutickym spolocnostiam vytrel ... no viete co

0 0
možnosti
KZ

A z čeho myslíte, že je financovaná Akademie věd a její jednotlivé ústavy? Ano, jsou tam dotace, ale je tam právě státní rozpočet. Akademie není soukromá firma.

0 0
možnosti
PK

P44a26v27e37l 83K13u89n94c

20. 5. 2017 9:16

Proč léčit nemocné, když za očkování zdravých se vybere víc?

0 0
možnosti
Foto

to je ten problém že nejde o zdraví ale o prachy ,pořád jen prachy prachy a prachy nic jiného je nazajímá

2 0
možnosti
Foto

To by mě trefil šlak! V článku ze dneška z jiného soudku se člověk dočítá, jak se budou řešit dotace na stojící vlak - už to je na hlavu. A nyní, pro něco tak zásadního jako je věda a zdraví nikoho nezajímá, neboť to není dosti lukrativní?

0 0
možnosti
TT

Ale ono to lukrativní je. Akorát že podnikatelé jezdí jen po těch hlavních trasách, kde to fakt sype.

0 0
možnosti
DK

Zkuste proti klíšťatům (komárům a jiným potvorám) Riboflavin. Co ho v sezóně celá rodina bereme, klíšťata před námi prchají.

0 0
možnosti
MV

A jak máte jistotu asociace právě s Riboflavinem? Třeba máte štěstí a klíšťatům se prostě vyhnete. Zkuste část rodiny ošetřit Riboflavinem a část ne a potom se můžete přesvědčit, zda tam nějaká souvislost je.

0 0
možnosti
PK

Skvělé, čeští vědci opět bodují. R^[>-]V

1 0
možnosti
JW

J92a28r15d40a 61W10o63l94f

20. 5. 2017 8:35

R^ Na to bych klidně něco přidal. Škoda, že není nějakej vir, kterej by napadal klíšťata a hubil je po milionech. To by byla věc.

11 0
možnosti
OU