Ochranka zastřelila mladíka před klubem

  9:58aktualizováno  9:58
Osmnáctiletý mladík zemřel před diskotékou v Mostě. Stal se obětí noční střelby. Těžce zraněného o dva roky staršího muže odvezla od podniku Neprakta v centru města sanitka. Podle policie střílela ochranka, když se skupina opilých lidí domáhala vstupu.
FOTOGRAFIE

Za zábavou na diskotéku Neprakta uprostřed Mostu vyrazila čtyřicet minut po půlnoci parta osmi mladých násilníků. Měli baseballové pálky, nože a boxery.

Násilím se dožadovali vstupu a střetli se s tříčlennou ochrankou.

Pracovník bezpečnostní agentury po útočnících vystřelil a dva zasáhl. Mladší zemřel po převozu do nemocnice. Uvnitř diskotéky tančilo v té chvíli dvě stě lidí.
  
"Bezpečnostní agentura nechtěla ozbrojence pustit dovnitř. Ti vzápětí rozbili skleněnou výplň dveří a poškodili auto majitele podniku auto. Pak napadli ostrahu," popsal operační důstojník severočeské policejní správy.

"Pracovníci ochranky použili legálně držené zbraně. Nejprve varovně vystřelili do vzduchu a poté zasáhli dva útočníky."

Oprávněnost střelby určí znalci
Policista doplnil, že střelnou zbraň žádný z útočníků neměl, stříleli pouze muži z ochranky. Zda použil pracovník ostrahy pistoli oprávněně, není zatím jasné. Prokáže to až soudní znalec. Policie v neprůstřelných vestách okamžitě obsadila okolí podniku.

"Čtyři muže, kteří se zúčastnili útoku na diskotéku, vyslýcháme stejně jako ochranku. Další utekli, tak se po nich pátrá," doplnil operační.

Lidé, kteří byli v té chvíli uvnitř, tam museli zůstat.

"Slyšela jsem, že se prali. Pak se i střílelo. Venku potom leželi na zemi dva kluci. Záchranka je strašně dlouho ošetřovala," vylíčila MF DNES dívka, která se po dvou hodinách dostala ven.

Lidé nosili květiny
Ráno začali lidé na chodník před vchod do klubu Neprakta nosit věnce, květiny a hořely tam tři svíčky. Všude se povalovaly roztrhané zbytky červenobílé policejní pásky. Na dlaždicích byla ještě patrná zaschlá krev.

Skleněná výplň u vchodu byla stále rozbitá a dopoledne ji začal spravovat najatý řemeslník. Podnik spojený ještě s restaurací Budvarka v suterénu, kam se vchází prakticky ze stejného místa, stojí v rušné části Mostu, asi kilometr od centra, uprostřed bytových domů. 

"Když jsem přišel, tak ani popeláři nesměli vysypávat odpadky z kontejnerů, protože  policisté i tam něco hledali," svěřil se prodavač denního tisku ze stánku za rohem Josef Ráž.

Josef Smolík z firmy SaS, který je podle všeho provozovatelem diskotéky Neprakta, podle vedoucího Budvarky Josefa Kwolka odjel ráno na naplánovanou cestu na hory. "Je pravda, že mu útočníci poničili auto," potvrdil Kwolek.

Zraněného útočníka operovali mostečtí chirurgové a podle vyjádření lékaře Martina Segovii pro ČTK je jeho stav stabilizovaný.
 
Na diskotéce se nestřílelo poprvé
Že diskotéky otevřené celou noc patří k nebezpečným místům, dokazuje několik dřívějších případů střelby, shodou okolností z Mostecka.

Dvakrát se střílelo loni před diskotékou v nedalekém Horním Jiřetíně. Jednou střelec trefil do nohy místního mladíka a poničil vchodové dveře, podruhé se incident obešel bez zranění.

Ještě známější je případ dvou zastřelených před litvínovskou diskotékou Calypso z dubna 2002. Útočníky zatklo zásahové komando v Terezíně o pár týdnů později. 

Chodník po střelbě před diskotékou Neprakta klub v Mostě. Jeden muž zemřel, druhý byl těžce zraněn. (27. prosinec 2003)

Policejní technik dokumentuje stopy po střelbě za vstupními dveřmi do diskotéky Neprakta klub v Mostě. Jeden muž zemřel, druhý byl těžce zraněn. (27. prosinec 2003)

Okolí diskotéky bylo okamžitě po příjezdu policie ohraničeno policejní páskou. Nikdo nemohl dlouho dovnitř ani ven. Po střelbě před klubem v Mostě jeden muž zemřel, druhý byl těžce zraněn. (27. prosinec 2003)

Během dne lidé vytvořili malý improvizovaný pomníček. Připomínají si tak mladíka, který byl zastřelen při potyčce s ochrankou. (27. prosinec 2003)

Během dne lidé vytvořili malý improvizovaný pomníček. Připomínají si tak mladíka, který byl zastřelen při potyčce s ochrankou. (27. prosinec 2003)

Autoři:
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží

Požár katedrály Notre-Dame v Paříži (15. 4. 2019)

Pařížskou katedrálu Notre-Dame vážně poškodil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se...

Žena odešla na jógu a už se nevrátila, v Šáreckém údolí ji našli mrtvou

V Šáreckém údolí v Praze našli mrtvolu ženy ze Žižkova

V Šáreckém údolí v Praze našli odpoledne policisté mrtvolu ženy ze Žižkova, která byla od neděle pohřešovaná. Odjela...

Hotely a kostely na Srí Lance zasáhly výbuchy. Vyžádaly si přes 200 obětí

Srílanští vojáci hlídají kostel svatého Antonína v Kolombu poté, co na něj...

Nedělní útoky na Srí Lance si podle nové policejní bilance vyžádaly 207 obětí, dalších 450 lidí utrpělo zranění....

Učitelka ze školky popletla adresáta, nevhodný mobilní text se šíří webem

Mobilní aplikaci si stáhlo do svých chytrých telefonů již téměř 600 lidí

Učitelka z bratislavské mateřské školky poslala omylem přes mobilní telefon nevhodnou zprávu matce dítěte, které učí. V...

Pětiletou Sofii vypátrali policisté na vídeňském letišti, únosce zadrželi

Ilustrační snímek

Pětiletou dívku, kterou v úterý unesli v Praze, policisté vypátrali. Dívka je zdravá a v pořádku. Policisté ji našli s...

Další z rubriky

Násilník expřítelkyni zfackoval, pak ji oloupil o mobil a peníze

Ilustrační snímek

Muž z Chebska přepadl svou bývalou přítelkyni. Poté, co ji zfackoval, utekl s jejím mobilem i penězi. Policie jej...

Policie uzavřela část náměstí Jiřího z Poděbrad, prověřovala odložený kufr

Nález podezřelého zavazadla na náměstí Jiřího z Poděbrad. (23. 4. 2019)

Pražská policie v úterý před jednou hodinou odpoledne poslala pyrotechnika na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na zemi u...

Na dálnici D8 se převrátil náklaďák s přívěsem, skončil v náspu

Na dálnici D8 se převrátil náklaďák s přívěsem

Středočeští policisté vyšetřovali v úterý odpoledne nehodu nákladního auta na 21. kilometru dálnice D8, které se i s...

Najdete na iDNES.cz