Mostecký lupič stále uniká

  15:46aktualizováno  15:46
Most - Ani po týdnu se policistům nepodařilo dostat se na stopu muže, který 10. července přepadl mosteckou pobočku GE Capital Bank. Lupič si z banky odnesl kolem sto padesáti tisíc korun. Policisté zveřejnili záběry z bezpečnostní kamery, která je u vstupu do banky a zároveň požádali veřejnost o pomoc. "Totožnost pachatele bohužel stále neznáme. Proto chceme poprosit případné svědky, aby se nám přihlásili," uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

"Pachateli přepadení je asi třicet let, má štíhlou postavu a je vysoký kolem sto osmdesáti centimetrů. Má blond nebo zrzavé, krátce střižené vlasy. Navíc má zastřižené i vousy, nosí takzvaného bíbra," popsala lupiče mluvčí.

Policisté zveřejnili i popis mužova oblečení. Podle svědků měl na sobě tmavou sportovní bundu s bílými pruhy přes záda a rukávy, modré riflové kalhoty a tmavé sportovní boty. Přes rameno měl zavěšenou černou koženou tašku obdélníkového tvaru.

"Mluvil česky bez cizího přízvuku," dodala Světláková. Přesnější podobu kriminalisté zatím neznají, lupič měl totiž na hlavě černou kuklu.

Přepadení proběhlo rychle
Přepadení pobočky GE Capital bank proběhlo minulý týden velmi rychle. Muž od přepážky odstrčil jednu z klientek a pokladní řekl, ať mu vydá papírové bankovky české měny a valuty. Pak všem nařídil, aby si lehli na zem a nehýbali se následujících pět minut. Z banky poté utekl.

"Bylo to velmi rychlé, jako ve filmu. Pamatuji si jen, jak nám říkal, ať si lehneme. Já tam ale byla s kočárkem, takže jsem jen odstoupila za jeden ze sloupů. Bála jsem se o svého šestiměsíčního syna," uvedla po loupeži jedna ze svědkyň přepadení.

Policistům se podařilo zjistit, kudy asi lupič asi po přepadení utíkal. Světláková uvedla, že směřoval pravděpodobně do ulice Obránců míru.

"Tady měl zřejmě u bloku 373 zaparkovaný osobní vůz bílé barvy. V něm pak ujel," dodala mluvčí.

Banka stojí v centru Mostu
Při přepadení, které trvalo jen několik minut, nebyl nikdo zraněn. Odehrálo se přímo v centru města. Hned vedle vykradené GE Capital Bank sídlí pobočka Komerční banky a naproti Česká spořitelna.

"O přepadení jsme se dozvěděli od zaměstnanců banky. Uvedli, že je pod pohrůžkou použití zbraně maskovaný muž přinutil lehnout si na zem. Pokladní mu nakonec vydala asi sto padesát tisíc korun," řekl v den incidentu mluvčí mostecké policie Denis Čilliak.

"Lupič vzal peníze a ještě přítomným nařídil, aby se dalších pět minut nehýbali. Poté z banky utekl," dodal Čilliak.

Policisté nechali krátce po přepadení banku uzavřít. Teprve jejich přítomnost na místě upozornila obyvatele a obchodníky z okolí, že se vůbec něco děje.

"K bance přijely najednou asi čtyři policejní vozy, teprve pak se tu rozkřiklo, že byla přepadena," uvedla prodavačka z rychlého občerstvení naproti bance.

Banka ocenila chování zaměstnanců
K přepadení vydali krátké prohlášení představitelé GE Capital Bank. Podle nich se zaměstnanci zachovali profesionálně. "I díky tomu také nebyl nikdo zraněn," konstatoval ředitel úseku retailového bankovnictví Tomáš Salomon.

"Naši klienti rozhodně nemusí být nijak znepokojeni. Jejich vklady jsou pojištěny a nemohou tedy o ně v žádném případě přijít. Provoz v mostecké pobočce obnovíme co nejdříve," dodal.

Bála jsem o syna, říká svědkyně přepadení

"Bála jsem se především o svého půlročního syna. Jinak to ale bylo velmi rychlé, jako ve filmu," popisuje přepadení banky mladá žena, která si v době loupeže vyřizovala ve finančním ústavu své záležitosti.

"Stála jsem zády u pokladny, takže jsem ani neviděla, jak ten muž přichází. Pamatuji si, že všem řekl, ať si lehnou na zem. Já byla v bance s kočárkem, takže jsem jen odstoupila od okénka. Vím, že lupič řekl podkladní, ať mu dá české papírové bankovky a valuty," říká mladá žena. Jméno kvůli bezpečnosti uvádět nechce.

"Měla jsem strach především o syna, nikdo nevěděl, co ten lupič udělá," dodává.

Ani si příliš nevybavuje, jak vypadal. Jeho věk odhaduje mezi třiceti- až čtyřiceti roky. "Měl kuklu, jaké měl ale další oblečení, si přesně nepamatuji. Myslím, že měl nějaké světlé kalhoty a bundu či tričko s dlouhým rukávem," vzpomíná žena.

"Nevšimla jsem si, zda měl skutečně pistoli. Celé se to seběhlo velmi rychle. Všichni asi byli dost překvapení. Myslela jsem, že něco podobného je možné jen ve filmu," podotýká svědkyně.

Ani po týdnu se nepodařilo policistům dostat na stopu muže, který desátého července dopoledne přepadl mosteckou pobočku GE Capital Bank. Lupič si z banky odnesl kolem sto padesáti tisíc korun. Policisté zveřejnili záběry z bezpečnostní kamery, která je u vstupu do banky a zároveň požádali veřejnost o pomoc (17. července 2002).

Ani po týdnu se nepodařilo policistům dostat na stopu muže, který desátého července dopoledne přepadl mosteckou pobočku GE Capital Bank. Lupič si z banky odnesl kolem sto padesáti tisíc korun. Policisté zveřejnili záběry z bezpečnostní kamery, která je u vstupu do banky a zároveň požádali veřejnost o pomoc (17. července 2002).

Autor:
Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Další z rubriky

Pytlák skolil jelena za stovky tisíc, čtrnácteráka nechal na místě

Neznámý pytlák v oboře na Břeclavsku zastřelil trofejního jelena. Tělo ze zatím...

Mrtvolu trofejního jelena čtrnácteráka zastřeleného pytlákem nalezli v pondělí odpoledne správci obory na Břeclavsku....

Za smrt známého při potyčce dostal recidivista 2,5 roku, s mrtvolou žil

Obžalovaný Vladimír Sárközi (vpravo) při rozhovoru se svým obhájcem ex offo....

Krajský soud v Ostravě ukončil projednávání případu 53letého Vladimíra Sárköziho, který pět týdnů žil s mrtvolou...

Náklaďáku na D8 praskla pneumatika a vjel do protisměru, narazil do auta

Nehoda nákladního a osobního auta na dálnici D8 u Letňan. (21.5.2019)

Dopravu na dálnici D8 u exitu na pražské Ďáblice omezila nehoda nákladního auta. To prorazilo svodidla a srazilo se s...

Najdete na iDNES.cz