Diskuze

Chřipka řádí, lékárny byly zavřené

První den roku naplno odhalil problém, před nímž dosud kraje zavíraly oči. V řadě míst museli cestovat nemocní lidé s recepty z lékařské pohotovosti i několik desítek kilometrů, protože v blízkosti nebyla pohotovostní lékárna.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

barbudo

5. 1. 2004 10:30
Ještě malé doplnění...
... člověk, jehož léčení vyžaduje pohotovostní lékárnu pravděpodobně není způsobilý řídit motorové vozidlo. Je tedy třeba, aby oněch 100 - 120 km absolvoval vlakem či autobusem a o nákazu se podělil s dalšími zájemci.
0 0
možnosti

Michalll

3. 1. 2004 18:51
V Rusku za takových okolností
otevírají překupníci zásoby vodky, nebo alespoň denaturák.
Zvažme včas, jestli to není pro nás vhodnjěší řešení, než léky v trezorech s lekárníky u moře.
Michal, libčeves, t. 603771186
0 0
možnosti

barbudo

3. 1. 2004 18:46
Drobné upřesnění.
V článku se píše, že pohotovostní lékárny se ruší, neb je jejich provoz neekonomický. To je pravda pouze tehdy, je-li lékárna toliko prodejnou léků. Pokud jde o zdravotnictví a jeho náklady, je to nepravda, neřku-li vulgární lež.   
0 0
možnosti

vamberk

3. 1. 2004 14:55
Tenhle bordel by snad měl především zajímat
paní ministryni zdravotnictví Součkovou. Nechápu, proč ztrácela čas např. předem prohraným bojem o místo v Senátu a nezabývá se tím, čím má - třeba tímto problémem. Mimochodem, ten čas, který věnovala svým soukromým aktivitám - snahou procpat se na trafiku v senátu, jí byl vyplácen plat za mizernou činnost ministryně zdravotnictví. Situace obyčejných lidí - t.j. třeba lékárna vzdálená 60 km je záležitost naprosto vzdálená a lhostejná politikům, kteří mají své výhody jisté a toto vůbec nechápou.
0 0
možnosti

noo

3. 1. 2004 13:39
zásoba léků
Proč nemůže mít doktor na pohotovosti nebo v sanitce zásobu léků na chřipku, a vydávat je na recept, nebo i za úhradu? Já si to pak s pojišťovnou vyřídím. Přece s horečkou 39.7 nepojedu 60 km autem! A kdo nemá auto, nebo někoho, kdo by tam dojel, má vůbec smůlu....
0 0
možnosti

MSB

3. 1. 2004 17:18
A proč si cestu nenecháte proplatit pojišťovnou?
Doktor to v ordinaci mít nemůže, protože mu to zakazuje zákon. Zato podle § 16 zákona o veřejném zdravotním pojištění Vám Vaše zdravotní pojišťovna hradí ve  výjimečných případech zdravotní péči,  jinak zdravotní pojišťovnou nehrazenou, je-li její  poskytnutí  z hlediska Vašeho zdravotního stavu jedinou možností zdravotní péče. Hrozí-li nebezpečí z prodlení, nepotřebujete ani předchozí souhlas revizního lékaře. Proto, byl-li jste nemocný, bylo to akutní, jedinou možností bylo jet pro léky 60 km autem, vemte si zákon o cestovních náhradách, spočtěte si, kolik jste projel, a vymáhejte to na pojišťovně.
0 0
možnosti

k

3. 1. 2004 10:06
Typický polistopadový bordel
Nikdo za nic nemůže,nikdo za nic nezodpovídá,nemocní lidé ať se starají sami!
My nahoře přece máme své lékaře i s léky!
0 0
možnosti

zdenka

3. 1. 2004 0:45
Chudáci lékárníci
Když advokátní komora může nařídit ofáctví, tak proč lékárnická komora, nemůže upravit pohotovostní služby ve městech. Myslím, že lékáren je dost na to, aby si to podělily.  A také jejich přijmy jsou dost dobré na to, aby to zvládly.
0 0
možnosti

MSB

3. 1. 2004 8:53
Re:
Myslím, že rozdíl je v tom, že advokátní komora nařídí ofáctví v případě, že klienta nikdo nechce zastupovat, kdežto v případě lékárníků jde o to, že to nikdo nechce zaplatit.
0 0
možnosti